bivša parnerica v službi
Kako se obnašati in soočiti z bivšo parnerico v službi, ki ti je neposredno podrejena.
Bivša te ignorira in se igra da te ne sliši, kljub temu da ji neposredno predaš naloge, ki jih mora opravljati. Zraven pa še grozi, da bo za razmerje, ki sva ga imela šla k šefu in pokazala moja sporočila ki sem ji v času razmerja poslal (čeprav me to ne skrbi, saj sva bila takrat v zvezi in imam čisto vest).
Ne vem, samo takšnega odnosa nisem pričakoval. Kaj mi svetujete? Do nje nimam nobenih zamer, vedno službeni odnos, samo takega odnosa od nje pa ne morem trpeti, saj neposredno vpliva na moje delo in kot jo bom moral kaznovati z disciplinsko, ker drugega mi ne preostane.
In glede na to, da je stara 38 let se obnaša kot otrok. Tole javno pranje perila se mi zdi skrajno neprofesionalno.
Nasveti kako to zadevo izpeljati. Ker se mi z njo ne da ukvarjati več. Pogovor z njo ne pomaga, sem poskusil večkrat.
Služba je služba, družba pa družba. In to bi morali vsi ločit. Odnos med zaposlenimi mora biti dober, nadrejeni pa do ostalih enak odnos in komunikacijo.
Zdej za vprašat se je, pogovorit z njo, izven službe, če sta oba zmožna biti zrela in profesionalna ter v službi komunicirat kulturno, vljudno, kot pač se počne in sodelovati kot je potrebno. Sicer bosta pa rabla mediatorja-vajinega šefa, da stvari nekak uredi, če ne bosta mogla sama.
bemtiš, prehitro stisnila enter. V glavnem-kazni so na mestu, ko res ne gre drugače, (alkohol, nasilje, ko gre res čez vso mero) Pa sama imam zelo rada poučne kazni in to, da je človek sam vzgled obnašanja. Včasih pa je dobro človeku nastavit ogledalo, ker sami sebe ne vidimo. Tudi kamera je dobrodošla-pa tega potem ne daš na FB.
Saj čisto verjamem, da je “zaposlen” strokoven, pošten, do vseh zaposlenih z enakim in dobrim odnosom do vseh in da je dejansko težava v bivši, s katero morata sodelovati.
Pozdravljeni.
V kolikor zrel pogovor ne pomaga, je potrebno poseči po formalnih vzvodih. Skrajna oblika je tudi odpoved delovnega razmerja. Slednje sicer ni tako enostavno doseči, če zadolžitev nimate jasno opredeljenih in dokumentiranih.
Je pa tukaj okoliščina, ki lahko predstavlja tudi osnovno za mobing. Če ste vi izkoristili svoj nadrejeni položaj, da ste prišli do nekaterih koristi, in če ona uspe to dokazati, potem vas lahko situacija stane službe. Recimo, da ga niste (čeprav v resnici ne vem). Osnovo za mobing lahko predstavlja njeno izsiljevanje. Menim, da morate stopiti do svojega nadrejenega in se z njim iskreno pogovoriti. Predlagam, da kasneje skličete sestanek na katerem se vaš nadrejeni, vi in ona pogovorite o možnostih premestitve v drug oddelek (pazite, da ne izdajate zaupne korespondence med vami in njo). V oddelkih, kjer so medosebni odnosi med zaposlenimi pomembni, ni dobro, da delate s partnerico, še manj pa s svojo bivšo partnerico. Nekatera podjetja imajo podobna pravila napisana tudi v internih pravilnikih. Profesionalnih in osebnih odnosov ni dobro mešati, še posebej v relaciji nadrejeni – podrejeni.
Pogovorite se lahko tudi s pristojnimi v kadrovski službi. V kolikor delate v večjem podjetju imajo ti izdelane postopke za primer, ki ga opisujete (opozorila, opomini, premestitve ipd.). Vsekakor je sedaj vajina osebna težava postala težava podjetja.