Koliko časa mavec?
Sin si je v četrtek poškodoval levo podlahet (subperiostalni zlom leve podlahti na prehodu srednje v zgornjo tretjino z angulacijo v dveh smereh).
Pozno zvečer ste mu v bolnišnici “naravnali ” roko. Čez en teden ima pregled – ker smo z Gorenjske, bo šel sicer na Jesenice – zanima pa me, koliko časa se za tak zlom predvideva mavec, ker smo že zmenjeni za dopust čez 14 dni, vendar bi se v začetku tedna še lahko dogovorili v službi za prestavitev dopusta za en teden kasneje. Bo torej mavec 3 tedne ali več?
Hvala in lep pozdrav
Spoštovana,
mavec bo zelo verjetno potreboval 3 do 4 tedne (v ta čas je vklučen tudi čas nošnje longete).
Lep pozdrav,
Iztok Pilih
S sinom sva bila danes na kontroli. Zlom se po mnenju zdravnikov celi super. Malo me zdaj bega, ker mu niso dali mavca in so mu pustili kar staro longeto (skoraj do rame). To naj bi nosil še 14 dni (potem sva se nekako z zdravnikom “zmenila” za 11 dni) in potem bi mu dali krajši krajši mavec do komolca. Sploh ne vem, če je bil zdravnik pozoren na to, da ima zdaj samo longeto in ne mavca, saj nismo o tem nič govorili, pogledal pa je samo novo rentgensko sliko. Je vseeno – mavec ali longeta? Koliko časa se potem predvideva še krajši mavec? Več kot teden? Vem, da sem zoprna, vendar tam se nekako s temi tedni in datumi nisem najbolj znašla – mož je namreč v službi že prestavil dopust, pa zgleda tudi to zdaj ne bo dovolj.
Po drugi strani pa me zanima, kako bo z roko, takoj ko bo snel mavec dol – koliko je roka občutljiva, da se ne bi na dopustu še kaj poškodoval – ali pa – je možno, da bi po 4 tednih dobil kako longeto, ki bi jo lahko dajal gor in dol?
Ali bi s tem , če “silimo” h krajšemu nošenju mavca škodili zacelitvi poškodbe?
Hvala.
Spoštovana,
Je vseeno – mavec ali longeta? Da, tudi longeta je iz mavca in če drži (če se ne zmehča) nudi zadovoljivo imobilizacijo.
Koliko časa se potem predvideva še krajši mavec? Več kot teden? Zelo verjetno 1 teden.
Po drugi strani pa me zanima, kako bo z roko, takoj ko bo snel mavec dol – koliko je roka občutljiva, da se ne bi na dopustu še kaj poškodoval – ali pa – je možno, da bi po 4 tednih dobil kako longeto, ki bi jo lahko dajal gor in dol? Zelo verjetno ne bo potrebno. Dobro bi bilo proces celjenja tedaj oceniti z rentgenskimi posnetki.
Ali bi s tem , če “silimo” h krajšemu nošenju mavca škodili zacelitvi poškodbe? S tem se povečuje možnost ponovitve poškodbe.
Lep pozdrav,
Iztok Pilih