Najdi forum

Pozdravljeni,

v prejšnji objavi niste podali mnenja, zato odpiram novo temo in lepo prosim za mnenje in vaš odgovor.

izvid MRI lumbalne hrbtenice v novembru 2013:
Preiskava pokaže degerativne spremembe lumbalne hrbtenice v smislu spondiloze na vseh segmentih. Spondiloartroza koz hondroza od L2 navzdol.
Na višini segmentov L2-L3 sta mala sklepa degenerativno spremenjena. Prisotna je centralna protruzija diska, ki je v stiku z duralno vrečo. Kanal je rahlo zožen, bistvene prizadetosti nevroforamnov ni videti.
Na višini segmentov L3-L4 sta mala sklepa degenerativno spremenjena. Videti je protruzijo diska, ki centralno ter z desne komprimira duralno vrečo ter sega v paracentralno regijo na desni.
Na višini segmentov L4-L5 sta mala sklepa degenerativno spremenjena. Prisotna protruzija diska je centralno v stiku z duralno vrečo ter rahlo sega v paracentralno regijo na levi.
Dobi se vtis, da manjša sekvestra segata v področje levega recesusa.
Na višini segmentov L5-S1 sta mala sklepa degenerativno spremenjena. Prisotna protruzija diska je centralno ter z desne v stiku z duralno vrečo. Suspekten sekvester sega v področje desnega recesusa.

Mnenje ortopeda januar 2014:
Status:
Antalgična drža, izrazito deviiran v desno, tudi pri predklonu se deviiacija ne popravi, zmore do kolen. Moč ohranjena. Lasegue izziven levo pri 60 stopinj, refleksi izzivni. Testiranje senzibilitete v mejah normale.
Mnenje:
Opravi naj fiziterapijo- lokalno gretje, lahko DDT ali IF LS, TRU-TRAC in TENS za levo spodnjo okončino. Ob perzistiranju težav in bolečin je podana relativna indikacija za operativno sproščanje glede na MRI izvid in težave v višini L4-L5 levo.

Naj povem, da je partner star 31 let opravlja težko fizično delo, kjer dviguje težka bremena. Ima bolečine, ki mu izžarevajo v levo spodnjo okončino, zelo težko hodi, ne zmore niti več lažjega manjšega sprehoda, težko leži ter se obrača v postelji.

Dobil je napotnico za FTH in ker so tako dolge čakalne dobe (pod hitro pride na vrsto šele konec meseca maja) in do takrat bodo težave najbrž že zelo hude, saj se je stanje od MRI do sedaj že močno poslabšalo, me zanima ,če bi se dalo ublažiti ali odpraviti težave z manualno terapijo, da bi se preprečila potreba po operativnem zdravljenju. In kaj lahko sam doma stori za izboljšanje stanja?

Najlepša hvala.

Maja

Pozdravljeni,

izvid kaže številne obrabne spremembe, glede na starost, predvidevam, da so le-te posledica težkega fizičnega dela ali aktivnega športa. Nikjer ni sicer nujnega razloga za kakšren koli operativni poseg, gre za draženje živca, ki pa ni poškodovan.

Poleg fizioterapije lahko poskusite tudi zdravljenje s tehnikami manualne medicine. Po pregledu bomo natančno svetovali glede možnosti in uspešnosti nadaljnjega zdravljenja.

V kolikor se želite naročiti na pregled, vam posredujem povezavo s kontaktnimi podatki: http://mo-gy.si/ordinacije-5/

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close