Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Je bil že kdo v Veli Luki

Je bil že kdo v Veli Luki

Nekaj razmišljamo, da bi šli v Velo Luko na Korčulo, hotela Posejdon ali Adria. Zanima me, kako je tam, kakšna je voda, kakšne so vaše izkušnje, kako in koliko dolgo ste potovali na Korčulo …
Vsaka info je dobrodošla

Ej, ne bi vas rada prepričevala, da ne iti tja, ampak toliko je lepših krajev po celi Dalmaciji. Pri hotelu Poseidon, ki je čisto znosen hotel z ne kakšno posebno izbiro hrane, no seveda odvisno, koliko je človek razvajen, je sicer plaža, ampak vedno polna. Pa v bistvu ne preveč lep kraj. To je res bolj Luka, sami čolni in jadrnice. Včasih zaluta tudi večja ladja v bližino. Če se gre že res tako daleč, potem veliko bolj priporočam Mljet. Je krasen, za otroke in odrasle. Pa Vela Luka je tudi drugače bolj dolgočasen kraj. Res pa imaš možnost, da se odpelješ na otok Proizd, ki je kar se narave tiče lepši, ampak do tja je tričetrt ure vožnje v eno smer. No, toliko iz lastnih, lanskih izkušenj.

Jaz sem bil tam, ampak z jadrnico. V samem mestu je voda umazana, ker je tam pristanisce (ribiske ladje, colni, trajekt,…). Vendar zaliv je zelo globok (cca 6 km) in ob hotelih na vhodu v zaliv (ne vem kje tocno je ta hotel) je voda verjetno cista. Zaliv je dokaj zaprt za veter, razen poletni, ko vas bo ob lepem vremenu hladil maestral, kar je OK. Kraj je kar OK – imas trgovine,barcke, trznico,… sicer pa ce gres v hotel zadnjega ne rabis. Do tja lahko pridete s trajektom iz Splita (poglej na Jadrolinijo , koliko casa potrebujes do tja. Lahko gres tudi na Peljesac z avtom (na trajektu, da ne bo pomote) in iz Orebica na Korculo, potem pa po otoku do Vele Luke, kar je precej ceneje, kot bi sli iz Splita s trajektom. Mislim, da bi bil tam kar primeren kraj za dopust.

Ne priporočam, kot je že zapisala xyzh je to dolgočasen kraj, sploh če ne prideš s svojim prevozom. Bila sem v hotelu Poseidon, ki je čisto povprečen hotel, obubni pa so bili komarji, ki so me ponoči skoraj spravili ob živce. Razmnožujejo se namreč v stoječi vodi v sami luki. Na plaži pred hotelom nisem bila nikoli, hodila sem naprej po potki ob morju, kjer si lahko potem na skalah, ampak za otroke pač tam ni.
V glavnem, en teden tam je bil zelo dolg, popestrila sem si ga z izletom na Proizd (bližnji otoček) in Mljet, ki sta res ogleda vredna. Veliko pa je bilo tam Čehov, Slovakov, sploh v hotelu Adria, ki pa je iz samega kraja oddaljen kar precej.

Torej za otroke ni to najboljša izbira, se na Korčuli najdejo veliko lepši in zanimivejši kraji.

lp

Midva sva bila pred dvema letoma v kraju Korčula, pa sva z avtom raziskovala cel otok – Vela luka se nama niti pod razno ni zdela primeren kraj za počitnice – kot so že prej opisali, je to res luka, voda v sami luki seveda ni čista, sam kraj prav nič posebnega… Je pa res, da nisva šla raziskovat bližnjih plaž. Mesto Korčula pa nama je bilo všeč, samo na plažo sva se vozila z avtom. Na Korčulo sva šla s Pelješca – Orebič, ker sva na ta način ogromno prihranila pri kartah za trajekt, je pa seveda vožnja nekaj ur daljša.

Zelo sem vesela za odkrite besede! Sem že skoraj plačala. Hvala še enkrat!

Tudi mi smo že bili v Veli Luki in bi vam jo tudi jaz bolj kot ne odsvetovala. Bili smo v hotelu Posejdon, ki je bil kar nekako normalen, plaže sicer ni kaj prida, skale in beton. Samo mesto je zelo, zelo dolgočasno, ni veliko potk za sprehajanje…. Všeč mi je bil kot že zgoraj omenjeno le otok Proizd, ki je najlepši in jabolj neokrnjen otok, kar sem jih kdaj videla. Toliko je lepših in primernejših krajev za dopust, raje se odločite za kaj drugega. Tudi vožnja je bila obupno dolga, mi smo šli do Orebiča in se vozili več kot 10 ur, potem pa še na trajekt, sicer le za par minut, toda tako daleč se zaradi tega kar tam dobiš ne splača. Izberite fino in se lepo imejte.

BILI NA KORČULI, KRASNO.
PRIVAT HIŠA U VASI GRADINA, KRASNA PLAŽA ZA OTROKE, 5 KM OD VELE LUKE, DOBIŠ VSE KAR ŽELIŠ IMAJO OGROMEN MARKET KERUM, KJER SE DOBI VSE ZA ŠE TAKO MAJHNEGA OTOKA OD HRANE, PLENI, ROBČKOV NI DA NI .
ZELO ZELO ZA.LETOS GREMO SPET.
VOŽNJA : PONOČI 5 UR DO SPLITA POL PA NA TRAJEKT SPLIT-VELA LUKA 3 URE , AMPAK NI BILO NOBENE PANIKE , GUŽVE,….
PA SMO BILI V HIGH SEZONI 1-15 AVGUSTA

New Report

Close