Pozdravljeni
Tudi jaz se obračam na vas, ker imam težave z želodcem. Kadar pojem težko hrano, predvsem meso in mesne izdelke, mi želodec ne deluje pravilno. Po zaužitju imam občutek kepe v želodcu, ki ne gre ne naprej ne nazaj. To traja tudi 4-5 ur po hranjenju. Ob tem, tudi telo občuti, da se v želodcu nekaj nepravilnega dogaja, saj sem trudna in napeta. Zaradi tega sem pred 10 leti nehala uživati meso. Sedaj, ker sem že 4 leta nenehno slabokrvna in imam feritin in železo stalno pod mejo normale, sem si poskušala pomagati z uživanjem mesa, ampak ne gre in ne gre. Zdravnica mi je pred časom dala sredstvo za zmanjšanje želodčne kisline, ampak je bilo stanje še slabše, ter mi je trebuh narasel kot nosečnici, pa še glivice sem dobila. Obračam se na vas, po nasvet, kako naj ukrepam.
hvala
lep pozdrav
Spoštovani!
Če ste slabokrvni, še ni rečeno, da morate jesti meso, če ga ne želite ali vam ne paše. Železo lahko dobite ali v zdravilih ali v ustreznih hranilih z železom. Malo pobrskajte po nasvetih za prehrano pri vegetarijancih ali veganih. S tem se ne ukvarjam poklicno.
Zdravila proti kislini dejansko lahko povečajo težave, če jih jemljete, pa jih ne bi potrebovali. Glivic pa verjetno niste dobili zaradi teh zdravil, saj ne vplivajo na normalno floro.
LP, Marija Š. Gašperšič