Medružinsko darovanje
Spoštovani,
Darovanje spolnih celic je etično, če je prostovoljno. Pri darovanju spolnih celic v družini, npr. sestra sestri, je možno, da se sestra darovalka ne bi mogla odločiti prostovoljno, ampak bi se za darovanje odločila zaradi občutka doložnosti, da pomaga sestri, ali morda celo zaradi prikrite prisile. To pa ni prostovljno darovanje. Prav tako bi lahko nastopili problemi, če bi sestra, ki je darovala, želela biti tudi mati tega otroka. Ker neplodnost ni življenjsko ogrožujoče stanje, je etično, da medicina ne ustvarja novih etičnih problemov na račun otrok ter darovalcev oz. darovalk.
Lepo pozdravljeni,
Spoštovani,
načeloma je takšno darovanje možno, se pa pri tem pogovorimo in odločamo individualno. Ne želimo namreč, da bi se darovalka kakorkoli počutila prikrajšano – npr. bi darovala v svojem postopku in v tem postopku ne bi zanosila. Zato je najbolj varno, da se odločite za darovanje po tem, ko boste zanosili.
Lepo pozdravljeni,
Razumem pomisleke vaše stroke, vendar je za mene, kot potencialno darovalko lažje darovati v mojem postopku, kot da se ponovno izpostavljam hormonski terapiji. Tudi če bi kasneje darovala v naravnem ciklusu me vseeno čaka dodatna punkcija.
Koliko celic moram pridelati zase, da lahko darujem? Imam majhno stimulacijo- 2 ampule Menopurja. Ali bom s to dozo proizvedla dovolj celic?
Spoštovani,
po dogovoru lahko darujete, če se pri punkciji jajčnikov dobi najmanj 6 jajčnih celic. V tem primeru lahko darujete eno jajčno celico. Če se pri punkciji jajčnikov dobi 7 ali 8 ali 9 celic, lahko darujete 2 celici. V primeru, da se pri punkciji dobi več kot 9 celic, lahko darujete do 30% svojih jajčnih celic ali manj. Končno odločitev lahko sprejmete ob punkciji.
Lepo pozdravljeni,