Antibiotik ne pozdravi vnetja mehurja
Pozdravjeni!
Vnetja mehurja se mi ponavljajo že 2 leti, na vsake toliko mescev. Vedno mi najdejo bakterije, dobim Primotren in se uredi.
No 4 tedne nazaj sem dobila hudo vnetje, pojavila se mi je tudi kri v vodi. Dala sem urin, kjer je pokazalo veliko bakterij in hudo vnetje mehurja. Po 1 tednu Primotrena, se je stanje sicer izobljšalo, vendar me je na trenutke še vedno peklo. Ponovni vzorec urina je pokazal skoraj isto stanje kot pred enim tednom, kot, da sploh ne bi jemala Primotrena. Dobila sem Nolicin in ga jemala 1 teden. Ker me je mehur še vedno bolel (tudi na dotik) in me je peklo predvsem v vhodu sečnice, sem dobila od zdravnice Cibrobay. Tega sem jemala 1 teden, ponovno dala urin, ki je pokazal vnetje mehurja, vendar bakterij ni bilo več. Sedaj sem jemala še 1 teden Ciprobay torej 2 tedna skupaj) in stanje še vedno ni vredu. Čez dan je lahko popolnoma v redu, ko pa popijem veliko tekočine me sečnica peče (čisto pri vhodu), ko stisnem mišice me zaboli in peče. Grem na wc in se spet umiri. Zdravnica je rekla, da če ne bo vredu bom naredila še Sanford. Je lahko kaj drugega narobe? Jem kapsule brusnic, pila sem 1 teden Ursi čaj, 1 teden brusnični čaj, sok z limono…vse možno, pa se nikakor ne uredi. Kaj je lahko narobe, da 4 tedne antibiotikov ne uredi stanja?
Hvala
Spoštovani,
vnetje spodnjih sečil, če gre za bakterijsko okužbo, se ne pozdravi bodisi zaradi neustreznega antibiotika (oz. na ta antibiotik odpornega povzročitelja) bodisi se ponovi zaradi ponovne okužbe. Pogosta vnetja, kot je npr. vnetje spodnjih sečil pri ženskah, najprej zdravimo izkustveno. To pomeni, da predpišemo antibiotik, na katerega so običajni povzročitelji običajno občutljivi. Če zdravljenje ni uspešno, je potrebna mikrobiološka preiskava urina (urinokultura po Sanfordu), pri kateri v laboratoriju na gojišču določijo vrsto bakterije in tudi antibiotike, na katere je občutljiva ali odporna. Potem lahko predpišemo usmerjeno zdravljenje.
Vnetje spodnjih sečil lahko povzročajo tudi bakterije, ki se prenašajo s spolnim stikom, najpogostejše so klamidije in genitalne mikoplazme. Te okužbe ugotavljamo z drugačnimi mikrobiološkimi metodami, ne preiskujemo urina, pač pa opravimo bris sečnice. Če pride pri vas v poštev tak vzrok, opravite testiranje pri ginekologu ali v ambulanti za spolno prenosljive okužbe. Glede na tako dolg potek ponavljajočih se vnetij vam to preiskavo tudi priporočam.
Lep pozdrav,