Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina magnezijev klorid za psa?

magnezijev klorid za psa?

Je mogoče že kdo poskusil magnezijev klorid dajati psu (proti artritisu ali čem drugem)? Kako se je obneslo? Menda pri ljudeh pomaga do izboljšanja (za ozdravitev pa še nisem slišala).

Nikar na lastno pest ali po “priporočilih s foruma” psu dodajati dodatkov, ki so koristni pri ljudeh, saj lahko ima vse skupaj zelo kvarne, celo smrtne posledice za psa. Posvetuje se z veterinarjem.

Obstajajo, med drugim, posebni dodatki, pripravljeni prav za pse, ki imajo težave s kostmi: Caniviton, Flexadin, Caniviton Forte itd.

Problem je v tem, da mnogi veterinarji žal ne poznajo drugih metod kakor tablete, tale pa spada že med bolj alternativne zadeve. Se bom pa seveda najprej dobro pozanimala na več koncih, preden bom karkoli dajala psu.

Pobrskano po tujih člankih o hišnih ljubljenčkih, kjer opozarjajo na toksičnost magnezijevega klorida za pse, v vednost.

Kaj pa kateri izmed zgoraj naštetih prehranskih dodatkov?

Flexadin je prehranski dodatek (ne zdravilo), ki se uporablja tudi pri artitisu, za ogranjanje “gibčnosti” sklepov.

P.s.: Nesrečna izbira nicka. Nisem veterinar, samo svetujem posvet z veterinarjem, da ne bo kakšnih napačnih razumevanj.

New Report

Close