Noseča 32t in bi potrebovala zobozdravnika
Nikoli nisem imela problemov z zobmi, imam le par plombic pri svojih 30.letih,.. potrebujem le pogostejše čiščenje zobnega kamna, ker me drugače dlesni bolijo-to sem že opazila…
Sedaj v nosečnosti sem opazila, da se mi je na nekaj mestih odkrušil košček plombice…
( to so še tiste svinčene plombice, stare menda nekje 15 let…)
naročila sem se k zobozdravniku, vendar mi je le ta rekel, da pri nosečnicah ne želi nič delati, kar bi lahko izzvalo bolečino…
Mene pa zanima naslednje:
na mestu kjer se mi je pred cca 2. meseci odlomil en košček plombice imam majhno luknjico in čutim, ko grem z jezikom do tega mesta, da je verrjetno pod ostalo plombo gniloba, saj imam potem v ustih tak neprijeten ”okus”. Tudi zjutraj, ko se zbudim včasih opazim na vzglavniku smrdeč, nekoliko rdeč flekec, ki mi ponoči priteče iz ust… Ali je to nujno iz te luknjice ali gre lahko za vnetje dlesni?
Zanima me predvsem, ALI LAHKO ZOBOZDRAVNIK kako drugače ugotovi, ALI JE POD OSTALO PLOMBICO RES ZOB; KI GA JE POTREBNO ZDRAVITI Z ZDRAVILOM (ne vem, če je to dovoljeno v nosečnosti) ali lahko zob le ščisti in zapre z novo plombico?
Ker bolečin ni nobenih, morda je ta zadah le od hrane, ki se v tej luknjici nabira…?
V katerih primerih čisti zobozdravnik ”kanale”,.. ko s tisto iglo čisti do živcev? Ko ima oseba bolečine ali lahko le ”gnojno” pod plombico?
Načeloma bi lahko brez problemov počakala do rojstva otroka, vendar mi je to moteče, saj se velikokrat zgodi, da zaradi bolečih dlesni tudi trše hrane ne morem zgristi… in potem z otrokom bo še manj časa in se bojim, da z obiskom zobozdravnika ne bi predolgo nehote odlašala…
In glede na to, da me bolijjo tudi dlesni, imam verjetno nabrano tudi veliko zobnega kamna.. ALI JE DOVOLJENO ČIŠČENJE ZOBNEGA KAMNA v nosečnosti?
Najlepša hvala za pojasnila glede zdravljenja v mojem primeru ( torej morebitno ” zdravljenje” zoba in čiščenje zobnega kamna)
Prosim za čimprejšnji odgovor, saj sem naročena drug teden v ponedeljek in do takrat želim slišati še vaše mnenje.
Lep pozdrav!
Pozdravljeni,
bolje je popraviti zobe, kot jih pustiti, da povzročijo kakršnokoli vnetje. Najprimernejše obdobje v nosečnosti za tovrstne posege je drugo tromesečje. Malo pobrskajte po forumu; bilo je že kar dosti napisanega o tej problematiki.
Srečno.