Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Urologija nočno tiščanje na vodo

nočno tiščanje na vodo

Spoštovani !
Tokrat se tudi sama obračam na vas z upanjem, da mi pomagate.
Z mamo ( 84 let) imava enaki režavi. Vsako noč hodiva tudi do 4x na vodo.( do 1,5l) Čez dan je vse normalno, ponoči pa je to zelo moteče. Mama je bila zaradi drugi težav v bolnišnici pa so ji pregledali tudi urin ko je omenila težave z uruniranjem ponoči. Vse je bilo bp. Sama sem 3o let mlajša pa imam iste težave. Ko sem omenila težave svoji zdravnici mi je odgovorila, da naj bom vesela, da imam v redu ledvica. ????
Kaj menite vi o tem ?
LP in hvala za odgovor

Spoštovani!

Čeprav ni gotovo, da bi vam lahko težavo (pogosto nočno uriniranje, zaradi katerega morate ponoči vstajati, torej se zbujate in ste zato lahko prek dneva utrujeni) povsem odpravili, je vsekakor smiselno vsaj poskusiti.

Pri starejših to pojasnjujemo s kroničnim odpovedovanjem srca in raznimi drugimi boleznimi, smo tudi relativno omejeni z možnostmi poseganja. Pri mlajših od 60 let pa imamo kar nekaj možnosti, seveda pa je prej treba opredeliti, za kaj približno gre. Razlogov je lahko namreč skoraj nešteto. Temelj je mikcijski dnevnik – torej list papirja, na katerega 3 dni zapored (poskusite takrat, ko niste v službi…) zapišete vsakič, ko greste na vodo, točno uro in vsakič posebej tudi izmerite, koliko ste urinirali in to zapišete, tako ponoči kot podnevi – v mililitrih. Posebej zapišete tudi (to pa le približno), kaj in koliko tekočine ste popili. Nato obiščete urologa, ki se na to spozna – izračuna lahko na primer indeks nokturije, indeks nokturne poliurije, indeks nokturne kapacitete mehurja in še drugo, to primerja z normalnimi vrednostmi in nato opredeli, za kaj gre – lahko gre za preveliko nastajanje urina ponoči, lahko se ponoči zmanjša kapaciteta mehurja, lahko gre za sistemsko bolezen, ki se tako začenja in potrebuje zdravljenje (teh je ogromno, od pogostih, kot je sladkorna bolezen, do številnih drugih, redkejših…).

Tudi možnosti zdravljenja kar nekaj, seveda potem, ko ugotovimo, za kaj gre. Ni tu več samo nasvet, da pač zvečer (po 18h) manj (nič) ne pite, tu je tudi vazopresin (Minirin)… Posebej pomembno pa je, če se tako začne kazati katera od internističnih bolezni, ki zahteva zdravljenje sama po sebi.

Torej, vsekakor vam priporočam, da natančno izpolnite dnevnik uriniranja za 3 dni in noči in se nato oglasite pri urologu ali morda nefrologu.

Lepo pozdravljeni!

Lepo pozdravljeni! Urološko svetovanje - [url=http://centerurol.de]CenterUROL[/url]

Hvala za vaš hiter in izčrpen odgovor.
LP

New Report

Close