Dalj časa trajajoča bolečina v rami
Pozdravljeni, prosim za nasvet, ali mi vi lahko kako pomagate z “vašo” medicino.
Zaradi bolečin v rami, ki trajajo že 3 mesece, in se širijo proti komolcu sem šla k osebnemu zdravniku, ki me je napotila na fizioterapijo-na magnet in mi predpisala tablete ketonal, kasneje pa nalgasin.
Ker bolečine niso prenehale me je poslala na RTG vratne hrbtenice in ramenskega sklepa. Izvid je sledeč:
RTG vrtane hrbtenice – vratna lordoza je ohranjena – začetna spondiloza C5/C6 in C6/C7-začetna spondilartroza od C3 navzdol.
RTG leve rame – AH razdalja je primerna – skelet je strukturno in morfološko primeren – v projekciji mehkih tkiv ni rtg znakov za patološki proces.
Mnenje – začetne degenerativne spremembe vratne hrbtenice
Nato me je napotila k ortopedu. Status – subakromialna bolečina leve rame. gibljivost v vseh smereh omejena za 1/3, z bolečino.
TH – prejme blokado s Xylocainom in Kenalogom. Antirevmatik še 5-7 dni. Zmerna fizična aktivost. V kolikor ta terapija ne bi pomagala naj opravi UZ leve rame.
Diagnoza – utesnitveni sindrom leve rame.
Ker ni stanje nič boljše, sem se samoplačniško odpravila na UZ rame. Izvid je sledeč:
Prisoten je majhen izliv ob tetivi dolge bicepsove glave.
V sudeltoidno-subakromialni bursi ni izliva.
Vidne so zrnate kalcinacije v poteku tetiv supraspinatusa in subskapularisa.
Tetive infraspinatusa, teres minorja in dolge bicepsove glave so v mejah normalnega.
Ne dokažem ruptur rotatorne manšete
Ni patoloških razmikov v predelu akromioklavikularne simdemzoze.
Zaključek – izliv ob tetivi dolge bicepsove glave (tenosinovitis) – degenerativne spremembe rotatorne manšete s kalcinacijami.
Ker me rama in navzdol proti komolcu res že zelo boli in se ne morem več normalno sama obleči saj roke navzgor ali nazaj ne morem dati, saj zelo boli, vas lepo prosim za razlago kaj se sploh dogaja in kaj naj storim, da bi se stanje popravilo oz. ali mi lahko vi kako pomagate.
Hvala in lep pozdrav,
M.
Mogoče ste se malo nerodno izrazili, to ni naša medicina ampak gre za tehniko, ki jo pod pogojem, da jo izvaja ustrezno usposobljen zdravnik nevrolog ali ortoped, priznava tudi slovenska uradna medicina.
Po moje vzrok težav ni v sami rami ampak gre za spremembe v tkvu okoli ramenskega sklepa – periartritis, ki je verjetno povzročen zaradi sprememb v vratnem delu hrbtenice, predvsem v segmentu C5-C7.
Najmanj, kar lahko storite je, da se oglasite s slikami na pregled, kjer bom lahko ugotovil natančne vzroke težav in možnosti zdravljenja.
Lep pozdrav,