Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina bolečina v stegnu

bolečina v stegnu

Lep pozdrav! sem 18 letni fant in zadnja 2 meseca me pesti težava, na katero res ne najdem odgovora. V začetku meseca maja sem se le nekoliko raztegnil in takoj začutil bolečine tam nekje pri sramni kosti. Bolečine so na začetku hitro izginile. Čez kakšen teden ali manj sem zopet začutil bolečino v predelu sramne kosti in nekako se je bolečina začela širiti proti desni stegenski mišici. Ker sem rekreativen športnik sem takoj pomislil da gre mogoče za malce nategnjeno trebušno mišico ali kaj podobnega, ampak še danes nikakor ne najdem povezave tega predvidevanja z izvorom bolečine, ki je v predelu zraven penisa, na že prej omenjeni sramni kosti. Šel sem k zdravniku kakšen mesec nazaj, predpisal pa mi je Naprosen, ker je mislil da gre za vnetje mišice. Tablete sem jedel 14 dni, bolečina je včasih bila, včasih je izginila, zato sem jih nehal jesti. Do pred kratkim sem se počutil prav dobro, nato pa sem se zbudil in takoj sem imel bolečine pri področju sramne kosti in celotne desne stegenske mišice do kolena. Prav tako imam bolečino tudi v levi stegenski mišici in zadnjici. Mogoče je vzrok v tem da sem prejšni dan malce potelovadil, povsem umirjeno tekel nekaj minut. Danes sem zopet malce igral nogomet in bolečina se je vrnila. Sedaj me boli na notranji strani stegna, ni več sledu o bolečini pri sramni kosti. Zanima me, če so moja predvidevanja ( nekako sem si nategnil/pretegnil/raztegnil stegensko mišico) pravilna in kako lahko ukrepam in kako se to sploh zdravi? Predhodno sem se že pozanimal pri vašem kolegu v temi Urologija če obstaja kakšna možnost, da bi bilo kaj narobe po urološki strani medicine, a je skoraj z gotovostjo zatrdil da te možnosti ni. Zato Vas vljudno prosim za čimprejšnjo pomoč in se veselim vašega odgovora.

Spoštovani!

Verjetno gre za manjše natrganje kit oz. mišic tega predela in vnetja zaradi naprezanja. Izvajajte zmerne aktivnosti in za bolečine vzmeite zdravila. V obeh primerih bo v nekaj mesecih stanje noramlno. Boli vas lahko več tednov.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Torej če sem si pravilno razlagal Vaš odgovor, ni potrebe da bi odšel k zdravniku, ker to lahko pozdravim sam? In kljub temu, da se do sedaj stanje ni tako zelo izboljšalo lahko pričakujem, da bo v nekaj mesecih vse tako kot je bilo, če le ne bom pretiraval z aktivnostjo? Najlepša hvala za Vaš odgovor in lep pozdrav!

Spoštovani!

Tako je. Kar se aktivnosti tiče, je dopustno vse do bolečine.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close