Pleskanje mavčnih plošč
Fleki se vidijo:
-če je luč montirana na določenem mestu oz. če svetloba pada pod določenim kotom…
-če je človk picajzelj…
-če se pravilno barva(spektra ali jupol morata bit mešana z vodo min. 20-30 % , da se barva lepo vpije, prekrije in ne dela flekov…)
Mavčne plošče se morajo pokitat v celoti v nasprotnem primeru bo prišlo po dveh do treh letih do luščenja barve.Če imate zakitane samo spoje pa mora biti za plošče obvezno prvo barvnje z osnovno (grund) barvo,ki pa jo je težko dobiti pri nas.Z tem imam izkušnje saj je to moj poklic že dvajset let.Pride pa tudi do razlike kjer je kitano in tam kjer ni,ker je papir plošče grobejši od pokitanega spoja in se potem,ko je pobarvano to vidi,še posebaj zvečer,ko imate prižgane luči.
Očitno nimate pojma,malo si poglejte postopke izvedbe pri proizvajalcu materiala katerga kupite.Kot bi zidar rekel ometali smo zaribavat pa ni potrebno,ker je to stran vržen denar.Če mislite delajte tako,kot je potrebno ne pa fušarsko,računate pa kot,da ste vse lepo naredili.Prosim,če lahko svojo trditev dokažete z kakšno refernco,da vam dokažem,da nimate prav.
Matej
Vam se verjetno neda kitat pa tud brusit ne zato barvo namažete na gosto,da dobi končni izdelek izglet kot,da ste nekomu naredili fasado.Z tem pa mislite,da ste zakrili vse spoje.Stranki pa verjetno ne pokažete kako zgleda v kljčnem trenutko,ko na površino skozi okno posveti sonce ali pa,ko se prižgejo luči saj ste takrat že daleč od objekta,stranka pa že tako komaj čaka,da se bo vselila in to šlamparijo mirno prenese.Verjami,da to ne pišem kar tako,ker to je moja profesija in od tega dela živim.V času kakršnem pa živimo sedaj pa prostora za napake ni.Zato premisli gdo je pameten in gdo ni,ker tako boš kajhitro ostal brez dela.
Vse lepo in prav jaz tudi pokitam stike jih pobrusim in potem lepo dvakrat z jupolom prebarvam tako da je struktura barve čim bolj fina in enakomerna.
tako pobarvane stene in stropi ne bodo nikoli drugače izgledali ali pri dnevni svetlobi ali pri luči
vse je v rokah kako barvaš barvo z valjčkom in ne kaplja in ne curlja.
preizkušen slikopleskar že 20let pa se ne hvalim.
važna je praksa.
kitanje celih gips plošč je potrata če pa spoka barva po nekaj letih HALLLOOO potem pa nisi stikov bandažiral!!!!
pa si naj misli gdo kaj če,tako je in pika.
Moj bandažer, ki dela striktno po navodilih Kalcerja oz. Knaufa, kita(Uniflott) 3x..najprej zakita samo luknje od vijakov in stike med ploščami(rezane na konus), nato bandaža in kitanje z mrežico ob zidanih stenah in s steklenim trakom stike med ploščami, nato še 1x pokita nad vsakim trakom z plazno…
Kot slikopleskar in polagalec suhomontažnih izdelkov sem bil kar nekajkrat vabljen na seminarje ter razne predstavitve.Tu smo se pogovarjali predvsem o pokanju stikov pri gips ploščah.
Najboljša izvedba je z papirnatim trakom,ta pa mi je vedno predstavljal problem ker se je napihoval,uporabljam drugo najboljšo varianto-stekleni voal,ter kar najcenejšo bandažno maso stiki pa ne pokajo,in kar je tudi zelo pomembno voal je tanek ,tako, da se pri bandaži skoraj ne pozna prehoda,najslabša varianta pa je mrežica kjer se zagotovo pozna vsak stik,če pred beljenjem ne povlečemo izravnalne mase.
Upam, da sem vsaj malo pripomogel k lažji odločitvi s kom bandažirati stike.