Zbujanje
Pozdravljeni!
Ponovno se obračam na Vas za nasvet.
Hči se je pred enim tednom začela zbujati na pol ure ali na eno uro( včasih spi samo 10 minut ). Poje 60ml in zaspi kot top. Že med samim dojenjem jo morem buditi, da poje toliko ( je okrog 5 minut ). Ker sem mislila, da moje mleko ni vredu sem ji dala mleko v prahu vendar je tudi pri tem enako. To se dogaja čez cel dan. Ponoči se zbuja na 3 ure. Naj omenim, da se je pred tem zbujala na 3 ure in pojedla je brez problema čez 100 ml.
6.2. bo stara 3 mesece in tehta okrog 5400. Rodila se je v 35 tednu in 3/7.Imela je tudi nekaj težav z dihanjem.
Trenutno ima malo zamašen nos in soor v ustih.
Vprašala bi vas tudi kdaj začnemo z hrano na “žlico”?
Za odgovor se vam že v naprej lepo zahvaljujem.
Lep pozdrav
Marija
Spoštovana Marija,
zakaj se je vaša hčerka odločila, da vam zagreni hranjenje in spanje, takole na daleč težje sodim.
Če se redi, očitno ni lačna in dobi dovolj.
Kot kaže, ni razlog pomanjkanje vašega mleka. T
orej ostanejo:
– možnost, da ji je prevroče – takšni radi nergajo, dajejo vtis lakote, zato jih vzamete iz posteljice (izpod oddeje), po nekaj konkretnih potegih jim odleže, spet zaspijo. Po kaksni uri dogrevanja v posteljici se zgodba začne znova…
– možnost, da preboleva lažji prehlad, ki se kaže z zamašenim noskom – kar ovira dihanje med sesanjem, povzroča hitrejše utrujanje in potrebo po spanju že po polovici (ali manj) popitega obroka… (pri tej varianti bi bila tudi malo bolj bleda, utrujeno bi sesala, pospešeno dihala tudi v spanju, nekateri bivši večji nedonošenčki že ob najmanjšem prehladu ugrezajo spodnje medrebrne prostore in dihajo z nosnimi krili – če opažate takšne znake, bo treba na pregled k pediatru)…
– možnost, da jo zelo ščemi v ustih zaradi oblog soora, je tudi verjetna – poleg Daktarina (želeja), ki ste ga verjetno dobila pri pediatru, pomaga tudi mehansko odstranjevanje oblog – z gazo ali bolj grobo čisto tkanino, ki jo namočite v raztopljen sladkor (1 žlička sladkorja + 1 žlička vode); tim. hipertonična raztopina glukoze povzroči razpad kvasovk in s tem poveča učinkovitost antimikotičnih (protiglivičnih) lokalnih zdravil…
– možnost, da ima trebušne krčke, ki jih olajša vaša bližina ob hranjenju in pestovanju (manj verjetno, ker vaš opis ni značilen zanje)…
– možnost, da ne pustite, da se dobro zlačni, ampak ji ponudite stekleničko ob prvem “nerganju” – tako sploh ne izprazni želodčka, ampak vsako uro samo malo “dotanka”…
Hranjenje na žlico? Če sprašujete o dajanju mleka po žlički (namesto dojenja), je pravi čas kadarkoli.
Če sprašujete za uvajanje goste hrane, dodajanje kašic, pa svetujemo, da počakate vsaj na 4. mesec starosti. Izjema so le riževi kosmiči, s katerimi včasih gostimo mleko – a bolj pri tistih dojenčkih, ki veliko polivajo.
Pozdrav,