Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Kajenje nikotin prisotnost v telesu

nikotin prisotnost v telesu

Koliko časa je nikotin še prisoten v telesu po zadnji cigareti? Kdaj se začnejo(ponavadi) pojavljati prvi znaki abstinenčne krize in kakšni so?

Brez cigareta skoraj 48 h, upam, da do konca življenja.

LP

Nikotin se v nekaj urah izloči iz organizma. Abstinenčni znaki se pričnejo pojavljati glede na to, kako je nekdo zasvoje, v 1-2 uri (to so tisti, ki morajo neprestano prižigati cigarete), do več ur ali tudi kakšen dan ali dva. Se pa seveda tekom dni lahko intenzivirajo in to je je pri prenehovanju potrebno vedeti. Vendar ne obupajte, Zdržite in izplačalo se bo.

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

Jaz že ne kadim več kot 4 leta,prej po 2zavojčka,vendar še občasno občutim abstinenčno krizo ki ni močna,zato mislim da si telo zapomni nikotin do konca življenja!

En, v kakšni obliki pa se kaže abstinenčna kriza po tolikšnem času? Zgolj kot želja, ali kaj bolj konkretnega? Sprašujem zato, ker me zanima kaj vse me še čaka, če seveda vzdrajam do konca.

Danes je moj 24. dan brez cigareta in še vedno upam, da ga nikioli (ampak res nikoli) več ne prižgem.

Pridejo občasno občutki da mi nekaj manjka,potem sam sebe prepričam da cigareti smrdijo in da imajo ogaben okus,da pa bi imel veliko željo po cigaretu pa ne!(da sam sebe prepričujem nam je dal navodila Rauch v Poreču kamor sem šel na odvajanje in pomaga)

Re pozdravljen.V kolikor si bral moj klic na pomoč boš še meni kaj napisal.Opisuješ,da občasno ti pridejo občutku da ti nekaj manjka.Sprašujem se ali je nikotin res bolj trdovraten od alkohola in droge saj iz mojih dolgoletnih uživanj teh stvari danes oziroma že dolga leta mi ni niti enkrat prišla želja ali pa občutek da mi nekaj manjka,ali da bi hotel probati.še v današnjih časih se občasno srečam z ljudmi ko se drogirajo v moji prisoznosti ali pa uživajo alkohol,pa me prav nič ne gane.rad bi nehal kadit!!!!!!!

Spoštovani!

Po raziskavah in podatkih objavljenih v literaturi je nikotin dejansko ena najbolj “zasvojljivih” substanc. Vsekakor bolj kot alkohol. Odvisno pa je tudi od posameznika. Sama odvisnost se ponavadi ponavadi “dogaja” na dveh nivojih: 1. fiziološkem in 2. vedenjskem. Oba se med seboj seveda prepletata. Obstajajo razlage, da gre za genetsko pogojeno večko odvisnost pri določenih ljudeh. So pa te teorije še v fazi raziskav.
Vsekakor je izjemno pomebno, da poskušate, ne glede na fiziološko odvisnost, narediti največ na spremembi načina obnašanja. Odstranite iz svoje okolice vse, kar vas asocira na kajenje (poleg cigaret tudi vžigalnike, pepelnike in podobno). Spremenite svoj priljubljeni lokal, namesto kave poskusite piti čaj in predvsem, začnite s telesno aktivnostjo. To je samo nekaj kratkih nasvetov. Več si lahko preberete v moji knjižici, ki je na voljo na tem forumu pot “Literatura”.

Držim pesti, da se odločite in uspete, ker sem prepričan, da to zmorete.

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

New Report

Close