Beljenje zob
Spoštovana!
Sigurno je že kaj napisanega na to temo, a vseeno vas prosim za vaš komentar.
Po porodu 2007 so se mi začele težave z zobmi, tako da sem si sedaj popravila in sanirala vse, kar je bilo nezdravega. Za piko na i si želim zobe pobeliti s tehniko ZOOM, katero ima moj zobozdravnik.
Zanima me, kako je s skelenjem po beljenju. Zobozdravnik pravi, da bosta zadoščala 2-3 procesi in ne 4, kot je to ponavadi, ker me zna fajn skeleti.
Kako je z zobmi, kateri so pozdravljeni in sanirani? Kakšno skelenje je to in koliko časa imam lahko to težavo? Ima beljenje kakšne resne stranske učinke glede zdravja zob, dlesni?
Hvala in lp,
Demi
Pozdravljeni,
če ste se odločili za beljenje, morate posledično v zakup vzeti tudi skelenje. Glede skelenja vam je dolžan svetovati zobozdravnik, ki takšno beljenje ponuja. Sama nisem zagovornica beljenja zob, razen v izjemnih primerih. Vsekakor pa priporočam, da po beljenju uporabljate obnovitvene remineralizacijske paste.
Srečno.
lp
ga. dr.!
zakaj pa niste zagovornica beljenja zob? in kaj je to skelenje?
a beljenje zob opravlja navadni osebni zobozdravnik ali kakšen specialist, npr. oralni kirurg? koliko pa to stane in ali kaj boli?
sami si ne moremo pobeliti zobe, doma? npr. zelo previdno na vatici nanesem na zobe, vsaj na sprednje, ki se vidijo ob smejanju, perokdsid? in potem bi to pljuvala ven en čas, tudi 3 h če treba in si po tem takoj močno oprala zobe in skoz splahovala, torej, da ne bi nič požrla, ker vem, da peroksida ne smeš piti, čeprav tudi vi stomatologi uporabljate to.
je možno kaj takega?
hvala in lp
Pozdravljeni,
morda bi vam za začetek predlagala, da si preberete moje zadnje odgovore v temi lepotno beljenje zob in občutljivi zobni vratovi.
Če se že izvaja beljenje zob naj to opravi za to usposobljen zobozdravnik!
Beljenje zob ima lahko zelo škodljive posledice in je zato primernost beljenja potrebno skrbno pretehtati.
Srečno.
Pozdravljeni,
o beljenju zob je bilo ža marsikaj napisanega. Metod beljenja je precej, večinoma temeljijo na uporabi peroksidnih gelov različnih koncentracij. Obstajajo tudi beljenja podprta z uporabo belilnih luči (Zoom tehnika), laserja. Ponudniki belilnih sistemov zagotavljajo varnost metode, neškodljivost za sklenino in učinkovit belilni efekt. Obstaja nekaj dejstev, ki jih ne moremo zanikati;
– vsako beljenje ima za posledico skelenje zob, lahko zanemarljivo, lahko pa precej neprijetno
– po beljenju je nujna uporaba remineralizacijskih past, ki zmanjšajo skelenje in vsaj malo obnovijo sklenino
– beljenje se ne priporoča pred 18. letom (zaradi anatomsko – morfološkega razvoja zob)
– beljenje se priporoča le pri popolnoma zdravem zobovju oz. popolnoma saniranem zobovju, v odsotnosti parodontalne bolezni
– škodljive navade (čaji, kava, določene vrste hrane ipd) lahko hitro povzročijo ponovno zabarvanje zob
– odsvetuje se uporaba belilnih sredstev brez nadzora zobozdravnika
Zaenkrat dosedaj veljavna doktrina v slovenskem prostoru ni peveč naklonjena beljenju, z izjemo ti. notranjega beljenja potemnelih mrtvih zob.
Glede beljenja zob z laserjem še zbiram podatke; odgovor sledi.
Srečno.
Pozdravljeni,
predvidevam, da gre za drobne poke, ki so nekaj običajnega; velja vse splošno kar sem pisala o beljenju. Po beljenju priporočam remineralizacijske paste. Če gre za večje poke, ki povzročajo občutljivost zob že pred beljenjem, ga odsvetujem.
Srečno.
Pozdravljeni!
Že dlje časa razmišljam o beljenju zob, a so si mnenja tako različna, da ne vem več kaj je prav in kaj ne. Dejstvo pa je, da sem zelo nezadovoljna zaradi svojih rumenih zob, saj se zaradi tega nerada smejim. Delno je verjetno k obarvanosti prispeval fiksni zobni aparat, ki sem ga nosila cca 2 leti, a tega je že nekaj časa nazaj (na spodnjih so mi sneli aparat leta 2008). Pred leti se nisem mogla sproščeno smejati zaradi neravnih zob, ko so se končno lepo poravnali, pa so mi ostali obarvani zobje. Sicer kadim, ne pijem pa kave ipd., zaradi česar so zobje še bolj obarvani. Zanima me, kaj mi svetujete da naredim? Slišala sem za rentgensko čiščenje, puliranje in peskanje, ki naj bi učinkovito odstranili obarvanost zob, ne najdem pa kontaktnih podatkov ustnih higienikov, ki baje v Sloveniji še niso zelo razširjeni. Je to sploh učinkovito? Kaj pa beljenje (vem, da je drugod o tem že veliko napisanega, a bi rada prebrala še Vaše mnenje)? Cene se zelo razlikujejo, vendar a najvišja cena (500 €, kolikor sem zasledila najvišjo ceno pri nas) dejansko pomeni varno in razmeroma trajno beljenje? Je res treba na vsakih nekaj let hoditi na ponovno beljenje, s čimer se tanjša tudi sklenina?
Za odgovor se Vam že vnaprej lepo zahvaljujem.
Lep pozdrav
Ga. Nutella,
mislim, da ste nekaj odgovorov na vaša vprašanja zasledili v prejšnjih odgovorih v tej temi. Dodala bi le to, da rentgenskega beljenja ni, pač pa lasersko. Zobe lahko neškodljivo speskate in s tem odstranite površinska zabarvanja, pa boste morda že s tem zadovoljni. Zobni higieniki delajo v sklopu zobnih ambulant. Sicer vam te storitve lahko ponudimo tudi v naši zobni ambulanti.
Srečno.
Pozdravljeni,
pri nas izvajamo lasersko zdravljenje, vendar tudi pri tem postopku ne gre brez peroksida. Je pa postopek boljši od klasičnega, ker je izpostavljenost zob peroksidu krajša, efekt pa boljši. Malo prosim poglejte kaj sem že napisala na forumu o beljenju.
Srečno.
Pozdravljeni,
v naši ambulanti izvajamo beljenje z laserjem Fotona. Kje ste se vi zanimali za beljenje, po kakšni metodi, s kakšnimi napravami, ne vem. Zato bi bilo najbolje, da se pozanimate pri ponudniku tovrstnega beljenja. Kakšno je moje osebno mnjenje o beljenjih sem na forumu že tudi veliko pisala. O prednostih in slabostih beljenj sem tudi že veliko napisala; tako da bi vas poprosila, da uporabite brskalnik. V glavnem pa je vsem beljenjem skupno to, da je potrebna uporaba gelov s peroksidom oz. podobnimi agenti, ki pa sklenino vendarle poškodujejo. Odločite se na podlagi priporočil in izkušenj uporabnikov…žal si boste morali mnenje ustvariti sami, saj so mnenja v strokovni doktrini pri nas deljena, morda se nekoliko bolj nagibajo v smer zavračanja.
Srečno.