Najdi forum

Lep pozdrav!

Tudi jaz se že eno leto srečujem z veliko težavami, ki jih obravnavate ne tem forumu. Pred enim letom sem dobila virozo, ki se je nadaljevala z enomesečno vrtoglavico in hudo utrujenostjo, nato pa so se pridruževali novi simptomi – zanašanje pri hoji, tremor, mišične fascikulacije, krči, bolečine po telesu, vsakomesečne viroze, nočno zbujanje, težave s koncentracijo…Sprehodila sem se tudi čez številne klinike – pregled pri nevrologu bp, ultrazvok trebuha bp, ščitnica bp, krvna slika krasna, orl-bp, infekcijska klinika bp – tam mi je zdravnica v sprejemni ambulanti sicer rekla, da moje težave sodijo k sindromu kronične utrujenosti, a na koncu je v izvidu napisala, da moje težave niso infekcijskega izvora. Ko
berem informacije o SKU-ju se najdem v njih.

Ker več počivam, tudi ne doživljam tako izrazitih nihanj kot nekaj mesecev nazaj – npr. šla sem na veliko planino, se počutila čisto ok, nato pa čez dva dni hudo zbolela in 14 dni nisem mogla vstati iz postelje…

Kako naj se lotim mojega stanja? Osebna zdravnica očitno te diagnoze še ni srečala, vse pripisuje stresu, ki pa ga ne doživljam. Ali imam upanje na ozdravitev, rada bi zanosila, preden moja biološka ura odtiktaka (stara sem 35 let)? Ali poznate osebne zdravnike, ki to bolezen poznajo in jo vzamejo resno? Katere alternativne metode so najbolj učinkovite? Sama hodim na bioresonanco, pa ne vidim kakšnega izboljšanja.Jem b-kompleks, cymbalto, magnezij, q-encime.Ali so vitaminski dodatki smiselni, čeprav imam krasno krvno sliko? Delam le najnujnejše, a sem še vedno zelooo utrujena…

hvala za odgovor!

Lepo pozdravljeni! Morda je v poteku vaših težav potreben le določen čas in bodo spontano izzvenele. Pomembno je, da delujete znotraj meja izčrpavanja, da se vaš organizem lahko obnavlja med posameznimi ponovitvami poslabšanja. Nadaljujte z načrtnim postopnim obremenjevanjem do tiste mere, po kateri se simptomi ne poslabšajo. Med bolniki s sindromom kronične utrujenosti obstajajo individualne razlike v poteku bolezni. Nekateri bolniki se popolnoma pozdravijo, kar naj vam bo pozitivna motivacija pri nadaljnjem spopadanju s težavami. Pomembno je, da ste o bolezni čimbolj informirani ( … ) in da ohranite aktivno vlogo pri zdravljenju same sebe. Ne obremenjujte se s skrbjo o “tiktakanju biološke ure”! Pri odpravljanju škodljivih vedenjskih vzorcev in soočanju s stresom vam lahko pomaga tudi vedenjskokognitivna terapija. Morda bi se obrnili na IPM (Terapevtski načrt: kronična utrujenost /tukaj: …/).

Želim vam uspešen spopad z boleznijo in ne obupajte! Vse dobro!

Veronika

New Report

Close