Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa orbitrek, sobno kolo ali tekalna steza? še kaj?

orbitrek, sobno kolo ali tekalna steza? še kaj?

Naj opišem svojo situacijo:
– velika družina,veliko obveznosti,zahtevna sluzba…
– premalo časa zase,
– 10 kg preveč (pridobljeni v slabe pol leta, ko sem bila 100% neaktivna) – precej trebušasta postava,
– včasih rekreativno ukvarjala s tekom – po zadnjem porodu hude bolečine v gležnjih in kolkih (posebej zjutraj ali ko se zasedim),
– zaradi povečanja bolecin po teku, se ga malce bojim, čeprav mi najbolj odgovarja,
– problemi s krči,

Načrt:
– zopet preiti na Montignaca,
– izbira nekega sobnega telovadnega orodja: kaj naj, da ne bi preveč obremenjevala gležnjev? Je na tekalni stezi drugače kot pri teku v naravi?
Katere dele telesa se še posebej oblikuje na posameznih orodjih?

Še kaj? KAko naj do poletja zgubim, kar sem od poletja pridelala?

premalo spanja, preveč stresa

Celo bolj kot tek priporočajo hitro hojo. To imam tudi sama raje od teka, in nimam potem tipičnih tekaških bolečin, učinek je pa isti, če ne večji. Je pa pomembno kako hodiš, na netu obstaja nekaj zapiskov o tem. Predvsem je treba prav dihat, da nisi prec zmatran in postopoma povečevat razdaljo in tempo.Ob pravilni prehrani, seveda….

Jaz bi si omislila orbitrek, če bi bila dovolj vztrajna, za razgibavanje v prostoru. Sigurno pa ne steze ( sklepi ) in ne sobnega kolesa.

Se strinjam z MalaRjava..-nepr in svetujem hitro hojo, tako, da se prepotiš, vsaj 45 minut.
Od telovadnega orodja pa sobno kolo. Vse, ki jih poznam, se jim orbitreki prašijo nekje v kotu. Saj ne, da niso ok, le “delo” na sobnem kolesu je prijetnejše, kile pa gredo vseeno dol, kondicija pa gor.
Za oblikovanje telesa pa še komplet uteži (različne teže), najcenejše in najučinkovitejše orodje za lepo postavo in to je to.
Če boš pridna, si lahko do poletja mala miss.

Mogoče boš tu našla kakšen odgovor:
http://www.sportniksi.com/trg/clanek.php?id=80

jaz pa priporočam plavanje, vzemi si 2x tedensko cas za eno uro plavanja, v mesecu dni boš videla uspeh in po 17 uri nič več jest in veliko cez dan pit

Pri vseh napotkih, ki si ujih dobila naj še jaz pristavim svojega – krči – posledica prekomernga stresa in s tem povečane porabe magnezija – svetujem ti da v prehrano vključiš magnezij in cink.

To da po 17 uri nič jesti je pa največja zmota še posebej,če prej športaš. Tako ti kile ne lezejo dol oziroma ti lezejo dol mišice, špeh pa ostaja. Po športu obvezno jesti ženske!!!!!!!!!!!

sori, ni nobena zmota. Kar preizkušeno drži. Res pa je, da ni vsaki ženski do tega, da bi razvijala nevemkak mišični tonus. Po športu je treba jesti, če hočeš pridobivati mišice. Ni vsaki do tega, kljub temu da kao večja mišična masa kuri več maščob. Samo vsaki se pač ne da delati neke znanosti iz tega.

Ja imate raje neelastično kožo. Pa kakšen mišični tonus za to je treba leta truda…mišice morajo dobiti hrano, da telo izgleda zdravo in napeto mah saj brez veze vam kaj govoriti…….

Definitivno ti priporočam orbitrek,utrdila boš mišice na rokah in nogah,zgubila kakšno kilco ali več odvisno koliko boš pazila na prehrano.Uporabljam ga trideset minut dnevno ponavadi zraven gledam tv.Čvrstos teleščka ti je zagotovljena.samo vztrajati je treba.

ja, seveda, ker ti vse veš, ne? Teh teorij o “zdravem in napetem” telesu so že vsi polni, tako ne odkrivaj tople vode. Ma kako neelastično kožo, prosim te. Prav nobene panike ni.

Pa sam sebi kontradiktiraš, ko praviš, da mišice rabijo hrano, da bo telo zdravo in napeto, hkrati pa parviš, da je za to potrebno leta truda. Kaj zdaj? Sicer pa jaz pod “mišični tonus” ne razumem vidnih bicepsov pa tricepsov pa ploščic na trebuhu pa kaj še vse, ker mi je to vse totalno debilno. Dol mi maha za to.

Vse te teorije vsi že poznamo, da nam lezejo iz ušes ven, ker jih je povsod polno. Nič novega nisi povedal. Samo vse te teorije so precej populistične pa napihnjene. Ja,mišice rabijo hrano, če hočeš res maso pridobivat. No, povprečne ženske je pač ne želijo oz.si sploh ne predstavljajo, kaj to pomeni. Mislijo, da če par kilc dvignejo, da je to že kao ful trening za mišice in da zdaj se morajo pa nažret beljakovin po treningu, da bo kaj zraslo.

Ma od tiste povprečne rekreacije nobene mišice baš ne rastejo in je čisto vseeno. To, da pa ful zaleže, da se zvečer ne je, je pa pač prastar recept za hujšanje in pri marsikomu deluje.

Najlepsa hvala za vse izčrpne odgovore, pa tudi za dileme.
Ne samo, da ste mi pomagali z idejami, vlili ste mi še voljo – ta pa mora biti na prvem mestu, kajne?!

Še vedno aktualno vprašanje?

s čim ste najbolj zadovoljni, tisti ki to imate in uporabaljate?
Ali bi ga spet kupili?

in kako pogosto?

Na kaj je treba paziti pri nakupu? katere znamke so boljše Intersportova Energetics ali Hervis ki prodaja Ketlerja?

Hvala in lp

po 17. uri nič jest – to velja le, če greste ob 19.00 spat. Nehaš jesti 2 uri pred spanjem. Naj bo pa večerja s čim manj OH. Moja večerja ob 19.30 je ponavadi tuna+solata+majhen kos rženega kruha ali paradižnik+pršut oz. če tisti dan pridem s telovadbe pojem nekaj več OH, kakor če ne treniram.

Seveda, bom jedla zadnjič ob 17. uri, ko pa hodim spat okoli polnoči.
Če je pa že kaj resnice v naslednji izjavi, da je to “prastar recept” za hujšanje, je pa zato, ker so ljudje hodli ob sedmih/osmih spat. 😉 Ljubica, ne trosit takšnih neumnosti, v letu 2014 smo že. Življenjski slog posameznika je postal popolnoma individualen, zato drži pravilo dve/tri ure pred spanjem se zanjič jé. 😉

Tudi to pravilo ni univerzalno. Bolj prav bi bilo ‘preden greš spat ni pametno jest energetsko bogate hrane.’ V kar pa jasno ne spadajo beljakovine.

Mito Šinkovec http://www.telodrom.com Center Telodrom http://www.mito.si Mito stran https://www.facebook.com/Telodrom/ Faceebok

New Report

Close