paraziti
Spoštovani,
zanima me, kako si lahko pomagam pri parazitih. Najprej pri podančicah. Kako tudi preverim, ali jih ni več?
Na bioresonanci pa so bili ugotovljeni tudi drugi paraziti (menda metljaj). Tako so rekli. Zanima me, kako si pomagati v primeru mešanih okužb? Kako se dokaže te okužbe?
Nadalje me zanima, ali je uporaba zdravila Ivermektin, ki se ga sicer ne dobi v Sloveniji, v takih primerih varna, in kako se ga jemlje?
Kako je z Vermoxom?
Hvala vam za vse, Tina
Pozdravljeni,
Najprej bi bilo pomembno vedeti, ali gliste dejansko vidite, ali pa so vam bile dokazane v laboratoriju? Dokaj enostavno se test izvede preko vašega zdravnika. Dokazovanje drugih morebitnih parazitov je nekoliko bolj zapleteno.
Žal moram povedati, da se v zadnjih letih dostikrat srečujemo s pacienti, ki so na bioresonanci izvedeli, da naj bi bili vzrok njihovim težavam različni paraziti. Oni pa znakov za njihovo prisotnost pravzaprav nimajo. Hkrati jim na bioresonanci pri tem ne uspejo pomagati. Ti bolniki so potem samo prestrašeni, dejansko ne vedo, kako si lahko pomagajo, in taka situacija nikakor ni dobra, saj tovrsten strah stanje le še poslabšuje. To ni prav, in terapevte, ki tako obravnavajo bolnike, močno odsvetujem.
V homeopatiji sicer obstaja nekaj zdravil, ki se jih lahko pavšalno poizkusi pri podančicah. Eno od teh je Cina, najbolj verjetno bo pomagalo pri zelo nemirnih otrocih. Vendar glede na vaš opis težav menim, da pri vas ne bo uspešno. Gotovo imate v osnovi težave, ki so globlje narave, in ste se iz tega razloga odločili za bioresonanco. Treba jih je reševati celovito in temeljito ter natančno pogledati, kaj se z vami dogaja. Zato vam priporočam, da se oglasite pri zdravniku homeopatu.
Z ivermektinom nimam dovolj izkušenj, da bi vam ga priporočala. Vermox je v konvencionalni medicini pogosto predpisano zdravilo za podančice in je pogosto učinkovito, če imamo podančice le občasno. Pri pogostih in ponavljajočih pojavljanjih podančic pa lahko ne učinkuje. Takrat je v organizmu neravnovesje, ki je vzrok pogostemu ponavljanju okužbe z njimi. V takih primerih je tudi tu najprimernejša celovita homeopatska obravnava.
Spoštovani!
Zakaj je pomembno ali so gliste vidne ali je bilo laboratorijsko dokazano?
Pri meni je bilo tako (se opravičujem, ker zelo nazorno opisujem, lahko tudi ne objavite), da včasih čutim, da mi kakšen košček blata ostane v črevesju… in sem si pomagala to dati ven s prstom. In pač (ne vem, kako to napisati, brez da izpade ogabno) na roki sem zagledala eno malo glistico.
To je pa edina glistica, ki sem jo zapazila. Na laboratorijskem testiranju nisem bila. Opazovala sem svoje blati, nikjer nič. Tudi po Vermoxu. Nič. V blatu nič. Ne živega ne mrtvega (razen če pač ne vidim??). Tako, da sploh ne vem, kje od tu naprej, da bi vedela, ali je to še v meni, ali ne.
Delam pa v šoli, zato predvidevam, da je okužba s tem bolj možna.
Ali se podančice primejo samo na ljudi, ki imajo disbiozo??
Hvala vam.
Tina
To, da gliste vidimo, ali jih v laboratoriju dokažemo, je najbolj zanesljiva potrditev. Vi ste jo videli, po Vermoxu je, kot kaže, stanje v redu. Kot sem že zgoraj napisala, je v primeru, da se gliste pojavijo morda enkrat, dvakrat v življenju, to dovolj.
Možno pa je, da se gliste pri nekom pojavljajo pogosto, kar naprej pravzaprav, in se jih kar ne da znebiti. Tu pa je dobrodošel celovit pristop, saj je v organizmu stanje očitno takšno, da je ugodno za parazite, in se ti tam dobro počutijo. Morda gre tu za disbiozo, ali pa je kak drug razlog.
Pozdravlejeni,
hči 6 let in jaz sva dobili podančice. (Hčerki so se ponovile,odkril smo jih preden sem šla v porodnišnico 2,5 m nazaj, takrat sta s partnerjem vzela vermox).
Polno dojim 2,5 mesečnega dojenčka. Moja osebna zdravnica in pediatrinja sta rekli, da lahko kljub dojenju vzamem vermox. Mnenja okrog uživanja vermoxa med dojenjem so deljena. Odločila sem se, da ga vzamemo vsi, razen dojenčka seveda.
Zanima me če si lahko poleg vermoxa pomagamo istočasno tudi s homeopatijo, če da v kakšnih odmerkih. Ker sem večkrst slišala, da je vermox lahko neučinkovit.
Naj omenim še, da vseskozi skrbimo za higienske ukrepe. Pranje, razkuževanje, prehrana..
Res se bojim, da se jih naleze tudi dojenček.
Hvala za odgovor!
lp
Pozdravljeni,
Razumem vašo skrb. V smislu preventive pri majhnem dojenčku lahko največ naredimo s higieno, kar ste že omenili, in z dojenjem, ki pomaga pri obrambi pred različnimi okužbami. Preventivno se homeopatska zdravila jemlje redko, le v določenih stanjih, saj, preden se bolezen začne, še nimamo nobenih simptomov, ki bi kazali, katero zdravilo naj izberemo. Simptomi pa so ključni za izbiro homeopatskega zdravila.
Pri glistah, če bi se pojavile, se lahko poizkusi zdravilo Cina, pri dojenčku predlagam potenco C12 3x na dan, 2-3 dni. Zlasti pomaga, če je otrok ob glistah razdražljiv in nemiren.