masaža stopal
Komu je oz.za koga ni priporočljiva?
Hvala za odgovor
Masaža stopal je priporočljiva za ljudi vseh starosti od rojstva naprej do pozne starosti. Bolj pazljivi smo pri otrocih do 4. leta starosti in pri ljudeh po 70. letu. Zelo je priporočljiva refleksoterapija pri dojenčkih in otrocih, kjer je imunski sisitem oslabljen, zaradi nezdrave prehrane, prevelike uporabe zdravil in nenazadnje povečanega števila cepljenj.
Seveda je potrebno pri tem nekaj občutka in znanja o delovanju in učinku. Na splošno velja, da smo pri masaži stopal previdni pri sladkornih bolnikih, prvič zato, ker imajo lahko v predelu stopal ali goleni motnje zaradi sladkorne bolezni, pa tudi zato ker pri stimulaciji trebušne slinavke lahko dosegamo prekomerne učinke. Taka masaža je bolj nežna in občutena . Seveda ne masiramo pri odprtih ranah in poškodbah na koži zaradi tega ali onega razloga, pri krčnih žilah in raznih motnjah pretoka moramo biti skrajno previdni.
Kadar gre za akutna vnetja venskega ali limfnega sistema, pri bolezni, ko je potrebna operacija, kadar gre za post-travmatsko atrofijo stopal, gangreno, glivično vnetje stopal, tvegano nosečnost, kožna obolenja, infekcijska stanja, ulkus na nogah ali celo zlome, zvine ali strganine na področju masaže. Bolezenska stanja mora zdraviti zdravnik.
Masiramo za splošno dobro počutje, za podporo imunskemu sistemu, vplivamo pa tudi na izboljšanje reakcij pri bolnikih s hudimi obolenji- rak, paraliza, mucoviscidoza, skleroza centralnega sisitema.
Z redno in sistematično masažo lahko v kombinaciji z ostalimi načini zdravljenja vplivamo in omilimo marsikatero težavo in bolezensko stanje.
Tudi vsakodnevna 15 minutna samomasaža pripomore k boljšemu počutju in stimulaciji imunskega sistema.
Mojca, zelo dobro si napisala. Sama pa bi dodala še to, da NE MASIRAMO bolnikov z rakom, ki so se odločili za kemoterapijo. Bolnike z rakom lahko masiramo šele šest tednov po kemoterapiji, prav tako NE MASIRAMO BOLNIKOV z akutnimi psihičnimi obolenji, in NE MASIRAMO hudih srčnih bolnikov – infarkt, kap, bolnikom ki imajo srčne vzpodbujevalce. Nasprotno pa, lahko pri sladkorni bolezni dosežemo velike uspehe, vendar moramo zato iti k usposobljenemu refleksoterapevtu (sama delam z gospodom, ki je prenehal s pomočjo RCM jemati insulin in je še na dveh tabletkah dnevno- seveda je ob tem tudi pod stalnim zdravniškim nadzorom), ki ima že nekaj prakse. Če se masiramo pri laiku ali komu ki se je učil po knjigah, te masaže sladkornim bolnikom sigurno ne priporočam oz. jo celo odsvetujem.
lp
Ps
Odgovarjam na precej stare naslove, vendar sem bolj poredko na računalniku in sem šele danes opdkrila tale forum. Upam, da bodo moje informacije kaj koristile. Pa, pa
Ali mi lahko svetujete kje v Ljubljani je kakšen dober in usposobljen refleksoterapevt. Hvala.
Pokliči na 041 811 999! Zelo v redu!
Forum je zaprt za komentiranje.