Najdi forum

Pozdravljeni,

Zanima me ce ima kdo kakšne izkušnje z agencijami ki pomagajo pri imigraciji v različne države. Če ima kdo kakšno informacijo katere agencije so vredu oz. zanesljive, da ti dejansko najdejo službo in karkoli druga še obljubljajo, bi bila zelo hvaležna za naslov ali URL take-ih agencij. Spomnim se da je enkrat nekdo na tem forumu pripovedoval o neki angleški agenciji ki mu je res vse uredila. Vsaka informacija bo dobrodošla.

Lp,

Shana

Nimam nobenih izkusenj z njimi, pac pa sem slisal od ljudi, ki so jih poskusali uporabiti, da se precej neuspesne in v glavnem poskusajo spumpati denar od kandidatov. Prave zaposlovalne agencije so placane s strani delodajalca, ko mu priskrbijo dobrega kandidata. Kar se tice pa delovnih dovoljenj, itd, pa je najbolje, da si dobis kaksnega odvetnika, ki se ukvarja z imigracijskim pravom v drzavi v katero hoces priti. Seveda pa to stane veliko denarja.

Glede imigracijskih pravil bi bilo po moje najbolje, da se oglasis na ambasadi tiste drzave, ki te zanima in tam vprasas. Pravila so lahko zelo razlicna, glede na to kot “kaj” gres: gostujoci student, “gastarbajter” ali kar tako.

Ekonomskih imigrantov se vse drzave branijo. Noter hocejo samo ljudi s specialnimi znanji, ki jih sami nimajo. Zato ambasade / konzulati povedo samo tisto kar jih direktno vprasas — obicajno ne dajejo informacije kar sami od sebe. Ce hoces kaj zvrtat iz njih, moras tocno vedeti kaj vprasas.

Drugi problem je, da te nekatere drzavev takoj dajo v bazo podatkov in, ce slucajno potrebujes npr turisticno vizo kdaj kasneje, ti jo lahko zavrnejo brez obrazlozitve ali pa te zavrnejo kar na meji (razlog pa je lahko, da si se pred leti zanimal za stalno zivljenje v tej drzavi in verjetno hoces zdaj ilegalno noter skozi turisticno vizo – ZDA je bila znana po tem pred nekaj leti).

Najenostavnejsa pot je preko interneta. Poisces web kjer je razlozena imigracijska zakonodaja za posamezno drzavo, jo nastudiras, po moznosti preveris pri kaksnem odvetniku (ampak to stane), potem pa gres na konzulat in jih privijes, da ti dajo tisto, kar zakon omogoca. Seveda je poleg zakonov se veliko podzakonskih aktov, ki obicajno niso razlozeni na webu, ampak ti morajo biti v skladu z zakoni. Preprican pa moras biti, da izpolnjujes vse pogoje. Prosjacenje in jokanje ne bo pomagalo. Imigracijski postopki so povsod narejeni tako, da filtrirajo imigrante ven in ne noter. Torej povsod iscejo razloge zakaj te ne bi spustili noter, ne pa obratno, ceprav so zakoni napisani kot da je obratno. Birokracija pa pri tem samo pomaga.

Hvala za info…..ma mogoce se kdo kaj bolj pozitivnega za povedat 🙁

Živjo!
Sem v imigracijskem postopku za Avstralijo, migracijo mi ureja org. z sedežem v Avstraliji, direktor te pa je Slovenec. Več informacij ti lahko posredujem preko tel., če napišeš tel št. ali pa email.
Imigrantka

Nasvet od Klausa sicer ni vzpodbuden, je pa precej realen, saj je urejanje imigracijskih zadev vse prej kot enostavno. Opis moje izkusnje bi bil predolg, predvsem pa ga nikomu ne priporocam, pa ceprav je moja vztrajnost in determiniranost pred nekaj tedni koncno rodila uspeh in to po priblizno 4 letih ‘boja’ z anglesko birokracijo… Karkoli se boste ze odlocili narediti – zelim veliko veliko srece, trdega dela, potrpezljivosti in vztrajnosti!

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close