Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Arhiv Zdravje Arhiv Zdravstvo Darovanje krvi in bolezen

Darovanje krvi in bolezen

Spoštovani!

Zanima me, ali lahko darujem kri, glede nato, da imam epilepsijo in jemljem zdravila tegretol? Te tablete se (menda) raztapljajo v krvi.

Hvala!

Moyca

Posredujem odgovor doc. Rožmana:

Pozdravljeni,
Epilepsija je sama po sebi kontraindikacija za darovanje krvi. Šele 3 leta po končanem zdravljenju je lahko oseba sprejeta kot krvodajalec. Ta ukrep je standardnen in mednarodno priporočen, namenjen pa je predvsem zaščiti krvodajalca, ker lahko med odvzemom, ki je vedno stresen dogodek, pride do napada in težjih poškodb krvodajalca. Tegretol pa je v raztopljeni obliki v krvi ravnotako škodljiv za morebitnega prejemnika te krvi.
Gospa se lahko obrne na našo svetovalno službo na naslovu:
/http://www.ztm.si/s

Doc.dr.Primož Rožman,spec.transf.med.

************************ prim. Danica Avsec dr.med, svetnica 01-300-68-64 Zavod RS za presaditve organov in tkiv, Slovenija transplant

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close