Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina biopsija sluznice mehurja

biopsija sluznice mehurja

Pozdravljeni,

stara sem 23 let, že dlje časa imam težave z mehurjem. Težave so predvsem v smislu bolečin. Sanfordi so negativni, vendar boli do te mere, da se ponoči zbujam. Na cistoskopiji se vidi pordelost in spremenjenost sluznice. Sedaj sem naročena na sprejem v bolnišnico. Opravili naj bi distenzijo mehurja v anesteziji z biopsijo sluznice za izključitev intersticielnega cistitisa.
Kaj točno to pomeni?? Prosim povejte mi bolj po “domače”. Kako to sploh naredijo??

Lepa hvala za odgovor že vnaprej,
Oliva

Spoštovani!

Z železno cevko gredo v mehur, odščičnejo delček tkiva in ugotovijo, ali je v celicah kakšen mikrob, ki lahko povzroča vnetja, ni pa ga mogoče drugače dokazati.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni,

mene pa zanima ali je intesticijski in interstialni cistitis enako? Stara sem 25 let, 18. marca me čaka biopsija mehurja ( brez narkoze ).
Zaradi kroničnega nebakterijskega vnetja mehurja. Do zdaj imam diagnozo sindrom bolečega mehurja.
Zanima me če se da to pozdraviti? Cistoskopija pred pol leta je bila b.p. Ali to pomeni da je avtoimuno dogajanje in ne nadražena sluznica?
Hvala za odgovore

Spoštovani!

Intersticijski, in pomeni, da je dogajanje v medceličnini.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close