terapija z radioaktivnim jodom
Pozdravljeni!
31.1.2007 sem prejela terapevtsko dozo radioaktivnega joda 740MBq. Diagnoza: Hipertiroza pri golši z avtonomnim tkivom in Ekstrasistolija. Stara sem 64 let, dali mi niso nobenih tirostatikov, na pregledu so mi obljubili samo opazovanje, nato pa so poslali izvid in obvestilo, da so že naročili radioaktivni jod in nujno hospitalizacijo.
Rekli so mi, da sem idealen primer za terapijo z radioaktivnim jodom in da mi ščitnice ne bodo toliko poškodovali, da bi morala jemati sintetične tiroidne hormone. Ščitnica še deluje, rezultati naj bi se pokazali čez dva meseca. Mene pa resno skrbi, ker večini ščitnoco preveč poškodujejo.
Ali lahko še karkoli naredim, da bi propadlo čim manj zdravih celic ščitnice, ki so zaradi sevanja poškodovane? Počutim se dobro razen manjših bolečega grla in boleče ščitnice.
Imela sem probleme z napenjanjem. Uredila sem si prebavo, tako da se prehranjujem vegetarjansko, s sokovi, sadjem in mnogo dušene in surove zelenjave, sedaj še s takšno, ki zaustavlja proizvajanje hormonov, brokoli,hruške, zelje, soja, tofu….Pijem dosti vode, čaje iz regratovih korenin.
Vzroki za bolezen so bili psihični (požar, kap v družini, epileptični napad) in genetski (golša pri babici).
Na žalost nimam nobenega predloga, kako ohraniti čim več celic ščitnice. Kako bo vaše telo reagiralo na terapijo z rad. jodom, ne more nihče predvideti. Lahko vam samo priporočam, da še naprej tako zdravo živite, kot ste opisali. Vidi se, da ste s svojo diagnozo veliko ukvarjali. Izkoristite to znanje tudi pri komunikaciji z zdravnikom, ki bo izvajal terapijo.
LP
Hvala lepa za odgovor!
Zdravnike je težko prepričati, vedo vse o bolezni, pa nič o pacientu, pa mislijo, da je to dovolj. Za njih je uspešno zdravljenje hipertiroze morebitna ozdravitev in najverjetnejša hipotiroza z doživljenskim jemanjem sintetičnih tiroidnih hormonov. Koristi ima sigurno farmacevtska industrija pacient pa malo manj.
Vaš pristop k boleznim, vaše zaupanje v pametno delovanje organizma, v samozdravljenje, če le damo telesu pogoje in odstranimo primarne vzroke se mi zdi zelo razumno.
Zanima me, kakšno zdravljenje bi priporočili pacientki z hipertirozo z lokaliziranim avtonomnim tkivom in ekstrasistolijo? ali pacientki z bazedovko? Ali pride v poštev alternativno zdravljenje? Metuljčice imamo namreč svoj forum in dekleta pogosto sprašujejo o alternativnih ali dopolnilnih možnostih zdravljenja.
Povečanje pogostosti teh dveh bolezni so tako pričakovali, zaradi povečane koncentracije joda v kuhinjski soli. Žal rizične skupine niso obvestili!
Hvala, če se boste še enkrat potrudili in odgovorili!
O oboljenjih ščitnice smo na tem forumu že veliko pisali. Prosim vas, da si najprej preberete že objavljene odgovore (pisali smo tudi o bazedovki) in se znova oglasite, če boste imeli kakšna dopolnilna vprašanja.
LP