Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Čudno utripanje

Čudno utripanje

Spoštovani!

Rabil bi informacijo glede dogodka, ki se mi je pripetil danes ponoči. Med spanjem sem se nenadoma prebudil . Le malo zatem pa se je pojavil čuden občutek v prsih in ko sem na vratnih žilah preveril pulz, ni bilo normalnega občutka utripanja srca, ampak se je čutilo, kot da bi plapolal, komaj se je čutil utrip. To je trajalo zelo kratek čas, potem pa je srce začelo spet normalno delati. To se mi je zgodilo že pred kakšnim mesecem,ravno tako pri mirovanju, zato me sedaj zanima, kaj bi to lahko bilo. Povedati pa moram, da se mi pri fizičnih naporih nikoli ne dogaja, da bi čutil kakšne zastale utripe ali kaj podobnega. Pred 4 leti sem bil na UZ srca in je bilo vse bp, letos januarja pa sem bil na pregledu pri kardiologu in tudi ni ugotovil nobenih problemov. Moram pa povedati, da imam ugotovljen želodčni refluks in ne vem, če ima to kakšno zvezo s težavo.
Za odgovor se Vam že vnaprej najlepše zahvaljujem.

LP

Brane

Po opisu sklepam, da ste imeli napad hitrega nerednega bitja srca. Take napade imajo lahko ljudje s povsem zdravim srcem, če so živčno napeti, po obilni jedi, po čezmernem pitju alkohola ali kave ali povsem brez razloga. Morda bi v vašem primeru smeli posumiti na vzročno zvezo z refleksnim erofogitisom. Ker ste že opravili temeljit pregled pri kardiologu, vključno z UZ-srca sklepam, da je vaše srce zdravo. Zaradi redkih in vsakič kratko trajajočih napadov menim, da ni nujno zdravljenje z zdravili.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Najlepša hvala za odgovor!

LP

Brane

Nikjer mi ni uspelo zasleditio, kaj je refleksni erofogitis, pa bi Vas prosil, če mi lahko razložite!

Hvala!

LP

Brane

Refluksni ezofagitis je bolezen, pri kateri so prisotni znaki vnetja spodnjega dela požiralnika zaradi pritekanja želodčne kisline v požiralnik. Bolniki z refluksnim ezofagitisom tožijo za pekočimi bolečinami za prsnico in za zgago. Stopnjo vnetja požiralnika ugotavljamo z gastroezofagoskopijo. Bolezen zdravijo splošni družinski zdravniki. Najbolj uporabljena zdravila so Gastal, Ranital, Ultop, Rupurut. Bolnikom odsvetujemo kajenje, pitje kave, alkohola in drugih snovi, ki pospešujejo izločanje želodčne kisline. V izjemnih primerih so potrebni še drugi postopki, po navodilih specialistov gastroenterologov.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close