GLUTAMINAT IN VITAMIN C
moja tašča uživa antirevmatike, plus tega pa ima velike težave z žolčnikomoz.žolčnimi kamni in občasno povečan krvni tlak in hude glavobole, tako da naj bi se takšni bolniki izogibali prehrane v restavracijah, kjer obvezno dodajajo glutaminat v jedi.
Nekje sem zasledil, da GLUTAMINAT povzroča povečan krvni tlak in je baje nevaren za bolnike po operaciji žolčnih kamnov. Vemo pa da je glutaminat v vseh dodatkih jedem in v vseh mesnih izdelkih.
Tudi vitamin C, ki je v naravi v kombinaciji z ANTIREVMATIKI poveča riziko, da uživalci dobijo ledvične ali žolčne kamne.
No moje vprapšanje spoštovani doktor je, zakaj osebni zdravnik svoje paciente ne opozori na vse te PASTI, ki jih čakajo na vsakem koraku.
Če vzamem za primer svojo taščo, bi lahko rekli, da je njen osebni zdravnik KRIV iz malomarnosti, da je moja tašča “dobila” žolčne kamne, saj ko ji je predpisal ANTIREVMATIKE je ni opozoril na PAST v zvezi sC vitaminom, ki je botroval, da so se ji tvorili žolčni kamni….in sedaj ko žolčne kamne ima in ji delajo težave je npr. ni opozoril naj ne uživa jedi v katerih je GLUTAMINAT….
No to je verjetno samo en primer, kako nevestni in malomarni zdravniki svojih pacientov ne OPOZORIJO na različne pasti,temveč samo predpisujejo določena zdravila, ki pa po drugi strani lahko ob nepoznavanju povzočajo še hujše težave in pacienti se vrtijo v začaranem krogu iz bolezni v bolezen…….
vesel bom vašega mnenja..
Spoštovani!
Žal vam ne morem pritrditi. Žolčni kamni so daleč od jasnega vzročnega pojasnila, zakaj se razvijejo in je razlaga, ki jo ponujate precej trhla. Tudi vzroki za zvišan krvni tlak (esencialna hipertenzija) so popolnoma nepoznani. Edini epidemiološko dokazan dejavnik je uživanje več soli, tj. soljenje pri mizi in uživanje konzervirane hrane. Vsi ostali so obrobni, ali pa pripsevajo k drugim spremljajočim kroničnim boleznim (npr. debelost ni vzrok za zvišan krvni tlak itn.). Ne opletajte z izrazom malomarnost, ker pomeni vse kaj drugega, kot to, kar navajate vi. Vsekakor pa zdravnik ni ne dušni pastir na nadzornik prehrane ljudi.
Lep pozdrav!
Janko Kersnik