Najdi forum

kepasta nogica

Moj prvi otrok se je rodil s kepasto nogico. Baje se kepasta nogica pojavi že v 8 tednu nosečnosti. Ker sem sedaj v 6 tednu druge nosečnosti me zanima ali obstaja kakšen test za ugotavljanje kepaste nogice in kolikšna je verjetnost, da se kepasta nogica pojavi pri drugem (naslednjem) otroku (glede na to, da v naših družinah nima nihče take okvare in se je pri mojem sinu prvič pojavila)
hvala za odgovor

Ker ne vem natančnega pomena izraza kepasta noga glede na prirojene nepravilnosti in njihov obseg zato vam ne morem odgovoriti. Odgovore boste lahko dobili v genetski posvetovalnici, po pregledu dečka in njegove medicinske dokumentacije.

Pozdravljena,

mene pa zanima, kaj je to kepasta nogica?

hvala in lep dan

MEDICINSKI IZRAZ ZA TO PRIROJENO NAPAKO NOGICE JE “Congenital talipes equinovarus”

TO JE DEFORMACIJA NOGE PRI NOVOROJENČKU IN SICER TAKO, DA BI OTROK, ČE TE DEFORMACIJE NEBI ZDRAVILI, HODIL PO ZUNANJI STRANI NOGE.
VEČ INFORMACIJ JE NA STRANI:
http://webhome.idirect.com/~kathrynh/article.html

Kepasta noga ( v primerih, ko se pojavi kot edina prirojena nepravilnost, ne pa v primerih, ko je del kompleksnega sklopa prirojenih neapak pri otroku), je prirojena nepravilnost, ki po današnjem mišljenju nastane zaradi medsebojnega delovanja nekterih zunanjih (okoljskih) dejavnikiov na večje število genov, ki sodelujejo pri razvoju okončine. Medtem ko geni, ki na ta razvoj vplivajo še niso identificirani ( so pa osnova za takšno občutljivost) in jih tudi (še) ne moremo določiti, je položaj nogice in stopala v maternici in pritiski, ki so s tem povezani najverjetnejši okoljski dejavnik, ki povzroč takšne posledice. Medicinski podatki kažejo, da se takšna nepravilnost ponovi pri kasneje rojenih otrocih pri 3 -8% družin. V 6. tednu nosečnosti tega s preiskavami ni mogoče presojati. Morebiti pa zgradbo stopala in gibljivost v gležnju lahko ginekolog opazuje že med zgodnjim UZ pregledom morfologije ploda med 10. in 13. tednom nosečnosti, ki je obenem presejalni test za odkrivanje Downovega sindroma z meritivijo nuhalne svetline. Ker pa sama nisem ginekolog in ne preiskujem z UZ, vam gospa Ariana, svetujem, da za mnenje o tem vprašate mag. dr. Pušenjaka, ki je strokovnjak za UZ preglede ploda v nosečnosti in za ugotavljanja ev. prirojenih nepravilnosti pri njem.
Če pa le morete ohranite pozitivno mišljenje in preženite skrbi z misljijo, da se daleč največ otrok rodi brez prirojenih napak in tako kot si starši najbolj želimo. Srečno!

Za odgovor se vam najlepše zahvaljujem!

Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev

New Report

Close