Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina MASTIF, BERNARDINKA, ŠARPLANINKA IN KAVKAŠKA OVČARKA

MASTIF, BERNARDINKA, ŠARPLANINKA IN KAVKAŠKA OVČARKA

Nov dom iščejo:

* MASTIF: star je 2 leti in pol, je pa sicer malo zavaljen, ker rednih sprehodov nima (to velja za vse!!!)

* BERNARDINKA: stara 2 leti

* ŠARPLANINKA: stara 4 leta

* KAVKAŠKA OVČARKA: stara 1,5 let.

Vsi te kužki so iz okolice Ptuja. Gospa jih oddaja, ker je izgubila službo, pa z desetimi psi ne more shajat. Psi živijo zunaj, v krdelu – skupaj in so spuščeni, okoli hiše ima ograjo.

Moj prijatelj je pri njej vzel mešanko z gladkodlakim prinašalcem. Psička je prestrašena in se še navaja na vrvico, drugače pa drugih težav zaenkrat nima. Na moji dve je renčala, vendar iz strahu (če bi bila hudobija, bi se moji dve sigurno stepli). Tudi moja Aika jo je sprejela brez renčanja, čeprav do novih prijateljic VEDNO renči. Lina pa jo je neprestano vabila na igro.

Če je kdo od forumovcev iz Ptuja, bi ga prosila, da gre te kuže pogledat in poslikat, če bo lahko.

Pomagajte, Urša.

Ti, na mojpes.com imaš privat sporočilo. Prosim, če ga prebereš.

Lp, Yo

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Poleg vseh teh psov, gospa oddaja tudi 5 mesečno nemško ovčarko. Velja enako, kot za vse ostale pse.

Če si jih kdo želi ogledat, se lahko pridruži v petek. Sporočite.

Lp, Urša

No, pa le ni tako lepo, kot sem mislila da je, oziroma, kot mi je bilo sporočeno (s strani gospe, ki »ddaja« kuže).

Namreč prišlo je do besednega nesporazuma! Gospa Lidija kužke PRODAJA in ne ODDAJA!!!

Gospe se javno opravičujem, ker sva se narobe razumeli.

In … ker sem tako naivna, da sem ji ponudila pomoč!

Bom pa obelodanila najin pogovor po GSM telefonu iz katerega je razvidno, da sva se pogovarjali o oddaji in ne prodaji.

U: Dober dan, Urša pri telefonu, mene pa zanima za vaš kuža, ki ga ODDAJATE …
L: Mastif, ne?
U: Ja! Kličem sicer zato, ker bi ga na forumih, na katerih se udejstvujem, sigurno kdo vzel pod svoje okrilje, tako da bi vaš »oglas« tam tudi objavila.
L: Ja, veste, oddajam tudi bernardinko, kavkaško ovčarko in šarplaninko, nemške ovčarke bom pa obdržala zase.
U: Kako pa to, da jih ODDAJATE?
L: Pred kratkim sem ostala brez službe.
U: Bom objavila na internetu za vse, ne samo za mastifa, samo povejte mi še koliko so stari
L: Mastif je 2 leti
bernardinka je 2 leti
šarplaninka je 4 leta
in kavkaŠka ovčarka pa leto in pol.
Pravijo, da so kavkaški ovčarji hudi psi, ampak moja je zelo prijazna. Živijo skupaj, tako da so navajeni psov.
U: Iz kod pa ste?
L: Iz Ptuja, oziroma malo ven iz Ptuja
U: No, če vas bo kdo klical, se boste že sami zmenili kam. Bom objavila, pa upam, da bodo našli dobre lastnike. Srečno!
L: Hvala, nasvidenje.
U: Adijo.

In … tako je bil najin pogovor zaključen. Nikjer ne duha ne sluha o PRODAJANJU!!!

Moje osebno mnenje (!) pa je, da gospa išče kuže, ki jih podarjajo in jih naprej prodaja.

O cenah ne bom govorila, ker se bo gospa sama o tem menila.

Če bo prišlo še do kakšnih hujših zapletov, sem pripravljena javno o tem govoriti!

Pa še glede gladkodlake prinašalke, ki jo je k sebi vzel moja prijatelj. V Salamonovem oglasniku je pisalo:

Psička gladkodlaka prinašalka črne barve, stara deset mesecev, podarim!!! In zraven telefonska številka.

Ni čistokrvna prinašalka, temveč mešanka verjetno med gladkodlakim prinašalcem in verjetno med dolgodlakim ovčarjem (zopet moje mnenje)!

Tudi tu je bilo napisano PODARIM. Kasneje, ko je prišel po kužico, je zanjo oziroma za cepljenje hotela imeti povrnjene stroške (knjižico naj bi poslala po pošti). Na to še čaka.
Tako se je zgodilo tudi tu. Podarim, ko pa je bilo dogovorjeno, da pridejo po 4 kuže – danes, je pa začela govoriti o cenah.

Kuži so ostali na Ptuju, pa prosim ne razlagajte mi o tem, da bi zastonj kužke vsi imeli, ko pa jih je potrebno plačati, je vsega konec. Tu ne gre za to! Za te kuže, bi bilo potrebno odšteti še sigurno nekaj denarja pri veterinarjih – zopet moje predvidevanje. Povrnjene stroške za cepljenje so ji ponudili, pa je hotela za njih več.

Se pa opravičujem vsem, ki ste hoteli kuže vzeti k sebi, pa je vse splavalo po vodi – ni bilo namerno – z moje strani. Vsaka stvar je za nekaj dobra!!!

Lp, Urša

Ja, naj to velja še kot opozorilo za tiste, ki bi želeli podariti psa, mačko, katerokoli žival. Na spletu in v Salomonu mrgoli oglasov na temo: želim si psa, pasme nemški ovčar, šarplaninec, kraški ovčar, bokser, čivava, pudelj, labradorec ali… ali… ali… (včasih še dopišejo, da bi psa ali drugo žival radi zastonj, ker nimajo veliko denarja). Včasih napišejo: Če ste se naveličali vašega ljubljenčka, mu nudimo nov dom…
Neštetokrat se je že izkazalo, da gre za iskanje “zastonj” živali, ki se nato prodajajo naprej za več ali manj visoke zneske.
Bodite previdni!

Yo

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

No takoje bilo preden smo mi kupili Basho. Pri Rogaški Slatini nekdo prodaja kar nekaj vrst psov. Takrat je ”oddajal” tri mesece staro bernko. No ko sva z Alešem prišla tja je lastnik ”ugotovil” da je psička stara 3 leta in ne 3 mesece, dokumente pa sam bog ve od kod jih je imel. Imel je tudi škota, pa še enega bernca in vem kakšnega psa še. Ta bernka je bila noro podhranjena. No jaz sem tega gospoda oz. prašiča prijavila. In kaj mi je to teslo reklo: ja veste psi se tepejo za hrano. Ja butec če jim ne daš dovolj za jest. Bernka je očitno bila že na koncu moči, tako da se ni mogla borit za hrano. No hvala bogu je ta psička danes v dobrih rokah. Za druge psičke pa ne vem. Upam da so dobro.

Lepo se imejte!!!!!!

Mateja

Urša. Napiši mi številko od tele gospe, da jo bom za foro malo poklical.
Aleš

Jaz osebno, ti tega ne priporocam, ker se je zenski mal utrg.., pa je rekla, da me bo prijavila policiji!!!
Bom pa v ponedeljek poklicala veterinarsko inspekcijo in jo prijavila ya posestvo vec kot 5 psov!!!
Kam sta pa vidva takrat klicala za tisto “3 letno” bernko?

Ce si pa resnicno zelis stevilko od te gospe, pa pridi do mene (3 nad., 3 vrata levo).

Lp, Ursa

Jaz sem pisala na društvo proti mučenju živali, pa v klub bernskih planšarjev. Mislim pa da sem pisala tudi na veterinarsko upravo v LJ.

Tudi mene zanima, kje je ta gospod, ki prodaja bernce. Kje pri Rogaški Slatini?

Hvala

Pri Zibiki. Samo ne vem če jih še ima.

zanima me če je bernardinka še naprodaj in če je čistokrvna.

Ne moram verjeti, da po napisanem še vedno želiš psa pri njej…

New Report

Close