Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Mladi, ljubezen in spolnost Sem upravičeno ljubosumna?

Sem upravičeno ljubosumna?

Imam resnega fanta, s katerim sva skupaj skoraj tri leta in pol, imava se zelo rada in si zaupava. Edini velik problem v najini zvezi je moja ljubosumnost, ki naj bi bila po njegovem mnenju bistveno pretirana.Zato vam bom sedaj opisala primer, zaradi katerega sem v zadnjem času ljubosumna oz. slabe volje, vi pa mi prosim povejte, ali sem po vašem mnenju upravičeno ljubosumna ali res pretiravam.

Torej, moj dragi si že dobra dva meseca VSAKODNEVNO dopisuje z eno punco, ki jo je spoznal na enem od forumov. Pišeta si o vsakdanjih stvareh in mi tudi pove, o čem. Na začetku je govoril, da si pišeta čisto “za foro” in da niti slučajno nima namena, da bi se kdaj z njo dobil v živo. Potem pa mi včeraj pove, da se pogovarjata o tem, da bi se dobila na pijači. Torej, dobil se bo na pijači s punco, ki jo je spoznal na forumu, čeprav ima mene. Že to mi ni prav, da si sploh dopisuje s kar eno, kaj šele, da se z njo dobi. Meni to deluje tako, kot da bi iskal kakšno priložnost. Moram pa priznati, da mu ženska družba nasplošno ugaja ter da se občasno dobi na pijači s kakšno kolegico, s čimer pa sem se sprijaznila.

Torej, kaj menite na to? P., ti pa ne zameri (vem, da boš tole bral).

če ti po pravici povem, bi jaz bila ljubosumna. premalo si pa povedala, ali ona ve, da ima tvoj fant tebe, ali je ona vezana,…
recimo, tudi jaz sem preko interneta spoznala nekaj tipov, vendar noben ni slovenec in se dopisujem z njimi preko messengerja, pogovarjamo se o vsakdanjih stvareh, vsi vejo da imam fanta, meni paše da se pogovarjam z njimi, recimo kaj se dogaja kej, v Belgiji ali na Nizozemskem… nikoli pa ne bi pomislila, da bi se dobila z njimi, razen v primeru, da gre moj fant z mano (pa ne zaradi njega, ampak zato, da vsi vemo na čem smo).
če nima kej skrivat, mu reč, da se še ti spoznaš z njo, al pa kaj takega, pa pejte skupi. mogoče to zveni tako, kot da mu res ne zaupaš, samo vemo, kaj vse se dogaja, še posebej ko beremo ta forum 🙂

Ne poznam tvojega fanta, da bi vedela, kakšen karakter ima, ampak jaz iz tega ne bi delala panike, če si dopisuje s to žensko. Dobro, če bi se dobil z njo, bi me motilo, če bi mi to delal za hrbtom, če bi pa bil iskren in mi povedal, pa sploh ni problema.
Ne vem, odvisno, kakšen je tvoj fant. Tako da ne morem rečt, če si upravičeno ljubosumna ali ne glede na to, da ga ne poznam.

imava se zelo rada in si zaupava. Edini velik problem v najini zvezi je moja ljubosumnost,

to se ful ujema 🙂

Hmmm…iz preteklih izkušenj sem mal alergična na moške “kolegice” 🙂 Ni problem, da ma stare frendice s katerimi se že ful časa poznajo in so frendice v pravem pomenu besede…nisem pra preveč navdušena nad sklepanjem novih poznanstev s (samskimi) dekleti…čeprav sama imam pač “pravilo”, da fantu zaupam in ga ne omejujem…

..je pa res, da dokler ti vse po resnici pove in ti ne laže, naj ne bi blo kakšne hujše panike…čeprav…fajn je pa met en uč kao “sokolovo oko” ;))

Saj veš kako pravijo-bolje preventiva kot kurativa. Vse lepo in prav, ampak ravno vsakodnevno dopisovanje? V redu, če je parkrat na teden, ne pa vsakodnevno. Poleg tega, zakaj se ne dobita tako, da si še ti lahko zraven. Npr.ko greste zvečer s prijatelji ven, pa naj gre še ona. Meni se zdi takole-če si del njegovega življenja, mora tista “prijateljica” tudi tebe sprejeti. Saj jaz zaupam svojemu fantu, ampak tole mi ne bi bilo nič kaj všeč. Najprej pravi, da ni nič drugega kot dopisovanje, nato pa ti pove, da bi vseeno šla na pijačo. Če to ne spominja malo na laž ali pa vsaj zanikanje! Seveda naj spoznava nove prijateljice, samo zakaj ne moreš biti ti vključena v to? Kako pa bi se počutil on, če bi mu to naredila. In če ima dovolj rad, bo stvar speljal tako, da se ti ne boš počutila neprijetno. Lp

ei
vi ženske čist preveč skrbite
sj če vas ima rad, zakaj se tako bojite
to je učinek tv, saj če gre moški z njo na kavo ali karkoli, ni nujno oz. skorajda ni možno, da bi z se z njo kar takoj začel poljubljati pa nevem mogoče še kaj več. ampak moški, ki imajo nekoga radi, ga ljubijo, ne bodo zamenjali z nekom, ki so ga šele spoznali, pa tudi ne z že poznanimi osebami recimo prijateljicami. In zakaj moški ne bi smel biti rad v ženski družbi ?
Povem ti samo to:
Če te ima rad, te ljubi, potem te neeeeeeee bo prevaral. Ne s prijateljico ne z neznanko. ( razen, če kaj v zvezi škripa-upam da te nisem prestrašil:)

ampak če ti to vseno ne pomaga, se mu pa na pijači pridruži, saj če ti vse pove, ti rečem, da jo že praktično poznaš.

Če bo tako lepa, kot je prijazna na mailih potem te je lahko strah :))) To je čist odvisno od človeka do človeka, kaj ima za bregom.

lp ajs

Pravite, dokler ji pove pol je lahko vesela…….s tem te pa lahko tudi zavede.
Če ti govori o tem in kaj ji piše, je verjetnost da ti pove, samo del tega. Tudi pri meni je tako, vedno mi je govoril, da ima samo splošne pogovore in da ima mirno vest in če bi hotela mi lahko vse pokaže!
S tem sem mu zaupala a še vedno dvomila, da mi neki prekriva in res sem odkrila, kakšen ima besedni zaklad, celo do bivših…….verjemi, še danes mi je žal, da sem prebrala, ker besede še vedno bolijo!

Potem se pa vprašam, kaj je bil povod in kako mi je lahko to delal, če mi govori, da mu vse pomenim, pa še v oči mi je lagal! Ko sem mu povedala, da vem je bil pa ves iz sebe in šokiran!

Zato pa danes več ne vem komu naj verjamem? Ljudje so vsega zmožni, tudi najdražji te pogledajo in lažejo v oči! A je potem to ljubezen?

Najhuje pa je pri tem, da se počutim ponižanega in ne vem, kje sem ga polomila, čeprav pravi, da to nima veze z mano in da me ljubi!

V tvojem primeru, pa ne vem……je pa res mal čuden, da si vsak dan dipisujeta in če ima tebe, pol ne vem kaj bi še rad z njo?

Za stare prijatelje je razumljivo, da jih obdrži in da ga pustiš, pa še tukaj se lahko zmotiš in pač ne veš kake namene ima!
Hudo je če živiš v dvomih in ne veš kaj je res in kaj ne!

Verjetno ti nisem najbolje pomagala a hotela sem ti povedati, da so ljudje zmožni VSEGA!

Želim, ti da se bo še vse dobro končalo….:-)))

LP

Nisi upravičeno ljubosumna.

Če lahko hodi z drugimi kolegicami na pijače, ne vem, zakaj nebi še s to kolegico. Poleg tega ti je tudi sam povedal, da si dopisuje in o čem si dopisuje.

Sicer pa, kaj lahko storiš? Ali mu preprečiš stike s kolegico, ga narediš nezadovoljnega in ga izgubiš, ali pa ga imaš rada, mu zaupaš in “dovoliš”, da gre.

Če bi želel s katero kaj imeti, bi tako imel, tako da ti niti vedela ne bi ;).

maestro

Ok, res da ti pove, da si dopisuje, pa da ti recimo tudi pove o čem si dopisuje. A jaz bi bila tudi ljubosumna. Ker se mi zdi to, da sidopisuje z njo vsak dan, pretirano. Sploh ne vem kako ima čas zraven tebe in vsega še, da si vsak dan dopisuje z njo. Očitno ga je preko mailov toiko že pritegnila, da se želi z njo srečat. To pa zna bit nevarno. Ker če si dopisuje z njo, mu mora bit karakterno že full všeč, hudič pa bo, če mu bo pol še vsaj malo vizualno. In če je ženščina še samska, se lahko hitro zgodi sranje. Je pa res, da ti sama svojega tipčka najbolj poznaš in veš koliko mu lahko zaupaš. Moj ima tudi ženske kolegice, pa sošolke na faksu, itd. Ampak mislim, da mu kaj takšnega ne bi prišlo niti na pamet -da ima mene in da bi se dobil z eno neznanko z neta.

žal je tako, da nisi edina punca na svetu, in da ga še kakšna druga mika, čeprav si jo v sanjah morda čisto drugače zamišla, kot je v resnici..
Tudi jaz se dopisujem takole z enim, ki je “resno vezan”, ampak kaj čmo, to je njegov problem (če sploh je problem).LP

Povsem upravičeno si ljubosumna.Ziher ni lep občutek,če si tip dopisuje z neko drugo in se zdaj celo dogovarjata,da se dobita.Meni se zdi,da boš v bistvu pustla svojga tipa na zmenek z drugo.Ne me narobe razumet.Menim,da mora bit v zvezi neko zaupanje pa da ljubosumje samo kvari nek donos,ampak je čist nekaj drugega,če si upravičeno ljubosumna.Zame osebno ni isto,če gre npr. moj tip na drink z neko sodelavko al pa kako kolegico,ki jo pozna že par let…tud jaz od svojga nikol nism pričakovala in zahtevala,da ne sme met kolegic,ampak se mi pa ne zdi prav,da je tip na razpolago in se obnaša kot da je samski (spoznava nove punce in se dobiva z njim,torej kljub temu,da ma punco,hodi na zmenke). Sicer pa je moj tip glede tega podobnega mnenja kot jaz.Tud njemu se ne zdi to prav,da bi npr.jaz spoznavala nove tipe (bodisi na forumu bodisi kje drugje) in se pol tud dobivala.Tak da poskušaj svojemu tipu razložit svoje občutke,povej mu,da če se bo on dobival z neznankami,da se boš tud ti dobivala z neznanci.Povej mu,da to vpliva na vajino zvezo.Če te ma rad,bo upošteval tvoje želje.Lp

Se strinjam!

Draga Strelka!

Zaupanje in ljubosumje sta dve razlicni stvari. Ce cloveku zaupas, ne mores biti ljubosumen. Priznam, da sem sama dostikrat ljubosumna, toda samo dokler mi fant ne razlozi za kaj gre. Ker mu zaupam, mu tudi verjamem!

Naj ti zaupam svojo zgodbo: dopisujem si s fantom, katerega sem spoznala povsem po nakljucju. Od zacetka sem vse jemala z rezervo, ker sem se hotel prepricati, ce me le-ta ne vlece za nos. V nekaj tednih se je izkazalo, da temu ni tako. Pravzaprav sem spoznala, da je zelo prijeten fant s katerim se lahko marsikaj pogovorim. Ponovno se mi je potrdila trditev, da lahko preko interneta dobim cudovite prijatelje. In to je to – prijatelje.

In vprasanje zakaj se jaz dopisujem z moskim po mailu, ceprav sem v svojega fanta noro zaljubljena? Zato, ker ne delam nic narobe, nikogar ne varam (niti sebe), pogovarjava se o povsem vsakdanjih receh. Rada spoznavam nove ljudi…moj fant za vse moje prijatelje ve in ker mi zaupa in ker mu povem vse kar ga zanima in se vec, s tem nimava problemov.

Poleg vsega pa se moramo ljudje druziti se z drugimi, ne samo s svojim partnerjem. Zakaj mislis, da ti bo ta zenska skodila? Naj ti iz prve roke povem, da ti ne bo. Mogoce bi ti pomagalo, da jo spoznas in ugotovis, da pa le ni tak bav bav kot te trenutno preganja.
Zaupanje je bistveno za dobro zvezo. In lahko ti iz prve roke povem, da svojemu fantu LAHKO zaupas.

Me veseli, da sva se spoznali.

Se strinjam s tabo.

_____________________________________ življenje ni orehova potica

No, pa sem le dosegla glavni namen, namreč da sta moje sporočilo prebrala oba – moj fant in punca, s katero si dopisuje:)

Saj jaz vama čisto verjamem, da vama lahko zaupam, vendar si vseeno ne morem pomagati, da ne bi bila ljubosumna. Prav tako sem vedela, da se bo gotovo kdo obregnil, da ZAUPANJE in LJUBOSUMJE ne gresta skupaj, vendar pri meni gresta. Čeprav v podzavesti VEM, da me dragi ne bo prevaral (ker je natančno seznanjen s posledicami, ki bi iz tega izhajale), mi vseeno ni vseeno, da spoznava nove osebe ženskega spola (čudno, da si nikoli ne išče novih moških kolegov?) in to celo preko forumov (OK, da bi bila to nova sodelavka, nova soseda ali pač kdo, na kar ne moreš vplivati). Poleg tega se zavedam, da s svojim ljubosumjem ne vplivam pozitivno na najin odnos, ker imava glede tega stalna prekanja, vendar tudi tu ne morem narediti koraka v drugo smer. In še nečesa se zavedam: da če me bo P. hotel prevarati, me bo, pa če bom ljubosumna in ga “skrivala pred drugimi” ali ne.

Verjetno na mojo ljubosumnost dodatno vplivata dva razloga. Prvi je, da sem jaz taka oseba, ki se ne druži s fanti, ki jih naključno spozna oz. niti nima interesa, da bi jih spoznavala, in potem nekako pričakujem to tudi od partnerja (čeprav se strinjam, da so novi SKUPNI prijatelji vedno dobrodošli). Drugi vzrok pa je, da sva že imela pred kakšnim letom zelo podobno situacijo, ko mi je fant zatrjeval, da ena punca ne misli nič z njim (in on seveda ne z njo), pa se je izkazalo, da ga je na vse načine hotela speljati stran od mene. On tega do konca ni spregledal, res pa je, da ko je to končno dojel, jo je takoj “skenslal”.

Tamara, ne mislim, da si ti taka in tistega posta ne jemlji preveč osebno. Če ne bi bila ti, bi bila pa katera druga, na katero bi bila ljubosumna, saj je bilo takih situacij že več. Hotela pa sem slišati še mnenje koga drugega kot mojih kolegic (ki so seveda razumljivo na moji strani:)) in njegovih kolegov (ki zagovarjajo njega).

V nečem pa se, Tamara, popolnoma strinjam s tabo: P. JE RES ČUDOVIT FANT in dober prijatelj, in ravno zato sem ljubosumna, ker verjamem, da si ga želi veliko žensk. Takega fanta ne dobiš tako enostavno.

P., RADA TE IMAM!!! I.

Priznam, da sem presenecena nad tvojim odgovorom, saj sem pricakovala burno negativno reakcijo :-))

To kar si opisala glede svojega ljubosumja je resljivo. Vidim, da sama sebe tolazis, da pac taka si in da se ne mores spremeniti. To ni res! Prvi korak si ze naredila: tega se zavedas in ves, da ni prav. No, koraki naj si sledijo…ker poznam mnogo zvez, ki so sle narazen, ker je bil eden od partnerjev bolestno ljubosumen. Tudi tega se zavedas. Kaj je torej problem?

Kar se tice najinega spoznavanja. Dvomim, da je iskal zensko prijateljico, mislim, da je predvsem tako naneslo. Saj pravim, da sva eden na drugega naletela povsem po nakljucju.

Eno stvar si zapomni: tvoj dragi ni s tabo zato, ker mu je dolgcas ali zato, ker ga nobena druga ne bi marala. S tabo je zato, ker te ima rad. S pretiranim ljubosumjem, ki povzroca neprestano prickanje, ga bos odgnala od sebe.

Ostale osebne zadeve, ce mi imas seveda kaj povedati, mi prosim pisi na mail, da ne bo zadeva prevec osebna.

Lep dan.

aja, kaj bo pa ona zraven delala? razen tega da bo merkala. Ona dva se dopisujeta ona dva se mata kej za zgovarjat punca je pa tukej autsajder in bo vsem samo zoprno zarad nje. To ni njena stvar in konc. Ce bi bil na mestu te bejbe k se s tem tipom dopisuje bi bil mal uzaljen da bi ta tip s sabo prpelal svojo punco, s katero ona nc nima.
Ce je pa tolk nesigurna nej se pa vprasa zakaj – ce je kaksen razlog za to v njunem odnosu. Mrbit bo pa res zbezljal tip drugam.

Pa se en vprasanje se je pojavil nekje visje – ce je dopisovalka vezana. Eh kaksen problem naj bi pa to bil. A potem naj bi pa te bejbe nc ne skrbelo al kaj? :)))))

Kakšne namene pa imaš ti z njim?

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close