Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Maca in PCOS

Maca in PCOS

Živijo.
Kako je pa z Maco in PCOS? Je priporočljivo? Brala sem, da Maca krajša cikluse, za PCOS so pa značilni dolgi ciklusi, kot pri meni npr.
Kakršen koli nasvet bo dobrodošel.
Hvala.

Nekje na ameriški spletni strani sem izsledila da pri pco je maca priporočljiva! Baje uravnava hormone in js jo pijem že en teden..opažam da imam trebuh manj napet vendar se pojavi bolečina v trebuhu ki pa v kratkem času izgine. Ravno zato ker pco daljša cikluse pa maca pomaga urediti cikluse..velikim puncam pri pco je pomagal urediti cikluse na 28 dni. Lastnih izkušenj še nimam in moram še počakati.

Hej,
jaz imam tudi pco in pijem maca kapsule že skoraj dva meseca, menstruacije pa v tem času še nisem dočakala (pa saj je tudi pred tem nisem dočakala pogosto:) ) ..se tolažim, da pač rabi en čas da spravi vse v red in da bo maca tudi meni uredila cikluse…
drugače pa tudi mene zanima kaj pravijo ostale punce s pco, ki jo že dlje časa uživajo..tako da izkušnje na plan 🙂

Lep dan vsem

http://translate.google.si/translate?hl=sl&sl=en&u=http://www.ehow.com/way_5144099_natural-remedies-polycystic-ovarian-syndrome.html&ei=BBfdTY2LHM30-gbz_uTEDw&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=7&ved=0CHkQ7gEwBg&prev=/search%3Fq%3Dmaca%2Bpco%26hl%3Dsl%26biw%3D1362%26bih%3D562%26prmd%3Divnsfd

Kje kupim kapsule od mace?
Po tem prahu mi želodec obrača 🙁

Zdravo.
Jaz jih kar prek maila naročim pri g.Matjažu: [email protected]
Drugače pa je pri meni se končno nekaj premaknilo, in sicer sem točno po 2 mesecih jemanja mace dobila temno rjavi izcedek (skoraj črn) in pa krče kot pri menstruaciji, vendar dosti manj boleče, lahko bi rekla da skoraj prijetne (v smislu da veš da se spodaj nekaj dogaja:),tako rahlo zvijanje). Zdaj pa nevem če naj to smatram kot menstruacijo ali ne? BT je še vedno okrog 37 (je pa res, da si je ne merim vsaki dan), prsi so polne in trebuh napihnjen. Tako da prava m mogoče šele pride. Iz petka na soboto sem prebolela tudi enodnevno virozo z bruhanjem in rahlo vročino, ampak od tega verjetno nebi smelo prit do izcedka, ki se je pojavil v ponedeljek?! Ima katera kakšno izkušnjo ali mnenje glede vsega tega?

kolk dolg ti traja cikel? js u bistvu sploh nimam menstruacije brez tablet hormonov za umetno sprožitev menstruacije..zdej poskušam z maco in jo pijem šele 2 tedna tk da bomo vidli kaj bo. glede na tvoj opis da nisi morda noseča? kako je zdaj s krvavitvijo?

Zdravo,
ja jaz mam isti problem drugače, brez tablet za sprožitev je sploh ne dobim več kot ene 2x na leto 🙁 nazadnje sem jo imela 17.marca (sproženo) pol sem jedla klomifen (3tablete/dan, nisem odreagirala – bla na UZ 30.3. in ker mi je g reko, da spet ni nobenga folikla, sem začela še isti dan pit maco (3kapsule/dan) in nisem več šla nazaj k njemu). Točno po dveh mesecih jemanja pa ta izcedek. Še vedno traja, ampak to je samo nekaj kapljic čez cel dan in vsak dan manj – temno rjave barve, niti malo sveže krvi vmes, tak da res nevem če lahko to štejem za m-nagibam se k temu samo zaradi tistih krčev, in rahlih špikanj odspodaj. Testa nisem delala, ker dvomim da bi lahko blo to, poleg tega pa nimam nobenih drugih konkretnih znakov. Bom še kaki teden počakala da vidim kaj bo. Maco pijem kar dalje. Kako pa je kaj pri tebi?

Lp

zdravo..
js sem pa ta zadnje pila 5.5. klomifen 3 tbl na dan in tud nism odreagirala.. pred tem sm pa oktobra pila tud 3 tbl na dan in je bil samo en folikel 2cm samo da je bil prazen 🙁 js zdej pijem maco in bom mal počakala da vidim če mi bo uredilo in če mi ne bo sm se odločla da grem k svoji zdravnici po aglurab in bom še s tem probala. aja pa poleg mace še na tešče pijem matični mleček. odkar to dvoje pijem še nism opazla nobenih sprememb razn na začetku me je špikalo v jajčnikih in zdej mi ne več. so pa spremembe na drugem področju (več energije, manj depresivna, boljši spomin itd.) sem velik prebirala in menda za pco je največji krivec nezdrava hrana..zadnje cajte se mi je nenormalno dvignil apetit da sm se še zredila za 3kg-pa ne vem zakaj.. glede na tvoj temen izcedek se mi zdi da to ni glih normalno..priporočam ti da vsaj pušenjaka vprašaš da ja ne bo kaj narobe..čuvaj se! 123ni456 želim ti čimprejšnji plusek 🙂

Anjuška midve pa imava dosti skupnega:) Ja res bi naj prehrana mela svoj vpliv, na to kar se nam dogaja…jaz se že par mesecev izogibam belemu kruhu, nasploh beli moki, sladkorju, probam jest čimveč zelenjave in manj sladko sadje, ampak pravega rezultata še kar ni, kar se ovulacij tiče-sama s kg hvala bogu nimam problemov. Sicer pa sem v začetku avgusta naročena na neplodnostni v mb in bomo videli kaj bojo tam rekli za naprej. Mislim pa da me prvo čaka laparoskopija. Do takrat bom nadaljevala z maco in upala na najboljše:) Mislim, da je ta izcedek bil menstruacija, ker sem nekje prebrala da lahko kri pri šibki menstruaciji na poti oksidira in zato se prikaže v temno rjavi ali črni barvi. Če pa se bo ponovilo bom definitvno šla do ginekologa. Tudi jaz tebi želim čimprejšnji plusek in poročaj kako bo šlo naprej!!!

Lp

To bi pa blo res super če bi ostali na tekočem 🙂 no če je potem to res menstruacija potem to pomeni da je maca pomagala in ima učinek..upam da bo meni tud učinkovala pa čeprav imam 10 kg preveč nisem niti na dieti. Kr mal traja, da izberem pogum pa zares začnem z dieto. A si že mela kdaj laparoskopijo? Js sem dala čez že 2 laparoskopiji pa mi ni nič pomagalo. Očitno sva midve zelo težek primer pco-ja. Js sem velik časa preštudirala vse skup o tem pco-ju in se mi dozdeva da najbolj pomaga aglurab+klomifen+dieta. Midva sva se odločila da greva jeseni na ivf in do takrat bom še probala vse kar je možno. Nimam pa niti pojma kako sploh te zadeve urejat glede konzilija in vsega. Morem vse pozanimat še. Sam če imaš zdaj menstruacijo bi lahko ti kr začela jest klomifen jutr če se ne motim da bo 5. dan ciklusa?

Pozdravljeni,
berem tole vajino debato. Tudi sebe sem našla vmes. Le, da jaz imam redne 28-30 dni cikle. sem na clomifenu+aglurabu in dabrostonu (prej utrogesta(o?)nu).. prve dva mesca pridelala nekaj folikolov (največ 3), ampak ovoulacije nikoli. Zdaj sem na terapiji že 6. cikel, pa imam samo eno jajce, me zanima kja bo z O. Jutri se naročam še na laparo in histero, da vidimo kako je z jajčniji in jajcevodi, sluz… če niso ta jajca samo ciste :(… upam, da ne.

Za tolažbo oz. da ne izgubita upanja… s pco sem jaz zanosila naravno (brez nekega načrtovanja), pa v 8 tednu SS. Žal. Nato operacija septuma. Torej se da zanosit tudi s pco.

123ni456… tale tvoj izcedek, bi pa jaz rekla, da je bilo neke vrste čiščenje, kot menstruacija. Isto kot moji cikli z m, pa ni ovul. in jajca propadejo… vsakič dobim m. a ni to isto, le da jih imam redno. Še to, mislim, da jaz sploh ne reagiram na clomifen, razen to, da mi lase odpadajo na full.

včeraj sem tudi jaz začela z maco. S clomifenom bi najraje kar prekinila, pa sem dobila še za 3.mes. Sem pa totalno izčrpana, v službi bi zaspala kar na stolu. Po aglurabu pa imam full glavobole.

A se vama tudi BT dogaja od cc 12. dne ciklusa pa do menstruacije?
Jaz sem imela pred 2.leti (in prej) obdobje 1 -2 let konstantno BT 37,2 ali več in napeto-boleče prsi, špikanje in napihnjenost. Iz jedilnika sem izločila mleko in jogurte, omejila beli kruh in se mi presnova čisto uredila. Šport pri uravavanju pco kao tud pomaga… meni ravno ne 🙁
Sem brala tudi o malinovem soku in čaj krvomočnice, ki ju piješ v 1. polovici cikla.

upam, da bo maca naredila svoje čudežke – vsem trem in še kteri sotrpinki.
Meni se ta prah prav dopade.

srečo obema za +++ in jajca in ovul. in m… joj da bi le uspelo

misek09 hvala ti na lepi želji 🙂 in hvala ker si z nami delila to tvojo izkušnjo..pila sem čaj krvomočnice in mi ni nič pomagal saj ta le debeli maternično sluznico in nima nobenega vpliva na jajčnike..enako pri malinovem soku. Za maco pa trdijo da ureja hormone in tako tudi uredi cikluse. Ti si vsaj zanosila in imela ovulacije..jaz pa če se ne motim sem samo enkrat v življenju imela ovulacijo oz samo enkrat jo občutila. To je bilo ko sem bila študentka v lj in se mi je 2 dni čist mešal..čutila močno špikanje pa zelo boleče prsi..pa še čudna po obnašanju sm bla pa kr zaspana. takrat ko sem to doživela se nisem zavedala kaj se dogaja saj še za pco takrat nisem vedela. to je bilo pred 7 leti in od takrat do zdaj NIČ in tudi menstruacije brez tablet ni bilo. brala sm da baje kot maca tud navadna konopljika deluje sam ne vem kje bi sploh lahk to dobla. BT nism nikol merila ker pr men ovulacij itak ni in ni. Ti si 6 ciklus na klomifenu in čas je da prekineš in ne vem zakaj so ti dali še 3 škatle saj z klomifenom zdravljenje lahko traja največ 6 mesecev. Men so se jajčniki lani zarad teh tablet zelo povečali na 6,5 cm. to na ultrazvoku niso vidli dokler nism mela laparoskopijo in takrat vidli da sm mela srečo in prišla pravi čas. do hiperstimulacije pa nikol ni prišlo. Po kolk tablet na dan pa ješ? Js sem najprej 2 na dan pa ni blo foliklov. 3 na dan pa je bil le eden folikel in to prazen. po 6 mesecih prenehaj in naj se jajčniki malo spočijejo saj jih preveč teraš s tabletami. sem študirala medicino tk da le neki o tem pa vem. tud tebi čimprej plusek in verjeti moramo v to!! 🙂

Pozdravljeni,
Anjuška jaz še nisem bla na laparoskopiji niti na nobenih drugih preiskavah. Ti že torej hodiš na neplodnostno? Midva grema avgusta prvič. Sta že bla na kakem postopku ali misliš septembra iti prvič? Kaki so postopki okoli tega pa jaz tudi še pojma nimam – potihem upam, da mi nebo treba zvedet:) Klomifena jaz več nem jedla, ker itak ne reagiram na njega-mogoče potem ko bom dala laparoskopijo skozi.
Mišek dobrodošla, zgleda da nas kar veliko obstaja s podobnimi težavami in isto željo – dojenček. Ti imaš po eni strani srečo, da imaš vsaj menstruacijo redno. Pa so tvoje menstruacije obilne in krvave (rdeče), kljub temu, da nimaš ovulacije? To jaz tudi mislim o mojem rjavem izcedku-da je bla “menstruacija”, vendar ker ni blo ovulacije, je bla zato tako šibka. Če se bo ponovilo naslednji mesec bom šla v tistem času do g- saj on menda lahko na UZ vidi ali se gre za menstruacijo ali ne. Nisem pa dobro razumela, kaj si hotela povedati glede BT? Jaz si je ne merim redno, samo tu in tam, pa še to ne vedno zjutraj, pa je trenutno kr visoka 36.7-37.1, drugače pa jo imam okoli 36.0.
Se tipkamo,
lep vikend obema.

Ja hodim že na neplodnostno kako leto in smo probaval na zdravilih pa ni nič učinkoval. Pa še eno laparoskopijo sem dala čez v lj..Zdej 4 mesece nism bla v lj ker sem zaradi službe morala na pot. Partner je na vsak način hotel naravno zaradi tega, ker je zelo veren. Poslej se je le predal in tako pristal na postopek ivf. Zdej jeseni greva prvič, ker so mi pred 4 meseci itak rekli da drugače ne bo šlo kot sam ivf. To je zelo vredno če verjameš v to, da ti bo uspelo brez kakšnega postopka saj s tem privabljaš pozitivno energijo. Zdej avgusta ko gresta prvič bodo po moje hotli prvo videt kako reagiraš na klomifen in te bodo spremljali na UZ ter ti bodo dali to en ciklus..v nasprotnem primeru le, če so tvoji jajčniki polni cist te bodo kr poslali na laparoskopijo. Kaj naj rečem kot samo to da vso srečo do avgusta 🙂

Pozdravljeni,

res je imam redno m., kar je bilo do mojega 32 zelo zavajajoče, vsaj zame in G. V mladih letih imela redno 9 dnevno m od tega prve 2 dni za umret in bruhat in onemogla, da bi normalno živela (kar bi bil lahko znak nepravilnosti, pa ni bil). Pri 19. sem imela skoraj pol leta konstantno m. šibko – takrat sem se 1. soočla z veliiiiko cisto. Potem so mi predpisovali redno KT, nikoli pa povedala zakaj (verjetno niso vedli), meni so pa KT kar zelo prav prišle :)).

Anjuška, mislim, da imaš čisto prav, da moram s temle klomifemom prekint. Sicer jem samo še 1/2 na dan. Mi G dejal, da nima kaj škodit, ker je mala doza. Samo jaz bom brez las, če to še nadaljujem. Tale cikel dokončam, potem se bom pa itak morala na laparo in histero pripravit. Za te priprave, sem pa jaz pred 2.leti (za operacijo pregrade – hister.op.) mogla pojesti še dozo KT, da je ziher, da ne bi bla noseča. Drugač pa imam jaz full pretanko sluznico (endometrij), kar lahko meni povzroča neplodnost, tko da si bom kuplila še krvoločnico, če bo pomagalo. Pa labelo za vaginalno hehehe malo heca mora bit.

123ni456.. glede BT sem vaju nameravala povprašat, če sta v preteklosti kdaj imele problem s povišano temperaturo. Ker sama sem jo imela kar nekaj let, pa sem izključila, da bi bilo to samo zaradi ovulacijskih dni. Zdaj vem, da jih itak nimam… Glede na konstantno BT pa sumim, da je povezava zarad PCO. Sem bila pred leti namreč 2x na infekcijski.. na preiskavah, pa niso nič našli, kaj bi bil vzrok moje BT. Edino dr.na inf. je predvideval, da “gre po vsej verjetnosti za kako zadevo, ki se kuha v meni, morda kako geikološko zadevo, pa zanjo ne vem”. Takrat še nisem vedela, da imam PCo. Zato sem vaju spraševala, da bi si pojasnila, če je to morda tudi simptom PCO. Ni mi jasno, zakaj medicina predvsem ginekolog, ki ima stik s pacientkami, ne opozarja na problem ali simptome za določeno bolezen, da bi se zdravil pravočasno. Jezi me namreč, jaz hodim h G že 15 let, pa sem jamrala o bolečinah in bolečih ter dolgih m. Pa nič nasveta. Razen, če bi želela imet otroka, bi se premaknilo po kakih 2 letih, ko jih ne bi bilo.
Zdaj pa mi G pove, da je vsaka bolečina nek znak, da ni vse lepo in prav.

Anjuška… zdaj sem dobila še Estrofem 2 mg – med drugim pomaga za delelitev sluznice, drugače pa za ženske v menopavzi. Hormonski izvid sem imela vse lepo v normalah. Full ima stransih učinkov, med drugim ni raka, ki ga ne omenijo med učinki, in 5 let imaš zadevo v sebi potem, ko že prenehaš… Groza me je. Moj mi je reku, da to ne bom jedla. In se strinja, da pač ne bova imela otrok, da tud moj telo ni kr neki in … joj raje ne omenjam, kake probleme bi imeli moji otroci… bodo potem oni na istem, ali celo hujšem??? Po eni strani ima prav?! Se tolažim, da bo medicina takrat bolj fer ;)), da bo potrebno manj pomoči s strani farmacije na način goltanja tabletk.

123ni456… jaz imam zdaj m. dolge le še 4 redko 5 dni in zelo zelo temne… 1.dan tudi rjav izcedek, kot si ga imela ti zdaj, ko si bila v dilemi. Glede na to, da m sploh nimaš, je bila to zate res m. Upam.

Ej lepo bodita… Želim vama full sončkov vama želim.

Anjuška… kaj svetuješ glede Estorfem, ali si ga ti tudi jedla oz. dobila za te g.zadeve? Meni se zdijo prav sv___. Mislim, da jih tud probala ne bom.

Pa bom še jaz povedala svojo zgodbo. Od veselja kar skačem! Zakaj? 20. aprila sem začela jesti maco. 10 let boja z neplodnostjo, pco, m cca. 3x na leto, dolge in močne krvavitve, tko da smo jih ustavljal s tabletami …. drugač bi kr tekl in tekl.
Isti dan sem spremenila prehrano, šla sem na presno. Prve tri tedne me je ves čas nekaj zbadal po jajčnikih, ves čas sem čutila, da se nekaj dogaja in nato je prišla m, po 40 dnevih — kar je zame veliiiik uspeh. Nadaljevala sem s prehrano in maco in dobila m po 30 dneh. M se je lepo ustavila, trajala 5 dni.
Sedaj imava spet malo upanja oz. vsaj veva, kdaj načrtovat odnose, glede na to, da prej to ni bilo mogoče.
Skratka, ne obupajete!!!

Kako pa je z maco ob ivf postopku? Je priporočljivo? Ker itak že stmulirajo s hormoni v injekcijah?

Baje takrat ne smeš jemati mace, lahko baje pride do hiperstimulacije, tisti ciklus pač izpustiš…

New Report

Close