Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Maca in PCOS

Maca in PCOS

hei Verenka,
kolk časa jo pa že jemleš? in učinek, je kaj?

Kolikor je meni poznano Maco vedno pijemo zraven hrane, nikoli na prezen želodec. Dokler jaz nisem vedela tega je tudi meni skoraj razgnalo želodec. Tako da jaz si jo sedaj vmešam v sok/smotij/kosmiče kar zjutraj pri zajtrku.

Nisem pa niker zasledila, da bi morala jemati več kot eno žličko na dan, zato sem ostala na tem. Mi je pa lepo uredila cikluse, in tudi moje M niso več boleče. Baje pa, da dviguje testosteron, tako da za vse ženske težave tudi ni primerna. Jaz sem si pred jemanjem zmerila hormone in sedaj po treh mesecih jemanja spet, in meni je lepo uredila vse hormone. Je pa res, da sem po njej dobila full mišične mase in to me kr malo moti, sej zgledam kot bodybilder …

To definitivno ne drži, jaz imam popolnoma drugačne vrednosti hormonov pred in po jemanju Mace. Ampak jaz sem svoji G povedala da jo jem/ oz da jo imam namen začet jest, in me je dala dvakrat na testiranje. Najprej sva naredile test prej, potem pa še potem po treh mesecih, obakrat na tretji dan ciklusa. Izvidi so bili precej drugačni.

Pozdravljena.

Jst sm nabavila maco v prahu od planet bio in na embalaži je navedeno, da se uživa od 1 do 3 čž dnevno, kar je približno 1-10 g mace. Se mi zdi pa, da sem nekje v enem postu od Kitty prebrala, da je za zanositev potrebno zaužiti najmanj 1500 mg mace.

Lp

verenka sem šla še enkrat preverit in tudi na mojem navodilu piše od ena do tri žličke. Moja površnost. Ampak meni je že ena žlička tako lepo uredila hormone, da je več ne bom jemala. In glede na to, da sem videla kaj je naredila ena žlička, si je več niti ne upam jemat. Vseeno ni tako nedolžna.

Odsotnost, saj te ne silim k temu, da bi uživala večje doze. Pri meni je pač tko, da delam vse bolj ali manj po občutku in se mi zdi, da ta količina 2 čž in pol je zame ravno prav. Slabosti mi ne povzroča in definitivno izboljša libido (tko pri meni kot pri njemu). 🙂 🙂 Če bo pa še kaj drugega, bomo pa videli…

Lepo brat tole, da se dogaja. Meni je tokrat zmanjšala cikel za skoraj cel teden, prejšnje dva cikla pa podaljšal za obakrat za en teden. Morda bom ponovno prišla na 28-30, kot sem imela pred vsemi terapijami.

Glede hormonov pa si bom dala pregledat.
Kake so pa meje? Če ktera ve, ali ima kje na plonk ;). grem pa še na pušenjaka preverit.

Pozdravljene punce..
evo pa se zopet oglašam po dolgem času..da povem svojo novo izkušnjo ki sem jo doživela. Imam hud pco in skoraj nikoli imela svoje menstruacije kar pomeni da tudi ovulacije ne. Menstruacijo občasno sprožala z cyclo proginovo in tudi dabrostonom. Ko sem prvič jemala klomifen po 2 tbl ni bilo reakcije. Tretji ciklus pa celo po 3 tbl na dan in je bil samo eden folikel velik 20mm in ta je bil nekvaliteten oz prazen. Jemala sem tudi femaro po 2 tbl na dan pa nič. Jajčniki mi nikakor niso hotli delat pa sem poskušala vse. Dala 2 laparoskopiji čez in hcg. Ginekologinja rekla da ni učinka in da gremo v postopek ivf. Na pregled za ivf pa nisem šla ker sem takrat ravno dobila službo. Tako je minevalo celo leto in pojedla 2 ciklusa cyclo proginovo. Vmes sem shujšala za 11 kg in si jih do zdej nazaj pridobila 5 kg. 3 mesece sem jemala matični mleček in maco pa nobenega učinka. Ko sem jemala maco ni bilo menstruacije niti 4 al celo 5 mesecev sem prejšnji mesec spet pojedla cyclo. Dobila zelo močno menstruacijo kot še nikoli z hudimi bolečinami ki je trajala kar 8 dni. Od 5 do 9 dne sem vzela po 1 tbl femare na dan kar sama (imela sem doma še 5 tbl femare). In za vraga na 22 dan ciklusa sem dobila ovulacijo ker sem jo čutila. Zelo so me boleli jajčniki da sem komaj hodla. Ista bolečina je bila prvi mesec po laparoskopiji ko sem dobila ovulacijo po UZ. Prebrala sem nekje da klomifen bolj pomaga v manjši količini in očitno to drži. Žal pa takrat ko sem imela ovulacijo dragega ni bilo doma in je bil na poslovni poti.. Vem, da ni dobro brez zdravnikovega nadzora to jemati ampak teh pregledov imam že vrh glave in tudi čakanje na vrsto ti vzame ogromno časa. Pomaga hujšanje, gibanje in manjša količina klomifena ali femare. Vsaj meni.. Tudi psiha ima veliko vlogo saj sem tudi med jemanjem femare bila dost bolj sproščena..zdaj pa poskušam z 1 tbl klomifena na dan in sem danes pojedla tretjo tableto. Že čutim reakcijo ki se nekaj dogaja kar se prej pri 2 tbl ni. Upajmo na najboljše in razmišljajte pozitivno

Pozdravljene sotrpinke in Anjuška,
lepo da si oživela temo …
Me veseli, da učinkuje, po dolgem času. Upam, da bo tudi meni nekoč.
Trenutno ne jemljem 0, edino maco, pa še to sem izpustila, da sem bila en mesec čisto čista ;), brez vsega, ker čakam na laparo konec novembra. 1. bom imela laparo. Ne morem vam povedat kako sem neučakana. Joj… drugače pa M imam redne, ovulacije nobene… jo merim z OVUL testi… njente :((( zapravla že enga dnarja za teste…. noro.
bolečine… v jajčnikih v času ko bi morala imet ovulacijo pa včasih neizmerno boleče, pa še par dni po tem času, ko bi moralo bit že konc z ovul. Očintno nekaj dogaja… folikli so, ne vemo pa al so jaca al so prazni??? To me je sedaj strah, da imam samo prazne. Upam, da je samo to, da mi jajca ne počijo…
Začela s tekom, in gibanjem.. pa trebušnjaki, da bi pospešila napor in obtok tam spodaj, da bi le bilo kaj učinka… :))
Sicer pa nobena vadba ne more škodit. Dieta pa itak, samo ne vem kdaj bom intenzivno začela. Malo se držim, za več pa nimam karakterja.

Tudi jaz razmišljam, da bom še jemala klomifen… čeprav v 7. mes. ni bilo učinka… folikli so bili vedno, čedalje manj jih je bilo z vsako terapijo… v zadnjem 7.obdobju pa so mi ugotovili, da sploh ne počijo… oz. se ne izločijo. So moje ciste preveč učinkovite na vse skupaj, da ovirajo razvoj??? Neučakana na laparo. ŽELIM, DA POKAŽE KAJ VEČ.

Lp vsem macam, pa pozitivno razmišljanje in volje

Misek09 nič obupat. Misli na to, da boš prej ko slej zibala 🙂 Po dolgem času sem prišla v stik s staro kolegico, ki dela v ZDA kot ginekologinja..bila sem zelo vesela, da sem jo našla da sem jo lahko izprašala vsega :))) dobila sem take informacije da sem se kar čudila, ker tega še pri nas čula nism. Povedala mi je da klomifen al kakršna koli stimulacija skoraj vedno deluje. Še posebej pri PCO. V ZDA menda poskušajo na vse načine in jim dajejo najprej na 5-9 dan in če ni učinka poskusijo 3-7..če tuki tud ni učinka pa celo 1-5 dan. Pri jemanju 1-5 je menda celo 25% povečana možnost zanositve. Dajejo jim tudi 1-7, 3-9, 5-11 po 1 ali 2 tbl na dan. To pomeni jemanje kar 7 dni!! Rekla je, da velikokrat deluje na 7 dni, ker nekatera ženska jajčeca potrebujejo več časa za rast folikov. Zelo sem bila začudena nad tem in šla celo brskat po googlu o tem in celo res je.. Ne vem kaj porečejo na to slovenski ginekologi in lahko da so si vsi drugačnega mnenja. Ampak je velika možnost hiperstimulacije in je UZ nujen. Pri meni je danes 14. dan ciklusa in imam zopet bolečine v jajčnikih, da grem komaj na wc. Ovulacije pa še ne čutim kot sem prejšnji mesec..upam da še bo. Jemala sem pa klomifen po 1 tbl od 5-10 dne..en dan sem podaljšala in dobila bolečine dost prej kot prejšnji mesec. Odkar sem shujšala gre res na bolje zato misek09 kar pridno telovadi in jej zdravo hrano. Morem še povedat da prejšnji mesec sem bila pri ginekologinji na uz 8 dni po menstruaciji in je rekla da cist ni videt. Potem na 24.dan se je pa pojavila ovulacija. Misek09 ovulacijski testi menda niso zanesljivi zato se ne zanašaj na njih in je škoda zavrženega denarja. Folikel ni nikoli prazen ampak je lahko samo nekvalieten oz slab. Ni nujno, da maš vedno slabe folikle..sploh pa mislit ne smeš na to. Živi normalno življenje in probaj preusmerit misli drugam. Odkar se ne obremenjujem več je bolje..naj ti laparoskopija dobro izteče in čimprej pokaže ++++

Anjuška in ostale…

hvala za podporo in predvsem info, ki si jih dobila od kolegice ginekologinje iz ZDA… Full hvala.
Tudi sama imam še Clomifen na zalogi in še en recept za 3 škatle imam. Jih nameravam ASAP po laparo jesti, seveda če ne bo učinka v 1.mes. Bom pa probala vse variante, tudi malo podaljšano, in začetek terapije pred 5.dnem za 1.tbl itd… joj, sem neučakana laparo ;)) Še malo, čisto malo.

Moram pa povedat, da sem danes 25.dan ciklusa in sem že kar nekaj dni vsa napihnjena in napeta okoli pasu… podobno sem bila pred 2,7 leti, ko sem naravno (in to takoj) zanosila (se končalo v 8.t. z SS). Bomo videli, upanje seveda ostaja največje :)))

Čeprav si želim na laparo, da se mi ne zavleče še za kako dodatno leto.
Majke mi, me ima, da bi se vpisala na zdr.uni., da bi pospešla tele zadeve, ki se tako počasi (prepočasi) odvijajo v naši ljubi Slo.

Anjuška … še1x hvala za pozitivne spodbude.

Želim ti uspeha in enako vsem ostalim

Je imela katera probleme z želodcem? Jaz sem po 14 dneh jemanja prenehala.
Ostalo mi je šem ogromno kapsul mace (če mogoče katera potrebuje).

Pozdravljena g.g.

po mojih izkušnjah si predozirala z maco. Sicer jaz sem dozirala v prahu. Ko sem pričela z 1 ž.malo na dan je bilo ok. Če sem si zmešala 2.ž male sem imela že prombleme z želodcem.

ne vem pa kako je s kapsulami.
lp

Kapsule sem pila po navodilih insicer 1 na dan.
Od kar sem prenehala z maco, so se tudi težave z želodcem, tako da bo res nekaj na tem…

Maco je potrebno obvezno jemati s hrano. Najboljše je zato v prahu da jo vmešaš v obrok. In pa nikakor ne na tešče. Tako da g.g. poskusi še tako, po hrani eno kapsulo, s tem da je mene želodec nehal boleti po 3 tednih …

odsotnost, bom probala še tako kot si napisala, torej med obrokom. Jaz sem jo spila vedno preden sem šla v službo – na tešče…

Ja, obvezno po zaužitju obroka. Nič na tešče. Pa bo mnogo bolje.
10 min prej vstat, pa eno jajčko spečt 😉 al pa kej druga… potem pa maca.

Nič ni bolje, očitno mi res ne preostane nič drugega kakor da maco skenslam.
Boli me želodec, cel dan se mi spahuje in to že cel teden.

Mogoče bi še sprobala stresti prahec iz kapsule v sok in popiti…

g.g. poskušaj še z manjšo dozo, npr. samo pol kapsule in po enem tednu dozo povečaj. Jst sicer pijem maco v prahu in na začetku sem imela podobne težave kot ti. Pa sem najprej znižala dozo in jo kasneje povečala in sem se na tak način izognila tem “stranskim učinkom”.

Pozdravljene…

imam eno + info glede mace in PCO.
Od 3 zazličnih g. sem dobila to info, da imam PCO. Zdaj sem imela spet UZ na LJ gen. pri isti g. in jih ni več vidla. Naslednji dan sem imela LAPARO in potrditev, da PCO ni več.

Se mi zdi pomembno, da to veselje delim z vami. Zdaj ne vem kaj je naredilo izboljšanje ??? Morda pa je le maca pripomogla k mojim čistejšim jajčnikom :))

Pa še to, ta cikel sem imela OVUL, po več kot pol leta. Žal sem bila ta čas v bolnici na LAPARO, tak da nisem mogla izkoristit :(. Imela 1 folikl in je počil. Ob odpustnici mi je g. še 1x nareduila UZ in to potrdila, da folikla ni več v jajčniku. Vesela ko opička, bi kar sexala po prihodu domov, pa nism mogla ;(((

So mi pa našli žarišče ENDOMETRIOZE in jo spraskali. Me skrbi še bolj kot PCO.

Počivam in meditiram, brskam po spletu…

Sanjam in žeilim vsem vse lepo in veselja ob ++++

New Report

Close