Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja koliko časa preživi “vaš” z otrokom

koliko časa preživi “vaš” z otrokom

Lep sončen pozdrav!

Kako ste kaj?
Mi tako težko prenašamo to soparo in vročino…no,pred enim tednom pa sem prosila za malo poletja in zdaj ga imam!:))

Zanima me,koliko časa si na dan vzamejo vaši možje,da so z otrokom,da se z njim igrajo,…
Jaz imam kar probleme z mojim,ker ne najde časa,da bi bil kaj z našo pupko!
Vse bi delal,samo,da ni z njo.Včeraj me je kar jok prijemal,ker je takšen.Ko ga prijatelji pokličejo je takoj za družbo,da bi pa bil malo z nami,pa ne.Oba imava našo punčko zelo rada,to vem!Ne vem pa zakaj je takšen..Ko mu kaj omenim,zakaj je tak,mi odgovori,da tudi on mora imet kakšen hobi,po službi.Češ,ti ga imaš(forum mi zelo rad očita),jaz pa ne.AH,…..

Upam,da me razumete,kaj sem mislila povedat…

Brez zamere,ker vam v tej vročini polnim glavo…z mojimi problemi.

lep popoldan

l.p.Ninjetka ***************** Kdor ima dobro srce, ta ne potrebuje lepega obraza

Če je doma, da ni v službi, je kar dosti časa z hčerkico.Se igra z njo, se cartata. Res pa je, da je tega časa bolj malo, ker večinoma dela.

Moj je kar veliko z njim, skozi leto ga je vozil 4x na teden na športne dejavnosti (smučanje, plavanje, telovadba, rolanje), soboto trening smučanja, nedeljo pa nekajkrat tekma. Velikokrat pa sta zvečer še igrala nogomet v atriju. To je bilo zadnje leto, prej pa ni imel časa (3x na teden šola+domače naloge). Želel je it študirat naprej, ker pa smo dobili še dojenčka, se je odločil, da ne gre, ker bi bil starejši sine prikrajšan in je rekel, da se bo raje njemu posvetil, jaz pa naj za malega skrbim. Ko bo ta malo zrasel bo pa on prevzel vajeti je rekel.

“Moj” ima tako službo, da ga ni nič doma in hčerko ponavadi vidi, ko že spi.
Kadar je pa prost, se mi pa zdi, da nekako ni “in” in da je v bistvu škoda, ker “zamuja” lepe trenutke. Vendar on nima tega občutka.

V glavnem: nehala sem se sekirat okrog tega! Eni pač niso super očetje in jim majhni otroci ne “ležijo”.

Tudi jaz mu večkrat povem,da veliko zamuja!Bo že….

l.p.Ninjetka ***************** Kdor ima dobro srce, ta ne potrebuje lepega obraza

Moj na srečo ogromno. Brez pretiravanja. Jo nahrani, previje, se igra z njo. Ko pride po službi domov, jo najprej celo poljubčka, potem pa se z njo igra. Čez vikende ima tudi on preko spanje(posteljica je ob najini postelji) pri njej, ker se ponoči včasih zbudi, ko začne pogrešat dudo.
Se nimam kaj pritoževat.
LP,
Lisa

Pa še en odgovor očeta.

Očetje sigurno preživimo mnogo manj časa z otroki, še posebej, ko so še majhni. Zakaj je temu tako ne vem. Sigurno je vzrok v tem, ker so mame pač na porodniškem dopustu, očetje pa večinoma v službah. Mame tudi čutite drugače kot mi očetje, saj ste otroka nosile devet mesecev, zato ste sigurno bolj čustveno navezane na otroka kot pa očetje.

Sam sem z otrokom dve do tri ure popoldan, ko pridem iz službe. Skupaj gremo na sprehod. Po treh urah pa sinka prevzame mama in ga spravi spat.

Moja boljša polovica se nikoli ne pritožuje, da je več s sinkom kot jaz, saj razume, da sem v službi kjer se tudi ne cedi med in mleko. Ona pravi, da z njim uživa – skratka, da večino dneva lepo preživi in se zaradi tega ker je pač z otrokom več kot očka ne pritožuje.

Ko pa bo sine zresel, šel v vrtec in mama v službo pa bo tako ali tako vse drugače.

lep dan – očka

Zelo lepo,da si se oglasil tudi ti očka in si povedal tvoje mnenje!

Jaz se ne pritožujem,ker sem non stop z otrokom,me pa boli srce,ko naša deklica kliče “tata” in ga zelo pogreša.Vem,da v službi veliko dela,da je utrujen,…a tudi meni ni lahko,ko sem doma!

l.p.Ninjetka ***************** Kdor ima dobro srce, ta ne potrebuje lepega obraza

Mislim, da večino očetov VE, da vam mamam ni lahko, vemo pa tudi, da vam ni tako zelo težko, kajti v sebi imate nekaj – materin čut, ki vam marsikdaj priskoči na pomoč.

Normalno je, najsibo tvoja hčerka ali pa moj sine pogrešajo svoje očete, ki jih mnogo manj vidijo kot svoje mamice. Zanimivo je, da je prva beseda mojega sina bila “tata” to pa verjetno zato, ker je mama cel dopoldan govorila: “samo še malo počakaj pa bo tudi tata doma”.

Pa samo še to: otroci tako hitro zrastejo, da boš kmalu pozabila na vse “muke” ki jih prestajaš sedaj ko je še majhen. Vedi pa le to, kar ZELO drži: mali otroci mali problemi, veliki otroci VELIKI problemi.

lp očka

če moj partner nebi toliko časa preživel z malim … se itak nebi odločila za še enega :)) .. je pri nas zelo podobno kot pri piki miki :)) … itak 🙂

v glavnem … ko je še bil mali dojenček mu je posvetil urico dve na dan … s tem da sva se pri uspavanju vedno menjavala … zdaj ko je večji pa itak vse skupaj počneta …. v vrtec ga je vozil očka … iz vrtca tudi … popoldneve preživita večino skupaj .. ful sta navezana drug na drugega … jaz sem malo razvajena kar se službe tiče .. ker je moj skoraj vsak dan doma pred četrto … zraven študira … adaptiramo hišo in še vedno je nenormalno veliko časa z malim (če primerjam ostale familije) … mam pa res srečo :))

B.

Sem ena srečnejših. Če mož ni v službi (doma je že ob 14) je z družino, razen 1x tedensko 2 uri odbojke, kakšen nujen opravek (zobar, frizer…).
Z moje strani je enako in si ne morem predstavljati kako bi lahko bilo drugače, saj so otroci najini, ne moji…
LP
Sonja

Sem tudi med srečnimi…
Naš ati ogromno časa preživi s sinom. Pravzaprav sem že pred rojstvom otroka vedela, da bo dober oče.
Kot dojenčka ga je previjal, kopal, oblačil (čeprav včasih malo … čudno:)), vozil na sprehode, zvečer dajal spat (seveda enkrat jaz, enkrat on) … Potem sem se (seveda z moževo podporo) odločila za nadaljevanje šolanja, tako ga včasih tudi po 3x na teden pazi in se ukvarja z njim, če seveda nima popoldanske službe. Če se pripravljam na izpit, poskrbi, da gresta na potep, ali pa se zvečer brez moje intervencije spravita spat. Včasih se mi zdi, da ima s sinom in njegovo občasno trmo še več potrpljenja kot jaz.

živjo!
ja,jaz sem tudi ena od srečnih…moj ima (zaenkrat) tako službo, da je večino tedna z nama, potem pa podaljšan vikend dela…
tako si večino dela brez besed razdeliva, tudi skrb in ukvarjanje z malim-1 leto. ko pa imava vsak svoje opravke, pa itak ima enkrat eden enkrat drugi otroka.
zaenkrat je tako, dobro nam gre in smo zadovoljni…
lp
Pati

P.S.:kriza ej danes je pa blo grozno toplo u go, ane ?

Vem, da imam veliko srečo s partnerjem, ki preživi ves čas, ko ni v službi, z nami (morda gre enkrat do dvakrat letno na kak piknik). Zdi se mi zelo pomembno, da otroci ne preživljajo velike večine časa samo z enim staršem. Tista, da so majhni otroci mamina skrb in se bodo očetje z njimi ukvarjali šele ko bodo začeli brcati žogo, se mi zdi samo izgovor. Takrat bo prepozno! Upam, da je bila pri vseh nas odločitev za otroka odločitev obeh, zato morajo tudi očetje previjati, kopati, pestovati, cartati… novorojenčke. Ošpice dobim pri družinah, kjer z otročki več časa preživijo stare mame kot očetje! Vem, da je marsikatera služba taka, da traja ves dan, a da se organizirati. Mislim tudi, da – če to že delamo ženske – tudi moški lahko v času, ko imajo majhne otroke, v službi malo zavrejo tempo.

Tako, to je moje mnenje – otrok za zdrav razvoj in predvsem zdrav odnos do nasprotnega spola vse od rojstva potrebuje očeta in mamo!

Seveda je res, da otrok potrebuje očeta in mamo, vendar imajo nekateri očetje pač take službe, pri katerih se ne da zvreti tempa. Če je oče službeno odsoten, je v tujini…, je pač manj prisoten pri vzgoji. Žal nimajo/mo vsi služb, ki trajajo 8 ur. Vse več je takih, ki so v službah po 12 in več ur. Kruta realnost, vendar tako je.

Druga stvar je, če se otroku izogiba, ima pa recimo službo do 14.00 ali 15.00 in preživlja popoldneve, kot da je brez družine.

Se pa popolnoma strinjam, da je lepo, če se enakovredno udejstvuje pri previjanju, hranjenju in uspavanju otroka. Vendar, če ga ni, ga ni in to še ne pomeni, da otroka ne mara.

Naš pa mogoče,če je res dobre volje preživi z najinim sinom deset minut na dan.Pa še to mu ga morem jaz v roke porint,da lahko vsaj kej pojem.Naj povem da je sine star 4 mesece in podnevi nič ne spi,skoz se nosit porokah.Previl ga je mogoče v 4 mesecih trikrat.
Vem da ima službo in da je zmatran ampak tudi mene sine izčrpa in bi si lahko vzel vsaj eno uro časa,ne pa da gre spat za tri ure ko pride iz službe.Potem pa ga pokličejo kolegi in gre ven.Za to pa ni preveč zmatran a ne.
Jaz ne vem več kaj naj mu rečem,sem brez besed.
lp

Aja pa še to.Ko pa kdo pride na obisk,bi ga pa skoz on mel,da se pokaže kok se on ukvarja z njim.Otrok ga pa zmeri tok čukast gleda kakor da ga ne bi poznal,drgač se pa zelo smeji,vriska in se pogovarja.
lp

Hvala za vaše odgovore.

l.p.Ninjetka ***************** Kdor ima dobro srce, ta ne potrebuje lepega obraza

Katjusa pomiri se, nas oci se je zacel s sinom ukvarjati pri 1 letu in potem vedno vec, sedaj pri 5 letih pa sta veliko skupaj na kolesu, igriscu, za racunalnikom,…. Z dojenckom se pac ni znal ukvarjati. Isto je bilo, ko smo dobili bratca, veliko raje je prevzel starejsega kot mlajsega.

lp
Manja

Pozdravljena!

Pravilno, da se sprašuješ, ali je normalno, da “tvoj” preživi s hčerkico tako malo časa. Saj ne rečem, da moški ne smejo iti ven s prijatelji in imeti kakšen hobi. Če pa to postane pomembnejše od družinskega življenja, potem pa to ni več v redu.
Ti imaš za hobi internet. Tvoj hobi je torej doma, še vedno si ob otroku in verjetno surfaš samo ko ona spi, oziroma ko imaš čas. Pa bi najbrž tudi ti raje šla vsak dan s prijateljicami malo ven na kakšno kavico, se zrihtala in se sprehodila po mestu tudi kdaj sama, brez otroka in skrbi. Da bi si malce oddahnila in si nabrala novih moči. Pa ne greš, ker moraš ostati doma, ker je tudi danes šel “tvoj” ven s prijatelji.
Poskusi se o tem prijazno pogovoriti z njim in naj gre ven s prijatelji kakšen dan on, kakšen dan pa ti s prijateljicami, kakšen dan pa dobita varstvo in pojdita skupaj.

New Report

Close