Najdi forum

Oddam mlade muce

Dobrim ljudem oddamo tri mlade muce, popolnoma črne barve, katere iščejo svoj novi dom. Vsi zainteresirani lahko pokličete na GSM 040 462 625. Smo iz okolice Ljubnega ob Savinji.

Starih? Cepljenih? Testiranih? Razglistenih?

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Imate kaksne slike muc, ki jih lahko objavite na internetu?

Starost …… približno 8 tednov
Cepljeni ….. ne
Testirani ….. ne vem kakšno testiranje imaš v mislih
Razglisteni .. ne (mislim, da tudi še ni potrebno, mogoče čez kakšne 4 mesece)
Kastrirani …. ne

Sliko bom probal poslati jutri.

Toni1, pripravi se za napad!!!! : )

Priporočljivo je testiranje za mačjo levkozo in faids. Kako to misliš, da razglistenje še ni potrebno?

Jaz bom tokrat modro tiho,
e zdi se mi pametno na ta način težit ljudem, ki se vsaj potrudijo in muckom preko oglasov iščejo nov dom, ker,
za nekatere je lažje hop v vrečo, pa v Savo…

Če se odločijo, da bodo mucice živele, potem naj vsaj dostojno poskrbijo za njih, ne pa polovičarsko. Gliste pa kakšne garje znajo biti hudo nadležna zadeva za take male pikice. Ja, nekaj denarja pa je potrebno odšteti, ne pa samo opazovati sladka bitjeca pri odraščanju.

Prav imaš Polona. Mislim pa, da bodo že bodoči lastniki poskrbeli za to. Če si človek želi mucko, bo to tudi naredil.

Jaz pa moram malo zatežit.
Toni 1, prosim razmisli, o sterilizaciji mame muce!

Gliste imajo lahko tudi čisto mali mladički saj jih dobijo že od mame, kar ni tak problem, saj se jih da zelo enostavno odpravit. Večji problem sta levkoza in aids, ki jih mladički ravno tako dobijo od svoje mame. Zato je pametno narediti test predno se mucki oddajo.

Lp.

Drage dame,

če želite kastrirane, cepljene, sfrizirane, preglistene, testirane, moralno vzgojene, naelektrene …..mlade muce, potem zanje tudi plačajte. Jst bi Vam zaračunala 50.000 SIT na enega mucka. Ker pa vem, da ste že po naravi zetežene ( sploh če pogledamo tikalo, ki na vsako sporočilo in temo samo kritizira, pljuva in graja ljudi – očitno je z njo nekaj narobe ) Vam mucka sploh ne bi nikoli prodala. Škoda tako malo nedolžno bitje za tako zateženo žensko in Vas v bodoče lepo prosim, da nehate moralizirati na tem forumu, ker ni temu namenjen !

Če ne želite mucka ali psa ali legvana ali če nimate kakšnega pametnega nasveta za ljubitelje živali ( očitno ve to niste )… potem Vas za voljo vseh nas prosim, da se ne oglašate !

Hvala in lep delaven dan,
Tjasa

Toni …. nasvet…..vrzi jih v Savinjo…očitno so v Sloveniji vsi preveč vzvišeni, da bi skrbeli za živali. Potem se pa čudimo odkod smo Slovenci tako čuden narod:)

Prosim te lepo, Tjasa, kaj sem pa kritizirala? Samo povedala sem, katera testiranja so priporočljiva ter vprašala, zakaj toni1 meni, da je razlistenje potrebno šele pri 4 mesecih.

In ne vem, od kje ti ideja, da samo grajam in pljuvam po ljudeh – očitno sama ne spremljaš prav dobro foruma. Če bi ga, bi vedela, da sem v podobni situaciji kot toni1 in oddajam vaškega mešančka – in bom sama na svoje stroške poskrbela, da bodo opravljena cepljenja in razglistenje pred tem.

Napisala Tjasa:
“če nimate kakšnega pametnega nasveta za ljubitelje živali ( očitno ve to niste )… potem Vas za voljo vseh nas prosim, da se ne oglašate !”

Seveda imamo pametne nasvete – mucke se oddaja po 12. tednu, testirat jih je treba na levkozo in mačji aids, cepit in razglistit. Niso dovolj pametni nasveti? Vljudno vabljena, da še ti kak (pameten!) nasvet deliš z nami, da bomo v prihodnje vedele… ://

Ja, saj ga je, da naj jih vrže v Savinjo… :-/

Ce je odvec poskrbeti za mladice in ce se to zdi komu preveliko denarja,se zmeraj obstaja super resitev,da teh problemov nimas,imenuje se sterilizacija macke. Tjasa,predvidevam,da se nisi slisala za ta izraz,da o temu koliko je brezdomnih mack ne govorimo. Sploh pa cepljenje in razglistenje in vse ostalo ni kar tako za hec,ampak ima nek pomen.
Kar se vzvisenosti tice ,kot si omenila,ce bi bili Slovenci tako “vzviseni” kot tukaj na forumu,potem nebi bilo toliko problemov z brezdomnimi mackami ,z zapuscenimi in odvrzenimi psmi…

Dam vam prav, da je treba muco sterilizirat. Vendar je pa tako. Npr. jaz sem rešila pet muckov, ki jih je hotel lastnik ubiti, takoj, ko so se rodili, s tem, da sem obljubila, da jih bom oddala. In sem jih. S potencialnimi lastniki sem se zmenila tako, da pač mucki niso nič cepljeni, razglisteni itd. in da bodo to oni naredili. In so. Mucki so sedaj že odrasli in z vsemi je ok.

Če bi vsak ki oddaja mačje mladičke, ali sam, ali skupaj z novimi lastniki poskrbel za testiranje, cepljenje, sterilizacijo/kastracijo s tem naredi vse. No in seveda dal tudi mamo muco sterilizirat. S tem je napravil res vse in prekinil krog razmnoževanja. Če jih pustiš pri življenju in nisi napravil nič od tega, nisi napravil nič. Ne mislite, da se javljajo sami hudi ljubitelji živali, ki bi posvojili mucke. Zdajle se bodo mačji mladički prav na veliko podarjali otrokom za konec šolskega leta, in ne mislit, da bo nekdo ki je otroku prinesel živo igračo, pozneje poskrbel še za sterilizacijo. Druga runda malo večjih mladičev bo prepuščena cesti, ko se bodo začeli dopusti. Da bi bilo čim manj takih nesrečnežev je treba nujno zmanjšati število mačk. Vsak ki oddaja mladiče bi se moral tega zavedati. Samo tako se bo število mačk zmanjšalo.

Lp.

Očitno še ni poskrbela za nobeno mucko ali kužka, da bi mu našla nov ali stari dom … Jaz sem celo podganico, tako zunaj najdeno, futrala po kapalki in bila z njo pri veterinarju!

Toni1, tebi pa predlagam, da še na drugih forumih objaviš, da oddajaš mucke. Zelo priporočam, da objaviš tudi fotografije mladičkov. Bodočih lastnikov pa ne pozabi vprašati, kje bodo mucki spali, ali bodo sterilzirani/kastrirani, ali bo vedno poskrbljeno za obisk pri veterinarju itd. – in se na podlagi tega odloči, komu boš zaupal mala bitjeca.

New Report

Close