Najdi forum

škofijska gimnazija

Na informativnem dnevu mi je bilo zelo všeč na Škofijski gimnaziji. Sama organiziranost in opremljenost učilnic se mi je zdela zelo na nivoju. Ker pa nismo ravno ortodoksno verni, vas prosim če mi lahko posredujete informacije kako je s tem. Ali poteka življenje in učenje v zelo klerikalnem vzdušju?? hvala

Odnosi med profesorji in učenci so dobri, kot nikjer drugje. Kvaliteta znanja je zelo dobra, hkrati pa se poleg znanja vzgaja v smislu vrednot, ki so drugje izginile. Tudi mi nismo nevem kakšni verniki, pa mi ni žal, da sem se odločila za to šolo.

Mene pa zanima, ali kako je v povprečju z številom vpisanih. Tudi moja hči bi zelo rada šla na to šolo, vendar se boji, da ne bi bila sprejeta. Kaj najbolj odloča. Je pa bila do sedaj odličnjakinja, letos pa bomo še videli.

Lp

Meni je blo super! Rečem lahko res samo to! Pa na maturi nobenih problemov nisem imela!
Ma če bo prav dobra mislim da je dovolj.

organizacija je zelo dobra, učenje kvalitetno. največja razlika od ostalih gimnazij je, da se moli pred poukom in po pouku. tudi nekrščeni se lahko vpišejo na šolo, vendar morajo upoštevati/spoštovati vrednote šole.
cetrtic, tudi če bi bila hči vsa leta pravdobra bi bila sprejeta. ne se bat.

Lej april, škofijska je dobra samo za dva profila dijakov:

a) za pridne fantke in punčke

b) za hinavce, ki se v šoli delajo vzorne, serjejo ga pa na skrivaj

Če spada tvoja hčerka v eno od teh dveh kategorij, bo škofijska zanjo super. Če je pa bolj samosvoja, zna mislit s svojo glavo in to tudi naglas pove, pa bognedaj škofijska.

Kar verjemi mi.

A ne bi bilo fino, Janis, če bi se enkrat znebil(a) svoji frustracij?

Moj sin je hodil na eno tehnično, ker je “čisti tehnični tip”. Več otrok mojih znancev in prijateljev pa je hodilo na to šolo in so bili navdušeni!

Lep večer!

Po tvojem si torej pri 15 letih izoblikovana osebnost, ki ne potrebuje nobene vzgoje več?! Mislim, da so 4 leta zelo pomembna kje si, s kom se družiš in kako te vzgaja šola in družina. “Razpuščena šola”(poznam tudi tako gimnazijo) ti gotovo ne koristi.

janis, zakaj blatiš tisto česar dobro ne poznaš? Poglej, prav lahko bi tudi jaz napisala: vse lezbijke so hinavke. (Da to si, si sama napisala).

znanka, od kod ti podatek, da ne vem, o čem govorim? In prosim, najdi en moj post, kjer sem napisala, da sem lezbijka. Ker to pač ni res.

Če je zate resnica blatenje, v redu. Zakaj bi se morala jaz brigati za vaše otroke, so mar moja odgovornost ali vaša? Jih pač vpišite na škofijsko, jaz od tega (ali če jih ne), nimam prav nič. Pravico do svojega mnenja, tudi o za vas očitno nedotakljivi škofijski, pa imam in jo bom tudi uporabljala, dokler bo Primož na teh forumih to podpiral. Če vam gre svoboda mišljenja na živce, naslovite nanj prošnjo, da naj se povsod po forumih pač podpira samo “uradna linija mišljanja”, pa se bomo drugačemisleči umaknili. Vse je med Primožem in vami.

April, mislim, da ti lahko že odzivi zagovornikov škofijske, ki ne prenesejo absolutno nobene kritike, lahko dajo misliti, kakšen mišljenjski krog se večinoma zbira tam. So seveda izjeme, čudovite izjeme, ampak nanje ne računaj, ker jih je premalo.

Janis vsekakor imaš pravico povedati svoje mnenje in izraziti svoje doživljanje ŠKG.

Škofijska klasična gimnazija je privatna šola katoliško usmerjena in ima določena pravila, katerih naj bi se držali vsi dijaki. ( Več o tem si lahko preberete na spletni strani Zavoda svetega Stanislava) Kdor nima osvojenih vsaj osnovnih moralnih vrednot je res bolje, da se vpiše na kako drugo šolo.Predvsem so važne moralne vrednote človeka, kar pa seveda ne pomeni, da ne smeš misliti s svojo glavo in povedati kar misliš. V vero nihče nikogar ne sili. Moja hči obiskuje to gimnazijo in je z njo zelo zadovoljna. Predvsem ji je všeč korekten odnos med profesorji in dijaki, česar danes ne srečaš na vsaki srednji šoli. Dijaki se srečujejo pri različnih skupnih dejavnostih, tako obveznih kot prostovolnih. Program šole nudi dijakom veliko možnosti za uveljavljanje lastnih idej, kot so: ideje za pevski festival, postavljanje jaslic, uredništvo razrednega časopisa in šolskih glasil, adventno in postno akcija…
Prijetna so druženja na ekskurzijah, duhovnih obnovah in v pevskih zborih, na plesnih vajah… Na ŠKG imajo organizirane šolske plese.
Učijo se precej, naučijo se veliko, imajo se lepo.

Jaz imam informacije samo za mariborsko škofijsko (GAMS). Klerikalnega vzdušja ni – edino to, da so nekateri pedagoški delavci npr. redovnice ipd. Da bi nekoga posiljevali z vero, se ne dogaja. Tu pa tam imajo edino kakšno kulturno prireditev v stolnici.

Jaz vem povedat le to, da je en profesor prej učil na naši gimnaziji in ni bil kaj prida od profesorja, pravzaprav celo zelo slab, sedaj pa uči na škofijski. Toliko o kadru.

Profesor mora dihati s šolo. Če je zahteven in korekten in mu drugi mečejo polena pod noge, se to hitro zvodeni.

Še več, lahko si v enem razredu dober profesor, v drugem imaš enega nergača, s katerim se ukvarjaš celo šolsko leto in si slab profesor.

DOBER-SLAB… je zelo nedefiniran pojem. Zame je pomembno, da ima šola enotno usmeritev t.j. da obsatjajo za vse učence enaka pravila, s katerimi se imajo možnost seznaniti prav vsi.

No, pa še izkušnja moje sestrične: tja se je vpisala kot ateistka, tri leta so ji polnili glavo s krščanskimi vrednotami, dokler na koncu ni popustila, se dala krstit in sprejela zakramente. To je bil dan zmagoslavja za celo šolo. Ja, res, dan zmagoslavja za celo šolo! Jaz nisem mogla verjeti, kako jo je šola spremenila. Po njenem na bolje, po mojem na slabše, ker punca, za katero je bilo prej značilno izrazito kritično mišljenje, tega ni več imela.

Na šoli molijo in OBVEZNO je prilagajanje vrednotam, kot jih imajo. Velja nenapisani kodeks oblačenja: v šolo boste hodile brez laka na nohtih, nepobarvanih las in popka ter modrčkov tudi ne boste kazale. Minice baje več ali manj odpadejo. Sicer to uradno ni zapovedano, toda neuradno se tega držijo.

Je pa šola zelo dobra, kar se tiče znanja, in tudi občutek pripadnosti znajo gojit. Vendar, kot je povedala Janis, to nikakor ni šola za otroke, ki ne priznavajo apriori avtoritete, ki so bolj nevodljivi kot ne (pa ne mislim tega v negativnem smislu) in ki so od doma navajeni velike stopnje demokracije v družini.

o molitvi: 1 minuta pred začetkom pouka
o kodeksu oblačenja: brez laka in nepobarvani lasje? “nepovem”, malce si poglej razredne slike, pa boš takoj videla kako se ga dijakinje držijo 😉
sama ne hodim na to šolo, hodi pa moja dobra prijateljica in se ima super, v razredu se imajo fenomenalno in tudi izven šole na raznoraznih žurih…

Spoštovani!

Na informativnem dnevu ste, upam, dobili dovolj informacij. O tem, ali poteka življenje in učenje v zelo klerikalnem vzdušju: odvisno je, kaj in kako podrazumevate pod tem pojmom, ne glede na to, kakšni kristjani ste, kako prakticirate. (“Ortodoksni” namreč pomeni tudi in predvsem pravoslavne kristjane, pravoslaven pri njih pomeni pravoveren, pa tudi za nas velja, naj bo naše življenje s Cerkvijo tisto, kot je treba, pa pobožnost tista zdrava in zmerna, jaz pravim).
Gotovo pa je, da je ŠKG za zgled marsikaterim, tudi, kar zadeva sam koncept (za katerega se ne strinjam, da bi bil strogo klerikalen), jasno pa je, da konkretna usmeritev je in bo. Vzgoja za prave vrednote mora biti, za človeške in krščanske. Starši bodočega dijaka so seveda seznanjeni z usmeritvijo in izjavo, ki jo podpišejo. Red pa tudi mora biti. Vse se da, ampak v mejah spodobnega in dovoljenega.
Predlagam, da si pogledate nekaj njihovih zbornikov MEGARON. Tam boste našli marsikaj in izčrpno o ŠKG.

Želim Vam srečo un da bi se veselili drug drugega ob novih spoznanjih!

Darko Ž.

Sicer nisem obiskovala te gimnazije, sem pa na fakulteti imela precej sošolcev, ki so maturirali na njej. Moram reči, da so bili popolnoma normalni dijaki, bili pa so med boljšimi v našem letniku, tako da so se uspešno kosali z maturanti z Bežigrada. (najboljši v našem letniku je bil s Škofijske po doseženem povprečju).

Bi pa dodala še nekaj o apriornih avtoritetah. V naši gimnaziji so bili apriorna avtoriteta skupina enih “nakuliranih” mulcev, ki so diktirali kdo je in in šolska elita, kdo je out, kaj se posluša, kam se hodi, ter seveda obvezni žurčki s travico in litrco vsaj 1x mesečno.

V najstniških letih najstniki kot neizoblikovane osebnosti sami poiščejo apriorno avtoriteto. Če le-te ne najdejo v odraslih, si jo poiščejo v sovrstnikih (pa ne v tistih ki imajo v življenju karkoli za pokazat).

janis, tebe pa bi prosila, da če že tako rada žugaš z nestrpnostjo, ko gre za vprašanja povezana s homo in biseksulaci, se tega lastnega načela drži tudi na kakšnem področju, kjer ti morda ne paše. :)) Strpnost je namreč stil življenja, ne pa menu a la carte :))

(sama spadam med ljudi, ki ultimativno podpirajo svobodo govora in ki menijo, da se vsak napredek začne z uporom in sovražnim govorom zoper konzeravtivizem)

Pozdravljeni!
Mene pa zanima, kako je na ŠKG-ju dovoljeno glede izhodov.
Lahko učenci npr. popoldne po pouku zapustijo prostore šole in grejo s kolesom v center ljubljane?

resno razmišljam da bi se vpisala na škofijsko gimnazijo. zanima me glede na to da naj bi bila zasebna šola, koliko je potrebno plačati. že vnaprej hvala za odgovor.

New Report

Close