Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Pes izpuščen v naravi

Pes izpuščen v naravi

Zanima me, če je po zakonu pes lahko izpuščen v naravi, če je v bližini lastnika..
Hvala in LP

NE! VENDAR PO ZDRAVI PAMETI PRESODI, KJE NE BODO OGROŽENI LJUDJE IN DIVJE ŽIVALI, PREDVSEM MISLIM NA SRNJAD.TO SI ZAPOMNI PREDVSEM TUDI ZATO, KER TI GA KAK PRIJAZEN LOVEC LAHKO USTRELI. ZAKON DOLOČA NEKAJ METROV , BOM POISKALA KOLIKO.

Preberi http://www.mojpes.net-Predpisi in dokumenti-odlok o javnem redu in miru-če skrajšam, pes ne sme biti brez nadzora , razen službenih in lovskih psov

Aha, hvala!
Samo ta stran ne dela..

Potemtakem se pes ne sme niti zdivjat po travniku.. Cudne so te stvari ja..

lp, tadej

Nekoč je veljalo, da 200 m od zadnje hiše v naselju, je lahko pes od vodnika najdlje 20 ali 50 m (ne vem točno). Vsekakor pa predpisi, ki jih nekateri lovci celo upoštevajo, navajajo, da če pes povzroča škodo v lovišču, morajo lastnika (če ga dobijo) ne vem kolikokrat opozoriti, preden lahko ukrepajo. To bi bilo dobro vprašati katero od lovskih družin, vsekakor pa se jaz na to ne bi zanašala, ker poznam bore malo “normalnih” lovcev.

Kolikor jaz vem, lahko lovec ustreli psa, ce je od lastnika dlje kot 50 m. Mislim, da je to misljeno v gozdu. Naceloma mora biti pes vedno na povodcu – predpisi.
Seveda lahko psa spustis na travniku, da se zlaufa, ampak pazi, da ne bo pocel neumnosti, sploh ce ni najbolj poslusen.

Ne, lovec ne sme ustreliti psa!

> Naceloma mora biti pes vedno na povodcu – predpisi

Nevem kaj si je ta ki je te prepise delal sploh mislisl… Verketno je bil pod vplivom kakšnih sibstanc!

Mislim da v nobenem zakonu ne pise, da je lahko spuscen. Ce imas psa, ki je poslusen in sigurno pritece na klic neglede na dogajanja naokrog, potem ga lahko spustis, da se zlaufa. Ce temu ni tako-10m strik in laufanje z njim. V gozdu naj bodo vsi psi na povodcu.

V zakonu pise, da moramo psu omogociti dovolj svobodnega gibanja!
Kopirano iz zakona:
Skrbnik mora zivali zagotoviti:
– svobodo gibanja, primerno živali glede na njeno vrsto, pasmo, starost, stopnjo razvoja, prilagoditve in udomacitve, ki preprecuje nepotrebno trpljenje;
kopirano iz:

druga alinea prvega odstavka 7. clena tega zakona

Nekaj si lahko preberes tukaj:

Odloke imas pa tukaj:

Lp, U.

Najbrz res :-(.
Ampak ves, obstaja ogromno ljudi, ki imajo pse, ki jih ne ubogajo, pa jih imajo spuscene :-(((. In potem problem, ko jih pes ne slisi, ko bi jih moral! Ok, ne bomo o nevzgojenih lastnikih!!!

linchaich, hvala!

Ni kaj!

Lp, U.

Vendar to ne pomeni, da je lahko spuscen.

Iz zakona o lovstvu:

(3) Psov ni dovoljeno brez nadzorstva spuščati v prosto naravo. Lastnik je odgovoren za škodo, ki jo njegova žival prizadene divjadi.

Prepovedana ravnanja so:

– preganjanje v naravnem ali urbanem okolju živečih živali in preganjanje s pogonom, strašenjem ali z nepotrebnim pregonom iz njihovih zavetišč ali gnezdišč; to ne velja za lovski pogon, brakado ali pritisk, če se izvede v skladu s predpisi o lovstvu, ter za izvajanje veterinarskih ukrepov; – lov na divjad v času lovopusta, lov na vodeče samice v času poleganja in dojenja mladičev ter neupravičena opustitev zasledovanja obstreljene divjadi;

Tadej, jaz se ne bi hecala s tem; ce nimas odlicno poslusnega psa, ga imej na povodcu.

In, če psu ne omogočimo svobode do neke meje lahko pes postane psihični bolnik. Ni tako? Kdo pa pse ščiti v tem primeru?

Ustrezne ustanove. Kdo pa pravi, da je edina svoboda prosto tekanje?

Nuki saj veš kaj mislim. Sprehod na fleksiju ni svoboda! Ustanove?

Nanook!

Stvar tolmacenja!

Andi!

Kopirano iz zakona:
Ce psu ne omogocimo dovolj svobode … :
Z denarno kaznijo 50.000 tolarjev, ki se izterja na kraju samem, se za prekršek kaznuje posameznik:

2. ce živali ne zagotovi svobode gibanja, primerno živali glede na njeno vrsto, pasmo, starost, stopnjo razvoja, prilagoditve in udomacitve, ki preprecuje nepotrebno trpljenje (druga alinea prvega odstavka 7. clena tega zakona);

Svobodno gibanje ni in ne bo na povodcu … ker ce tako smatras je potem tudi ketna svobodno gibanje!

Lp, U.

Ja, ampak potem se lahko lastnike verigarjev kaznuje če jih ne peljejo na sprehod?
In kje naj drugje omogočimo psu svobodo če ne v naravi?

Ja, naj bi se jih kaznovalo … kdo pa to dela … vsake toliko casa se najde kdo!

Imamo zakon (to je najbolj vazno!) … izvaja se pa bolj tako tako … ali pa se sploh ne!

Psu lahko omogocis svobodo edino v naravi, oziroma povsod, kjer odlok ne prepoveduje drugace … moje mnenje!

Lp, U.

New Report

Close