Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Spolni odnosi v nosečnosti

Spolni odnosi v nosečnosti

Drage moje povejte mi koliko se je vaše spolno življenje spremenilo
odkar ste noseče? Naj vam zaupam , da sva midva z možem opustila
posteljne telovadbe odkar sem izvedela da sem noseča in to me počasi
že ful ubija saj se dragi boji da bo škodil otročičku. Pravi da bova že potem
to vse nadoknadila.Naj vam povem da sem v 20 tednu.

Prvi teden ko sva izvedela sva tudi midva štrajkala … pol sva neki probala ma je blo vse tko nekam čudno … še posebej z moje strani, ker sem se počutila full nelagodno, ker me je vse bolelo … pol sva po parih dneh spet … pa je blo že boljše … in v tretje pa je bilo že skoraj kot ponavadi … čeprav … Moj dragi pravi, da se full boji, da ko je on na vrhu, da če se pač vleže name, da bi kaj naredil mali pikici … zato je bolj lagodno za oba, da sem jaz na vrhu … :))))

Probajta počasi … Ni noben tak bau bau … Pa povej možeku, da se nima kaj za bat …

Lp, Bgv

Ni ovir za sex! Samo prve tri mesece sem se ga izogibala, ker me je vse bolelo in še slabo mi je bilo!

Zdej pa jura ga žura…bi sexala non stop :-)))
Možek se včasih prou previdno pozanima kaj mi paše in kaj ne…pa pravim, da dokler ni trebuh tako velik, da ne vidim prstov na nogi, ni panike!

Špela

Špela Č

Sem v sedmem mesecu in že od začetka sex-ava, kot pred nosečnostjo (vsaj 1x na dan). Men full paše.

Nosecnost pozivi spolnost. Vsaj nama jo je. Tam okoli 4 meseca je bilo fantasticno. Zdaj pa postajamo ze malo okorni. Ampak se vztrajamo kljub trebuhu in 27 t. Samo ne prevec premisljevat. Prepusti se uzitkom. Pavza bo v vsakem primeru dolga, tudi ce seksata do konca. Se je pa treba o tem pogovarjat s partnerjem in je lazje. Vsaj nama je to obema pomagalo.
lp. m

Midva sicer nisva čist nehala, je pa tudi mojega skrbelo, da bo kaj otroku škodoval, pa je bilo vse bolj tako tako. Potem pa sem ga pomirila malo sama s pogovorom, pa na internetu sem mu našla nekaj člankov na to temo, da si jih je lahko prebral. In je bilo bolje. Poskusi še ti. Kmalu boš itak tako okrogla, da bo čedalje težje “telovadit”, zato kar pohiti.
lp

Midva sva v prvi nosečnosti “telovadila” do konca, saj ni nobenega strahu, da bi se plod oz. otrok poškodoval.

Naj vas vse pomirim: otroku oz. maternici zelo ugaja orgazem, ker se takrat mišice sproščajo, pa spet krčijo in tako poskrbijo za dobro prekrvavitev, ki je nujna za normalni potek nosečnosti.

Zato punce – nizko ali visoko noseče – ne bojte se! Veselo na delo. Res pa je, da v zadnjih mesecih ne morete izvajati vseh položajev, ha,ha,ha.

Jaz imam isto “težavo”. Sem tudi v 20 T, pa moj govori, da Naceka že ne bomo z lulčekom po glavi tepli :-))
Vzemi to kot moško neznanje o ženski anatomiji z novim življenjem v sebi, predvsem pa zeeelo dobronamerno z njegove strani!

Punce, meni je mij gin. strogo prepovedal sp. odnose in tako smo že 8 tednov na suhem. Ni lahko! On se dela heroja, da mu res nič ne manjka,samo kaj ko pa mene včasih mučijo tako divje sanje, da sem potem cel dan čisto omotična in zasanjana. Saj, tolažim se s tem,da mi vsaj sanj ni prepovedal.
Ve le telovadite dokler se da in kolikor gre, jaz pa moram čakati na pomlad!
Kaj pa zdaj?

No limit za sex. V bistu sem se bolj pohotna postala med nosecnostjo. No, pac ni bila miza v kuhinji na sporedu ampak postelja, pa se tam bolj previdno in nezno. Do zadnjega tedna nosecnosti sva prakticirala sex.

Mi se vedno-38 teden.

Sama nisem brala odgovorov drugih.
Jaz ti povem takole.

Z spolnostjo lahko normalno naaljujeta in to lahko do konca. Razen seveda, če ne gre za rizično nosečnost in ti je tako svetoval zdravnik.
Pri spol.odnosu boš sproščena in malčku to nikakor ne škodi.

lep pozdrav in vesele nežnosti,
m.

Hmmm….. kaj je že to sex? :(((
36. teden, suša pa traja že kar en lep čas. Dragi ima moralne zadržke, tako da bo treba še nekaj časa počakat.

Jaz ne vem, kako bom zdržala. Sem v 10. tednu in imam prepoved zaradi odstopanja posteljice… Nisem že dva meseca…. Ne vem, ali smem doživeti orgazem? To bi se dalo nekako urediti, brez prodiranja v nevarne globine…
Kaj predlagate?

Tole sem našla na forumu ringaraja.net:

Glede krčenja maternice in spolnih odnosov je pisal dr. Pušenjak na Med.Over.net in sicer:

orgazem nikakor ne ogroža nosečnosti, tudi, če bi se ob tem slučajno krčila tudi maternica. Glavni “kraj dogajanja orgazma” so namreč možgani, ne spolovila ali rodila. Spolne odnose pa odsvetujemo samo zaradi mehanskih razlogov, pa še teh ne razumemo preveč dobro, saj ni nobenega znanstvenega dokaza, da bi spolni odnosi res povzročali splave (pri nosečnicah, ki imajo redne spolne odnose ni nič več splavov kot pri tistih, ki se spolnim odnosom izogibajo!).

Draga Teja,

kar hop v posteljo in veselo telovadi s svojim predragim, nič ne bo narobe. Jaz sicer nisem noseča, sem pa bila in ti povem, da sem bila pohotna kot sam vrag, orgazmi so bili kot vulakn, še zdaj si kolca po njih (čeprav so tudi zdajšnji kuuuul :)). Ko pa trebušček raste, pač najdeš položaj. ki vam ustreza, pa je. Kar spomni se, da bo po porodu še tudi post, potem pa neprespane noči, pa smrkav nosek, pa … torej veselo na delo!!!

Svetujem vama, da izkoristita priložnost zdaj, ko sta še sama in spočita. Tvoj dragi sicer pravi, da bosta vse to nadoknadila potem, a potem bosta imela za to veliko manj časa zaradi dojenčka in veliko manj volje zaradi neprespanosti. Vsaj prve pol leta, če ne še dlje!

Spet nisem brala vseh odgovorov bom pa povedala kaj in kako je pri nama.
Midva pa ne prav pogosto, ker meni ne paše pa sem že v tisti fazi nosečnosti ko pravijo, da hormoni kar divjajo in ti paše. Jaz sem v 24 tednu, skoraj v 25. pa mi niti najmanj ne paše.
tko da je bolj sušno obdobje. Bogi moj mož.

Aja, pa ni zaradi kakšnega straha ali bolečin, ampak mi enostavno ne paše in pika.

Če si ti želiš, potem mu lepo v miru razloži, da to nič ne škoduje( razen če je rizična nosečnost!!!!), da lahko le koristi. Druga pesem je, če ti ne paše. Je pa absolutno vredno poskusiti, pa več načinov, ker nekateri res niso prijetni, drugi pa zato toliko bolj.. Ker se je za bati, da če ne bo seksa, ne bo topline, zaupanja, ja, to gre skupaj, pa ne bo več ok.
Skratka, pogovorita se in ukrepajta.

Ne vem, kaj pravijo ostale, ker sem prebrala samo nekatere, vse več ali manj pravijo, da jim ne paše.

Meni, ki sem v 15. tednu, pa so hormoni dobesedno podivjali. Z mojim dragim bi seksala noč in dan, kjerkoli, kadarkoli, na kateri koli način, večkrat na dan… Odkar sem noseča doživljam neverjetne orgazme in neprestano mislim na seks. Saj bi še šlo, če bi mi moj lahko sledil…

Ne sekiraj se, vse se bo uredilo samo po sebi, samo pozitivno glej naprej!
Srečno!

New Report

Close