Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina bolečine v zadnjem delu glave

bolečine v zadnjem delu glave

Pozdravljeni,

stara sem 35 let in že dva meseca me boli v zadnjem delu glave, nad vratom, vendar samo kadar dam glavo dol, v stran ali pa če ležim v neugodnem položaju. Bolečina je zelo boleča in mine takoj ko dam glavo v raven položaj. Kaj bi to lahko bilo?. Že vnaprej hvala za odgovor,

mirenamaja

Spoštovani!

Pri tej starosti so brez omembe poškodbe to najpogosteje posledica prisilnega položaja glave pri delu, včasih podhlajenih mišic med vožnjo z avtomobilom ali klime, v starejših obodobjih sprememb na vratni hrbtenici. Blaga masaža, razgibavanje vratu v vseh smereh, po potrebi kakšno zdravilo poroti oblečinam, zmerno gretje mišic vratu… laho omilijo težave.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni,

v soboto ponoči sem se ob padcu udarila v zadnji zgornji del glavo. Ob padcu sem začutila močno bolečino, nisem pa bruhala ali, da bi mi bilo slabo. Zvečer sem odšla v bolnico k dezurnemu, kjer so mi slikali glavo, vendar ni bilo nič zlomljeno in so me poslali domov. Ko sem prišla domov sem vzela nalgesin in tako se do danes vsak dan eno tableto. Bolečina je manjša, vendar mi je slabo in se mi na trenutko moti. Kaj naj naredim? Hvala in lp!
Monika

Spoštovani!

Upam, da je doslej že bolje. Sicer je težko kaj ukreniti.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni,
stara sem 36 let, pritisk imam normalen.
Že od najstniških let me mučijo nenavadni glavoboli, in sicer, ko hodim po soncu, ko je vroče in temp. nad 25, se takoj pojavi močna bolečina v zadnjem delu glave,( kot bi me 1000 iglic zbadalo). Včasih mine po določenem času tudi že na soncu , vedno pa mine, ko stopim v senco. Glede tega še nikoli nisem bila na pregledu (ravno zato, ker se vedno pojavi samo, ko hodim po soncu in potem tudi takoj izgine, ko nisem več na soncu, in nato “pozabim” na to ko sem pri zdravniku, da bi še to omenila…).
Kot sem že napisala, se mi to pojavlja že dolgo časa.
Kaj bi lahko to pomenilo?

Hvala za odgovor

Pozdravljeni,
težave ne pomenijo neke bolezni. Da boste sonce bolje prenašali, vam svetujem veliko piti, ko je vroče, nositi svetlo pokrivalo, najboljše pa je izogibati se soncu, ko je zelo vroče.

LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine
Objava čaka odobritev

New Report

Close