Najdi forum

Eno zelo banalno vprašanje -kdaj ste svojim malčkom v posteljico dali vzglavnik. Jaz spim brez njega in tudi moja 22 mesečna malčica, vendar pa v zadnjem času opažam, da hoče imeti, če spi pri nama glavico vedno na moževem vzglavniku, če spi v svoji posteljici pa na odejici, tako da je vsaj malo vzdignjena. Kakšne so vaše izkušnje?

Lep dan vam želim.

Mi dajemo 17-mesečno dojenčico spat na vzglavnik, kadar ima zamašen nosek. Amak takoj, ko lahko diha, sama izbere spanje brez njega. Če zaide na vzglavnik, se običajno jezna zbudi, se dvigne in ga sama odstrani :))

Pri nas so vsi trije “zahtevali” vzglavnik okoli 3 leta. Imamo zelo nizke vzglavnike posteljnine Bavaria Woltex.
Nina

Sama že od drugega meseca dojenčici dajem vzglavnik, a zelo nizek (2 cm). Spi namreč na boku in zdi se mi, da je spanje z vzglavnikom bolj anatomsko kot brez, saj ima tudi dojenček že nekaj ramen in mu glavica pri legi na boku visi dol. Nisem pa zelo prepričana v to teorijo. Ravno včeraj sem razmišljala, da bi odprla to temo. Kako gledate na to ostali? Imate kakšne nasvete od pediatrov/patronažnih sester/materinskih šol?

Pozdrav, Aja

Naš malček zmeraj, ko spi v t.i. družinski postelji uporablja najin vzglavnik. Kar nekako avtomatsko zleze gor in glavo položi na vzglavnik. Pri cca. 14 mesecih sem mu vzglavnik položila tudi v njegovo posteljco. Vzglavnik je nizek in ima luknjast. Kupili smo ga zraven otropedskega jogija (naj bi preprečeval zadušitev). Opazila sem, da se ponoči obrača in zjutraj skoraj nikoli ne spi na vzglavniku ampak je obrnjen v drugo smer.

Pozdrav,
Miša

Aja še to sem pozabila napisati. Mislim, da je pravilni položaj hrbtenice z vzglavnikom le v primeru, če otrok spi na boku ali na hrbtu, če pa spi na trebuščku je to zelo nepravilno!

Miša

Mi smo naši kupili vzglavnik pri približno 25 mesecih, ko sem ugotovila, da si pod glavo tlači mehkega medveda. Vzglavnik ji očitno zelo ustreza saj zdaj večino časa prespi na njem, prej pa je izvajala prave male selitve po posteljici.
Drugače mislim, da so nam v materinski šoli vzglavnik do dveh let odsvetovali.

Naš Andrej je star dobri dve leti in v svoji posteljici spi brez vzglavnika, pri naju se pa ponavadi “naštima” na možev vzglavnik. Sicer so pa nam rekli, da naj bi otrok do drugega leta spal brez njega.

New Report

Close