Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca anksioznost in asentra

anksioznost in asentra

Pozdravljeni dr.Rebolj,

zaradi že pol leta trajajočih težav (tudi na vas sem se že obrnila zaradi njih in sicer so trenbutno to težave z želodcem, črevesjem in različnimi bolečinami po trebušni votlini), za katere moja zdravnica meni, da so posledica stresa in anksioznosti, mi je pred tremi dnevi predpisala AD asentra in sem pripravljena poizkusiti z njimi, prav iz radovednosti, če se bo moje fizično stanje z njimi kaj popravilo. Dala pa mi je tudi napotnico za gastroskopijo.
AD jemljem šele 2 dni, ampak imam hud glavobol, ki ne poneha niti ponoči. Vzela sem lekadol, ki pa mi nič ne pomaga. Ali mislite, da bojo ti stranski učinki minili in naj nadaljujem z jemanjem? Katere protibolečinske tablete lahko jemljem zraven, ali je nalgesin dovoljen? Ali sem vam asentra zdi primerna za zdravljenje anksioznosti?

Hvala in lp!

Pozdravljeni, antidepresivi iz te skupine so povsem primerni za zdravljenje anksioznosti, do učinka pa bo seveda trajalo še nekaj časa v tednih. Dodatnih omejitev, ki bi jih prinesla asentra za jemanje nalgesina pa ni (ker pa imate težave z želodcem in čakatate na gastroskopijo pa malo dvomim, da je zdravilo, ki draži želodec najbolj primerno in bi bilo bolje začeti s paracetamolom za glavobole)

Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani,

najprej se vam zahvaljujem za vaš prejšnji odgovor. Še nekaj me zanima v zvezi z Asentro in sicer, če je možno, da je eden od stranskih učinkov občasna bolečina za prsnico, kot neko stiskanje oz. težko dihanje. To se mi pojavi samo nekajkrat dnevno, bolečina ni konstantna. Nek pritisk oz. že blago bolečino občutim tudi v ušesih, poleg tega pa imam še vneto grlo, kar sem prebrala, da je eden od dokaj pogostih stranskih učinkov.

Zaradi bolečin v področju levega jajčnika in v danki sem bila tudi pri ginekologinji, ki me je temeljito pregledala in na podlagi tega, da imam tudi zelo čudne menstruacije, pravi, da simptomi kažejo na možno endometriozo. Najprej mi je predpisala antibiotike Doxy, če gre slučajno za kakšno vnetje, če ne bo izboljšanja pa mi priporoča laparoskopijo.

Zanima me, če lahko istočasno jemljem te antibiotike, Asento in Nolpazo, ki mi jo je predpisala zdravnica zaradi težav z želodcem.

Najlepša hvala in lep pozdrav!

Pozdravljeni še enkrat. Če berete stranske učinke, boste na celi strani seznama našli skoraj vse kar obstaja in to tudi pri drugih zdravilih. Tisto tiščanje je večkrat posledica dapresije ali anksioznosti same, kot pa zdravil, boleče grlo pa največkrat posledica virusnih okužb in ga tudi ne bi želel pripisovati asentri. Z omenjeno kombinacijo zdravil ni nič narobe, zdravljenje z asentro pa tudi ne vpliva na omenjeno morebitno endometriozo.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Ponovno pozdravljeni!

Asentro jemljem sedaj že 15.dan in jo kar v redu prenašam. Tudi tisto stiskanje za prsnico je minilo. Po oblačilih se mi je zdelo, da sem shujšala in sem se stehtala in res sem v tem času igubila 2 kg. Ali je možno, da je to posledica jemanja teh tablet? Apetit imam dokaj normalen, prebavo pa malo “pospešeno” zadnjih nekaj dni.

Še vedno imam težave z želodcem in res pogostim spahovanjem (čez 2 tedna imam gastroskopijo) in ves čas se mi nekaj pretaka po črevesju. Občasno imam tudi blage slabosti, ampak brez bruhanja. Tudi bolečina v danki je še vedno prisotna. Ni konstantna, nekajkrat na dan me v danki za nekaj sekund zaboli in potem neha. To sedaj traja že več kot en mesec. Predvsem me zanima glede tega zadnjega, od česa bi bila lahko ta bolečina v danki in ali bi bilo po vašem mnenju smiselno, da grem k proktologu.

Že vnaprej hvala in lep pozdrav!

Izgubo 2 kil teže je težko komentirati, saj gre lahko na račun “vode” v telesu, vsebine črevesa…seveda lahko tudi v povezavi z jemanjem zdravila. Bolečine v danki pa je žal iz opisa nemogoče opredeliti.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close