Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Bolniška med nosečnostjo

Bolniška med nosečnostjo

Pozdrav vsem!

Mene pa zanima če ima kakšna nosečnica izkušnje z bolniškim staležem med nosečnostjo, namreč na ušesa mi je prišlo da če si več kot 3 mesece na bolniški da dobiš denarno pomoč v višini Cca ene povprečne plače in sicer to bolj velja v javni upravi. Če katerakoli karkoli ve kaj o tem jo prosim naj mi sporoči.

Hvala!

To sem tudi jaz zasledila na enem od forumov. Svetujem ti, da se pozanimaš na Ministrstvu za delo, družino in socialne zadeve (478 3450). Tam bi morali poznati odgovor na tvoje vprašanje.
LP, Ana.

V primeru daljše bolezni je delavec v negospodarstvu upravičen do solidarnostne pomoči v višini povprečne mesečne plače v gospodarstvu RS za pretekle tri mesece (40. člen Kolektivne pogodbe za negospodarstvo). Kot daljša bolezen se v državni upravi šteje bolniška odostnost, ki traja dalj kot tri mesece. Ker pa to časovno ni opredeljeno, je pravzaprav odločitev v roki delodajalca, pri katerem tudi moraš zaprositi oziroma zahtevati izplačilo solidarnostne pomoči. Sedaj znaša okoli 110.000 SIT. Če delaš v gospodarstvu si upravičena do solidarnostne pomoči samo, če panožna kolektivna pogodba to posebej določa. Splošna kolektivna pogodba za gospodarstvo solidarnostne pomoči zaradi daljše bolezni namreč ne pozna.

Upam, da sem ti kaj pomagala. Lep pozdrav!

Hvala obema!

LP!

Pozdravljena Mia,

tudi jaz sem na bolniški že več kot 6 mesecev nosečnosti in sem se pozanimal kar v kadrovski službi v moje podjetju. Pa so me gladko zavrnili, da se to izplačuje le tisstim, ki so socialno ogroženi in da to jaz pač nisem… Razočaranje pa tako. Če boš kaj dosegla pri Ministristvu, prosim sporoči.

Sicer pa se je na to temo precej pisalo na forumu Ginekologije in porodništva.

LP,
Jasna

New Report

Close