Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Nenehno slabo počutje

Nenehno slabo počutje

Pozdravljeni,

Pišem vam ker sem počasi že obupana kaj naj še storim s svojim zdravjem. Stara sem 22 let in me težave spremljajo že leto in pol. Zaradi tega imam močno ovirano vsakdanje življenje in si res želim da bi bila končno že zdrava.

Vse se je začelo z ledvični kamni, ki so se mi v letu in pol ponovili že 4x. Lansko leto februarja pa se se čez noč pričele slabosti in na splošno slabo počutje. V jeseni se je stanje nekoliko umirilo, čeprav se mi je slabost še pojavljala, vendar ne tako pogosto. Letos februarja sem imela zopet ledvične kamne in počutje se mi je spet poslabšalo. Kamnov sem se po mesecu dni znebila s pitjem velike količine vode in nesladkanih čajev, slabo počutje pa je ostalo. Bilo je čedalje huje, tako da sem morala opustiti tudi študentsko delo.

Slabost občutim skoraj vsakdnevno, počutim se omotično, spremlja me občutek vročine in kasneje mrzlice, v času ”napada” se tudi bolj potim, hkrati pa mi začne hitreje biti srce. Kljub slabosti bruhala nisem nikoli, imam pa občutek kot da bom vsak čas omedlela. Velikokrat imam občutek špikanja pod levo dojko, večinoma kadar mirujem. Včasih je prisotna tudi telesna temperatura (do 37,5°C), ki zna trajati tudi po 3 tedne, takrat se po navadi ponoči nenehno zbujam in zelo malo spim.

Od marca 2014 sem opravila več preiskav:

– UZ trebuha (b.p.; ledvične kamne sem zaenkrat odpravila)
– Retrogradni pielogram (b.p.)
– Kri in voda (b.p.)
– EKG (b.p.)
– Genikološki pregled (b.p., manjša možnost za endomatriozo)
– Gastroskopija (odkrili so mi vnetje želodčne sluznice in dvanajstnika ter refluks)

Zdravnik mi je predpisal jemanje Nolpaze 40mg 6 tednov. Že pol leta prej sem iz prehrane izločila belo moko, sladkor, kvas in mleko (na predlog po opravljeni bioresonanci); po diagnozi pa sem seznam hrane še zoožila na prekuhano oziroma tako hrano ki ne draži želodca. Po 3 mesecih se mi je stanje pričelo izboljševati. Pred enim mesecem pa sem imela manjšo operacijo (odstranitev fibroadenoma na dojki) in po operaciji se mi je stanje zopet poslabšalo.

Jem samo zdravo hrano in v primernih količinah, spijem 2-3 l tekočine na dan, vsakodnevno se ukvarjam z jogo in se poskušam čim več gibati (kolikor mi dopušča počutje). S telesno težo nisem nikoli imela težav (167 cm višine, trenutno 48kg, prej 52kg). Ne živim stresno, ker sem študij letos v začetku leta uspešno zaključila, službe pa trenutno še ne iščem, saj se želim prej pozdraviti. S svojimi bližnjimi se dobro razumem in me podpirajo. Ves čas poskušam biti pozitivna, vendar je zadnje čase že težko ker se mi stanje nikakor ne izboljša.

Zanima me kaj bi lahko še bil vzrok mojim težavam? Pred tem sem bila vedno zdrava in počutje se mi je spremenilo dobesedno čez noč. Je možno da mi težave še vedno povzroča želodec, kljub temu da pazim na prehrano ali pa je možno da se težave pojavljajo zaradi psihe? Mi lahko predlagate katere preiskave bi lahko še opravila?

Čez 14 dni se odpravljamo na dopust in resnično upam da mi bo sprememba okolja in zraka dobro dela, kljub vsemu pa se mi po glavi porajajo vprašanja kaj če…čeprav vem da si s tem samo še dodatno škodim. Želim si le da bi bila končno zdrava, si našla službo in si ustvarila s partnerjem svojo družino, v glavnem da bi lahko normalno zaživela po letu in pol nenehnih težav, ki jim ni in ni videti konca.

Vljudno vas prosim za odgovor, ker res ne vem več kaj naj naredim, da se bo moje počutje izboljšalo.

Z lepimi pozdravi.

Spoštovani!

Ker so vam z UZ izključili možnot adenoma nadledvične železe, opisani napadi verjeto predstavljajo napade telesnih znakov duševne motnje – tesnobe. Glede na velike težave, ki vam jih to povzroča bi predlagal jemanje antidepresiva z anksiolitičnim učinkom vsaj 6 tednov, ko bi se morala opaziti razlika, in prvih 10 dni tudi pomirjevalo. O tem se pogovorite z vašim zdravnikom.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close