Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Kako preživeti z narcisi? Čustveni vampirji – osebnostne motnje

Čustveni vampirji – osebnostne motnje

Hojla!

Super, da se je končno odprl še en forum namenjen osebnostnim motnjam, saj smo do sedaj v Sloveniji imeli samo enega, ki je bil namenjen svojcem tistih, ki imajo mejno ali narcistično osebnostno motnjo in pogosto so tam iskali pomoč tudi ljudje, ki so imeli težave z drugačno vrsto “vampirjev”. Ker preposto nikjer drugje niso mogli najti odgovora na to, zakaj se njihovi bližnji ali pa sodelavci, sosedje…tako nenavadno obnašajo in so bili povsem zmedeni in pogosto res čisto “izpiti” od težavnih medosebojnih odnosih, ki jih ( po definiciji) osebnostne motnje povzročajo.

Na začetku prej omenjnega foruma je bil odziv tistih, ki so ga odkrili ( in osebnostne motnje) dostikrat takšen: Kaj? To, kar doživljam z nekom od svojih bližnjih ima celo ime in definicijo? Torej nisem nor? Je res, to kar čutim in doživljam že leto ( 3, 7, 10 let)? Se res da kaj spremeniti?

Res je in da se. Upam, da kmalu ne samo pri ljudeh, ki se morajo sedaj bolj ali manj sami izobraževati, da se soočajo s težavami v takšnem odnosu, da se bo končno ( sistematično) zganila tudi stroka in da ne bodo edine informacije zgolj v priročnikih za samopomoč in forumih, temveč da bo to postalo del ( kvalitentega) izobraževanja ( vsaj) strokovnjakov, če ne že laikov in del splošnega znanja.

Do takrat pa – se beremo 🙂

GittaAna

GittaAna

Čestitke za nov forum. Sem malo čakala, da bi kdo kaj objavil pred mano….pa nič…pa sem se opogumila:).
Pritegnila me je simpatična in humorna razvrstitev vampirjev. Sedaj sedaj saj vem, kam lahko uvrstim mojo skrbno mati:) Tipični histrionični vampirček! Sploh tole “So strokovnjaki v prikrivanju svojih resničnih motivov, in to sami pred seboj. Prepričani so, da nikoli ne naredijo nič nesprejemljivega, na primer kakšno napako ali da bi o kom mislili kaj slabega. So le prijazni ljudje, ki želijo zgolj pomagati. Če boste o tem podvomili, boste verjetno trpeli. Res neverjetno, kako veliko škode lahko povzročijo tako zelo prijazni ljudje.

Saj je velikokrat res pomagala, ampak v taki meri, da je njej koristilo. Šele sedaj, ko razmišljam za nazaj vidim, kako me je – nas je manipulirala.
Upam, da mi ne pošlje kakšne ognjene strele iznad oblakov, ko bo izvedela, da ima svoje poglavje v knjigi.

Bo treba prebrati celo knjigo….samo me je kar malo strah…..kaj če imam tudi jaz kakšno poglavje?????

Betka

Pozdravljena Betka!

Vsi smo malo vampirčki kdaj pa kdaj, vsak od nas je kdaj malo narcisa, pa obsesivca, pa paranoika……težava z njimi je, da je to tako zažrto v njihov sistem, da drugače ne znajo delovat.

Ja tele histronični pasivno-agresivni vampirji so tudi meni najbolj v želodcu. Taaaako zelo prijazni in fini in dobri v resnici pa prave male pošasti. V knjigi jih dobro opišejo kot Prijazne nasilneže….tisti, ki vedno hočejo pomagat, pa so tako zelo super, zraven pa nož ves čas v roki, pripravljen, da ti ga zasadijo v hrbet….seveda zgolj zato, ker ti hočejo dobro :-)))

Nasploh mi gre pasivna agresija prav posebej na živce. Da nekdo niti sebi, niti drugim ne prizna, da je jezen, da ga kaj moti, potem pa “po naključju” pozabi prinesti, tisto, kar nujno potrebuješ in ti je obljubil, ali pa reče nekomu nekaj, za kar je jasno, da se bo tisti drugi razpočil od jeze, oni pa z najbolj nedolžnimi očmi rečejo : nisem vedel, da bo tako reagiral ali pa trosijo svega in svašta okoli ( seveda zgolj z dobrim namenom) in tebi ni jasno, zakaj so te vsi naenkrat začeli čudno gledat.

Hja, skupaj jih bomo spravili v kot 🙂

GittaAna

GittaAna

Knjige še nisem prebrala. Sem se pa zaprašila v opise čustvenih vampirjev in v vprašalnik, ki mi je za dve bližnji osebi pokazalo več kot 10 točk. Sedaj mi je bolj jasno zakaj imamo vsi probleme z njima, ne eden ne drugi pa ne vidi svoje vloge pri težavah, ki nastajajo v odnosih.

Eno osebo sem našla tako v antisocialnem tipu vampirja, kot tudi narcisističnem tipu. Stavek, ki mi je odprl oči je:Ta oseba kot zavrnitev smatra vse, kar je manj od oboževanja.

Nikoli nisem razumela, kako lahko nekdo vsak najmanjši odmik od 100 % potrditve njegovih idej, smatra kot napad na njega. Ampak če prav razumem, je njihov sistem razmišljanja nekoliko nerazumljiv in potenciran.

Bolj, kot berem tipe vampirjev, bolj se mi zdi da bi lahko našla še koga in tudi sebe v nekaterih delih. No, vsekakor mi je ta tema zbudila apetiti in grem jutri v knjigarno po knjigo.

Pozdravljeni!

Čustvene vampirje je težko spraviti v kot, ni pa nemogoče. V prestolnici dela kot taksist vampir, ki je okrog prinesel že nič koliko žensk. V nekaj minutah ugotovi, kako je treba žensko omrežit, pogosto zaigra na sočutje. V komlimentih je neprekosljiv, cedi se od lepih besed in točno ve, kaj je treba pohvalit. Od žensk si izposoja denar, če je možno, se pri kakšni naseli. Na začetku pridno pomaga, ko pa žensko ovije okrog prsta, je pomoči vedno manj, izkoriščanja pa vedno več. Gospod je prej živel na Gorenjskem, kjer je – tako sem ugotovila z malo raziskovanja – izkoristil vsaj šest ali sedem žensk. Zdaj jih kot taksist lovi na limance v Ljubljani. Je izvrsten lažnivec in zna povedat v srce segajoče tragične zgodbe svojega življenja. Ena boljših je bila, da mu je v poplavah v Železnikih umrla žena, zdaj pa sam preživlja otroka in ker je izgubil vse imetje, poleg dela v Iskri popoldan vozi taksi. Eni ženski je razlagal, da ima raka in užival v njenem stanovanju, izvidi so bili pa ponarejeni. Potem ji je pa rekel, da ima naslednji dan preiskave. In glej ga zlomka, kot se rado zgodi, je gospa čisto slučajno izvedela, da preiskav sploh ni bilo.
Marsikdo misli, kako so te ženske naivne in neumne. Resnica je, da so to prvovrstni prevaranti, zelo težko jih je ujeti na laži, tale takist se še mal na računalnike spozna, pa je kar sam “izdelal” razne izvide, pa diplomo, pa še marsikaj…
Pri tovrstnih čustvenih vampirjih, ki so dobri prevaranti in točno vejo, na katero “struno” naj pri ženski zabrenkajo, je najboljša pomoč, da ženska tega ne skriva, pač pa spregovori, poskuša najti še kakšno njegovo žrtev in združene (z na las podobnimi zgodbami) bodo uspešne tako na policiji kot na sodišču.

Govoriš o nekem vampirstvu, namesto da bi omenjala, kako so glupe te ženske, ki mu nasedajo.
Ena normalna ženska takšnemu čvekaču ne bi nasedala.

Govoriš o nekem vampirstvu, namesto da bi omenjala, kako so glupe te ženske, ki mu nasedajo.
Ena normalna ženska takšnemu čvekaču ne bi nasedala.

Morda je vampirstvo ali kaj drugega v tebi in ne v taksistu. Vse se začne in konča pri sebi.

New Report

Close