Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja zanositev in menstruacija

zanositev in menstruacija

Pozdravljeni.

Od poletja naprej delam na moji prvi zanositvi, stara sem 32 let. Takrat sem tudi prenehala z jemanjem KT. Prva menstruacija mi je še prišla na 28 dni, potem pa so bile čez 30 dni, nikoli enako. So precej boleče.

Rada bi slišala vaše izkušnje, kako je bilo z menstruacijo, ko ste zanosile. Ali sploh niste nič krvavele ali je bila krvavitev? Na ginek. foromu namreč dr. Pušenjak pravi, da M ni več, ko zanosiš, je samo krvavitev. Več nosečnic pa je pisalo, da so krvavele enako kot pri M.
Kako pa potem več ali je M ali je nosečnost. V čem je razlika? Ali je ta krvavitev mošnejša, šibkejša, drugi znaki?

Če ima katera od vas o tem izkušnje, prosim, če lahko kaj napiše.
Zmedena sem, M mi je v soboto prišla po 35 dneh in je zelo močna, nikoli še nisem tako krvavela in še traja, tudi bolečine so hude.
Kako veš, da je M in ne zanositev. Vsak mesec po M uporabljati test je tudi brez smisla.

Hvala za vaše izkušnje.

Za začetek morate vedeti, da vsaka krvavitev še zdaleč ni menstruacija. Menstruacija je krvavitev, ki nastane zaradi padca nivojev hormonov in posledičnega luščenja maternične sluznice v ciklusu, v katerem ni prišlo do oploditve.
Krvavitve po zanositvi – torej v nosečnosti ne imenujemo menstruacija. Večina žensk po zanositvi ne krvavi. V zgodnji nosečnosti lahko nastopi šibka krvavitev ravno ob času, ko ženska pričakuje menstruacijo in je posledica vgnezdenja zarodka v maternico. To krvavitev ženske rade zamenjajo z menstruacijo. Običajno je ta krvavitev mnogo šibkejša, traja dan ali dva, nekatere ženske le enkrat opazijo rjavkast madež. V zgodnji nosečnosti imajo krvavitve lahko tudi druge vzroke, vendar je krvavitev zaradi vgnezdenja jajčeca napogostejša. Po prenehanju te krvavitve sekmalu pričnejo pojavljati drugi znaki zgodnje nosečnosti: občutek napetosti v trebuhu, občutljivost prsnih bradavic, napetost dojk, lahko jutranja slabost, občutek tiščanja na vodo in pogostejše uriniranje, zaspanost, utrujenost, podobno.
Pri vas se pojavljajo ciklusi različnih dolžin. Včasih po prenehanju jemanja kontracepcijskoh tablet traja kar nekaj mesecev, da se vzpostavijo normalni ciklusi, v katerih pride do ovulacije in s tem potencialne možnosti za zanositev.
Podrobno preberite prejšnja sporočila v tem forumu in na forumu ginekologija.

Lep pozdrav!

Nina

Živjo!
V moji prvi nosečnosti sem tudi jaz mislila, da sem dobila menstruacijo. Bilo je dva dni pred pričakovano menstruacijo. Bolečine so bile neznosne, močni krči.
Krvavitev je bila zelo šibka, lahko bi rekla le izcedek, ki je svetlejše barve, od običajne menstruacije. Krvavitev je trajala le en dan (poudarjam zelo šibka).
Ta krvavitev se pojavi pri vgnezdenju zarodka v maternično steno in to je ponavadi kakšen dan ali dva pred pričakovano menstruacijo.
V drugi nosečnosti, ki sem jo žal izgubila, se je tudi pojavila zelo šibka krvavitev (samo nekaj kapljic).
V tretji nosečnosti pa ni prišlo do nobene krvavitve, da sem noseča pa sem vedela iz znakov, ki so se pojavili (napete dojke, slabost).

Lep pozdrav!

zdravo! torej z partnerjem sva imela 8 spolne odnose in nisva bila zaščitena in 9 sem dobila menstruacijo ali je možnost da sem noseča? hvala za odgovor!

pozdravljeni…

zanima me, koliko časa po oploditvi naj bi se pojavila ta krvavitev?

lp in hvala za odgovor

zanima me če lahko zanosiš en dan po menstruaciji oz se menstruacija končuje…hvala za odgovor

Nekaj podobnega se je meni zgodilo:
06.09.10 18:41
zdravo! torej z partnerjem sva imela 8 spolne odnose in nisva bila zaščitena in 9 sem dobila menstruacijo ali je možnost da sem noseča? hvala za odgovor!

8. septembra imela nezaščiten odnos, devetega dobila menstruacijo, ki je bila običajna, trajala je 5-6 dni in danes je 38. dan in še nisem dobila naslednje. OK. Imam 50 let, morda se mi je ravno zdaj začela mena, morda je ravno zdaj prišlo do prenehanja mentrualnih ciklov, ma mene skrbi.

New Report

Close