Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija ABC ginekologije in porodništva Pozabljena kontracepcijska tabletka..

Pozabljena kontracepcijska tabletka..

Spoštovani,
zgodilo se mi je, da sem pozabila vzeti kontracepcijsko tabletko (Stedril D) – tooje bila 8. tabletka. Menstruacija je nastopila 02.06.03, tabletke sem začela jemati 6.6.03. Spomnila sem se na pozabljeno tabletko naslednji večer – čez 24 ur. Vmes – ravno tisti dan- sva imela večkrat spolne odnose. V priloženih navodilih je navedeno, da je v prvem tednu jemanja tabletk zanositev precej možna, če se eno pozabi.

Lepo prosim za nasvet, kakšna je možnost, da sem zanosila ter kdaj najprej (po koliko dneh) je možno ugotoviti nosečnost, da ne bi prezgodaj prosila za test oz. Clearblue?
Za vsak primer sem se odločila, da preneham z jemanjem kontracepcijskih tabletk za ta mesec, da ne bi škodila otroku, v primeru, če sem zanosila, ker bi otroka rad obdržala.

Draga Katja,

če ste pozabili samo 8. tabletko potem je zanositev malo verjetna. Sicer pa ima teden 7 dni! 8. dan je torej že 2. teden.Upam, da niste že prenehali z uporabo KT, ker potem res lahko pričakujete zmedo. Najprej pozabiti tabletko, potem 1 vzeti z zamudo in nato spet nič….malo zmedeno, kaj ne? Priporočam, da uporabljate KT do konca, če jih še niste prenehali jemati ta ciklus in tega tudi ne počnite v bodoče sami od sebe, brez posveta s kom, ki se na stvar spozna.

New Report

Close