Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Bolece uho

Bolece uho

Prosila bi za nasvet glede sledecega problema: cez noc me je zacelo boleti levo uho (svojce sem prosila za pregled usesa-uho izgleda bp) ter malce me boli tudi grlo/zrelo ob poziranju, vrocine pa nimam (morda, ker sem popila ze nekaj lekadolov). Vrocine nisem imela niti pred zauzitjem lekadola. Ze cel dan nosim trak ter s tem uho grejem. Zanima me ali bi morala stopiti do svojega osebnega zdravnika oziroma ali naj se pocakam nekaj dni? Oziroma ali lahko v lekarnim dobim kaksno zdravilo brez recepta? Naslednji teden se odpravljam na sluzbeno pot z letalom – bi znalo to poslabsati bolecine v usesu?
Prav tako me boli leva stran glave (lasisca) na dotik, obcutek je tak kot da bi se udarila in bi nastala modrica, ki boli na dotik. Je morda to kaj povezano?
Trenutno sem na zdravljenju s primotrenom zaradi secil. Se zdravila za grlo/zrelo in protibolecinske tablete (lekadol) kaj izkljucujejo?
Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Spoštovani!

Praviloma svetujemo prve tri dni zdravila porti bolečinam, in če se v tem čas stanej ne popravi, obisk pri zdraniku za ev. uvedbo antibiotika. Vi imate primotren, ki je uspešen tudi pri infekcijah dihal, zato zaenkrat lahko počakate na pričakovano izboljšanje.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni g. Kersnik,
Imeli ste prav – bolecine so izvenele v nekaj dneh, me je pa danes ponovno zagrabilo levo uho (vcasih imam obcutek kot da je zamaseno, vendar slisim bp) in pa bolece grlo/zrelo.
Se vedno sem na terapiji s primotrenom (se nekaj dni), zacela sem lizati pastile angal, zauzila pa sem tudi nekaj vrecic lekadola v prasku.
V sredo odhajam v tujino (sicer za krajsi cas) in zanima me vase mnenje; ali naj stopim do lececega zdravnika? Lahko pot z letalom poslabsa moje tezave z usesom? In se eno vprasanje – so moje tezave lahko posledica klime, katera je prizgana v sluzbenih prostorih?
Hvala za odgovore in lep vecer vam zelim.

Spoštovani!

Polet ne bi smel vplivati na vaše stanje. Klima sama po sebi ne vpliva, razen če je razlika v stopinjah med zunanjim in notranjim zrakom, predvsem pa piš, kar lahko močno podhladi tkiva, in povzroči bolečine.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close