Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Bolečine – tanko črevesje

Bolečine – tanko črevesje

Spoštovani!

Že kar 4 leta imam bolečine v trebuhu. Opravil sem dve koloskopiji in dve gastroskopiji. Vse štiri preiskave, so bile normalne. Pravijo, da bi naj bilo to razdražljivo črevesje. Ampak meni to nekako ne da miru. Sploh k imam težave tudi, ko sem zares sproščen.
Skozi ta leta se bolečine rahlo spreminjajo. Sploh zdaj dva tedna je tako, da je bolečina bolj ostra in prihaja v valovih, od popka proti želodcu. In nato mi postane rahlo slabo za sekundo. Prej je bila bolečina bolj levo zgoraj, včasih levo spodaj.
Ko sem danes o tem razmiljal, sem pomisli, če bi bilo možno, da je problem v tankem črevesju? Torej kaj če je tam kakšna zožitev in boli takrat kot gre pač hrana skozi in nato ko pride skozi se spet sprosti. Ali pa ko je hrana ali pa plin v debelem črevesju, da potem debelo črevesje pritiska tam na tanko in zato boli? Ali pa je delno zavito in vsakič ko gre hrana skozi se malo odmota? Ker bolečine se pojavijo kako uro po obroku, se pravi ko gre hrana skozi tanko črevesje. Kaj vi menite?
Aha še to. Pred mesecem sem opravil pri gastroenterologinji tudi precej dolg ultrazvok abdomna. Res je gledala zelo dolgo, skoraj 40 minut. Leže in stoje. In je bilo popolnoma vse v redu. Bi se kaka tvorba v tankem črevesju videla na ultrazvoku?
Še en podatek, blato je v bistvu normalno, edino obdano je s polno prozorne sluzi. Lahko bi tudi reko, da je mastno in se sveti.

Upam, da boste odovorili na moje vprašanje. Me namreč kar skrbi.

Lep pozdrav!

Pozdravljeni, tudi mene vse to bolj spominja na razdražljivo črevo, vsebina je pri prehajanju skozi tanko črevo tokaj tekoča in to z njenim prehajanjem nima veliko dela, del tankega črevesa je viden pri gastroskopiji, kjer se pregleda tudi dvanajstnik. Na UZ ne trdim, da se ne bi videlo prav nobene stvari, so pa votli organi za UZ preiskavo slabo pregledni. Tudi sproščeni imate lahko težave z razdražljivim črevesjem, saj gre za kronično težavo in ne nekaj, odvisno od trenutnega razpoloženja, zato se tudi izraz razdražljivo, navezuje na črevo in ne na vas.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close