Najdi forum

Način življenja in denar

Pozdravljeni vsi.
Mogoče je tale forum primeren za moje vprašanje.

Približno 3 leta nazaj sem dobil dobro službo (programiranje)oziroma če sem natančen je firma v moji lasti(s.p.)dobila zelo dober biznis v tujini. Kar naenkrat se je moj mesečni dohodek nekajkrat povečal. Prej sem imel minimalno plačo in sem bil navajen živeti zelo skromno, zato mi je večina navad ostala. Nimam tudi nekega velikega veselja do materialnih stvari. Imam svoje trisobno stanovanje(podedovano) Nimam avta in ga tudi ne rabim oziroma si ga ne želim. Zato mi mesečno ostane okoli 4000 evrov ki zgolj ležijo na banki. Razmišljal sem da bi vlagal denar v nekaj. Nevem kakšne delnice borza nepremičnine in podobno a kot sem rekel niti me to ne veseli niti ne potrebujem toliko materialnih stvari. Probavam se malo odvaditi moje skromnosti, recimo primer je vedno jem zunaj in si ne kuham doma.
Star sem 28 let, živim sam in nimam punce in kot zgleda moje življenje trenutno, ne verjamem da bi sploh kdaj imel imel družino oziroma se ji niti ne želim.
Torej kako bi recimo obogatil si še življenje? Kakšen nasvet? Drugače moje službo zelo rad opravljam oziroma je moja služba tudi moj hobi.
Pa preden kdo napiše da naj darujem denar v dobrodelne namene, oziroma ga naj nekomu dam… No tega ne mislim naredit.
Lep pozdrav in hvala za nasvete


Ne bom dajal nekih nasvetov, ker se nič ne spomnim. Opomnil bi le, da tudi, če boš denar nekam “naložil”, bo nekdo od tega imel neko korist. Ali v obliki provizije ali pa kako drugače. Tega pa nočeš, praviš.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Daljša potovanja?
Pa ne s turistično agencijo?

Mogoče vloži v kakšno nepremičnino in oddajaj potem stvari …Mislim, da je kup stvari v katere bi lahko vložil denar, če pa nimaš interesa je pa druga stvar.

Vsekakor vsak sam odloča o svojem denarju, tako , da je težko reči za drugega kam bi lahko vložil denar, mislim, da se moraš to sam odločiti.

Lp

Lahko bi pomagal tistim ki nimajo take sreče ko ti.Eni komaj da imamo za kruh.

Če je slučajno vprašanje resno.

Ko imaš preveč, je dobro pomislit na možnost, da se ti bo nekoč ustavilo, lahko hudo zboliš, postaneš invalid, lahko se kaj takega zgodi tvojim bližnjim. V takšnih primerih je super, če ima človek viška denarja in lahko maksimalno poskrbi zase. Torej vsaj del denarja vlagaj nekam, kjer se bo plemenitil. Mnenja o dobrih naložbah so zelo različna in to moraš sam razmisliti, kaj se tebi zdi najbolj pametna varianta. Vrednostni papirji so, kot kažejo sedanje izkušnje, nezanesljiva varianta in bodo v prihodnje prej še manj zanesljiva, kot da bi bili kaj trdnejši. Glede na ceno bi lahko bila v redu naložba fizično zlato in srebro (ne neke meglene pogodbe, greš v zlatarno Celje ali Moro in kupiš par unč zlata).
Morda še ena nepremičnina, ki jo oddajaš. Jaz osebno bi kupila obdelovalno zemljo z možnostjo zidanja, ko bi prišel čas za to.
Gotovo pa bi tako kot zdaj dajala za dobrodelne namene, samo da bi lahko še več, kot si lahko privoščim trenutno. Treba je pomagat ljudem, treba je dajat, pretirana sebičnost človeka zastruplja.

Glede na to da imaš svoje podjetje in te programiranje zanima, ne vem zakaj ne vlagaš denarja v podjetje in ga širiš? Drugače pa denar vlagaj vase 🙂

New Report

Close