Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija ABC ginekologije in porodništva Porod in dimeljska kila

Porod in dimeljska kila

Pozdravljeni,

Sem v 24 tednu nosečnosti in pričakujemo dvojčka (dvojajčna po postopku ICSI). Že v začetku nosečnosti se je pojavil na sum dimelske kile, a se je vsa stvar nekoliko polegla. Tam nekje okoli 17 tedna je začela dimelska kila postajati vedno večja in je sedaj po ocenah splošnega kirurga velika za “slivo” in dobro reponibilna. Splošni kirurg je presodil, da zaenkrat ni potrebno operativnega posega, razen če bi prišlo do vkleščenja.
Mene pa skrbi druga stvar in sicer porod. Zanima me ali je možen zaradi zgoraj opisanega problema naraven porod, če proti temu ne govorijo druga dejstva, kot so lega, …..
Zanima pa me tudi, katere metode se pri rojstvu dvijčkov največkrat poslužite porodničarji in ali je v primeru naravnega poroda možnost prirojenih okvar nastalih pri porodu večja?
Zanima me še samo to ali je pri naravnem porodu dvojčkov ves čas prisoten porodničar in pediater ali poteka porod samo v prisotnosti babice?

Za odgovore se vam v naprej zahvaljujem, Tjaša

Draga Tjaša,

zaradi dimeljske kile porod ni kontraindiciran (prepovedan) in zanj ni nobenih ovir.
Pri samem porodu, (ne ves čas trajanja popadkov) je vedno prisoten porodničar, običajno pa se pokliče zraven tudi pediatra in anesteziologa, za vsak slučaj, če bi bilo potrebno hitro ukrepati.
Možnost prirojenih okvar ni po naravnem porodu nič večja kot pri carskem rezu, obporodni zapleti, tuditaki s posledicami za nosečnoco ali za plod pa so vedno možni pri vseh posegih, tudi pri carskem rezu. Na srečo so redki.

New Report

Close