Najdi forum

Ojla vsem!

Moj cilj je izgubiti 10 kg. Za začetek 🙂 V resnici jih imam še nekaj dodatnih preveč, ampak začeti je treba na začetku a ne? 🙂 10 minusa bo za začetek odlično!
Nimam pojma kako naj se tega lotim. Če mi kdo pomaga in če se mi kdo pridruži na mojem popotovanju bom navdušena, v družbi in ob spodbudah je vse lažje…

Poskušala sem že večkrat shujšati, sploh v zadnjih 3 letih. Glavni problem vidim v tem, da nikoli nisem dovolj vztrajna, zdržim kake 3 tedne nekega režima, potem popustim in dobim vse nazaj.
Ima kdo kakšen predlog kako samo sebe pretentai in kako se motivirati tudi takrat ko imaš slab dan in ko bi kar odnehal. In kakšen bi bil dober pristop, da zgubim teh prvih 10 kg.

Razmišljam o vnašanju kcal v kak internetni “števec kcal” ala cronometer.com ali fitnespal. Enkrat sem to že počela in mi je bilo zanimivo in se je poznalo. Ampak spet samo kake 3 tedne, potem sem popustila.
Poskusila bom več športati in zmanjševati količino sladkarij (moja šibka točka).

Skratka danes je 1.dan
170 cm
88 kg

zajtrk: 3 vmešana jajčka in majhen kos kruha + kava z malo mleka + pol jabolka
šport: ravno odhajam na kolo, cilj Rašica 🙂 mal se mi ne da, ampak ko bom prišla nazaj bom zeeelo vesela!

Uspelo mi (nam) bo!

Kako dober občutek ko človek nekaj naredi zase!!! Škoda ker tolikokrat pozabim in namesto da bi šla vsaj na sprehod rajši buljim v računalnik in berem (negativne) novice…
Uro in pol kolesarjenja vse skupaj – endomondo pravi skoraj 900 kcal, pa mislim da jih ni toliko. Niti ni važno, glavno da se zdaj dobro počutim!

Tudi jaz ti želim, da ti uspe:)
vem pa tudi sama, da je samega sebe najtežje premagati, zato nam vsem želim veliko motivacije in čim prejšnje uspehe 🙂

ABBA,
hvala za spodbudne besede! Tako kot si rekla, čimprejšnje uspehe, vsaj majhne, zato da ne zmanjka motivacije :-)))
Mene malo mika, da se nebi tehtala vsak teden, ampak vem, da ne bom zdržala… Nekje sem poslušala, da se je dobro pofotkat prej in vsak mesec npr. Al pa še bolj na pogosto. Da je to bolj relevantno kot tehtnica, na slikah opaziš razliko, ki jo mogoče na tehtnici ne, ker sami kg lahko zelo nihajo. No, bomo videli, če se bom opogumila 🙂

Drugače pa tudi tebi želim uspeh še naprej, sem mal pokukala kdaj na tvojo temo, za motivacijo 😉 Držim pesti, da boš kmalu še bližje cilju!! Dejmo si pomagat! 😉

lp,Bina

Pozdravljeni, se vama tudi jest pridružujem 😉
Jutri zacnem z vadbo T25.
Teža: 80 kg
Cilj je -8 za začetek
Sm zacela pred 14 dnevi potem sm pa zbolela zato sm morala
prenehati pa sm spet na začetku.
Hrana ostaja vse isto samo porcije sem si zmanšala,
čaj in kavo pa že tako pijem brez sladkorja.
Tehtala se bom vsak drugi teden.
Srecno pa si tipkamo upam, da same uspehe.
Lp

Lep pozdrav vsem skupaj!
Jah, ni kaj, hujšanje ni mačji kašelj, predvsem pa, kakor sem se naučila iz lastne izkušnje gre za spremembo načina življenja in ne zgolj za začasen ukrep. Na tem mestu bi mogoče na kratko podelila lastno izkušnjo. V zadnjem letu sem izgubila 20 kg in verjemite, da za to nisem potrebovala nobene diete, nobenih čudežnih tabletk in napitkov in nobenega odpovedovanja hrani. Jem tako, da nisem lačna (zajtrk, potem malica v službi in zvečer, ko pridem domov, normalen obrok, vmes pa tudi kaj prigriznem, če čutim lakoto 🙂 ). Torej, stradanja ni!!!!! Sem pa začela teči. Tečem najmanj 3x na teden, ampak glede na to, da mi je tek prišel v kri, zadnje čase tečem skoraj vsak dan. No, kakorkoli, priznam, da prvih šest mesecev skorajda ni bilo nobenega učinka. Sem se pa zelo dobro počutila in sem zato nadaljevala. No, potem pa se je telo naučilo kuriti maščobe in od takrat dalje je enostavno kot keks, kilogrami grejo sami od sebe dol, počutje pa je fenomenalno.

Pa veliko sreče želim! 🙂

Bi se ti pridružila, ker si tudi sama želim -10kg. V preteklem letu sem že hujšala in tudi shujšala, zdaj pa se že nekaj mesecev vrtim na isti cifri, ker nisem dovolj motivirana za šport in tudi pri hrani ne pazim.
Upam, da se bova spodbujali in motivirali. Lp!

Punce dobrodošle vse! Sem zelo vesela, da nas bo več in vesela sem tudi spodbudnih besed od ostalih. To pomaga!

“me mika” super da si tukaj! Povej, kakšna je to vadba T25? Meni so tudi všeč take vadbe, ki so neka zaključena celota in imaš neko motivacijo, da jo končaš. Ampak še nisem našla (niti nisem toliko iskala) taprave zame. Je to varianta Insanity, torej zelo intenzivno? Sprašujem zato, ker sem sama poskušala z insanitijem, pa so me dokaj hitro izdala kolena, ker je veliko poskokov. Sem namreč bivša odbojkašica in dolga leta skokov so pustila posledice. Vsaka vadba z veliko skoki in tek mi nekako ne pašeta. Čeprav priznam, ravno zato ker sem športnica po duši, bi mi bilo najlažje tele kilogramčke s športom ukrotiti. Pa še motivacije ne zmenjka, ko postajaš vse boljši. No, kakorkoli, žal skoki in tek zame ne pridejo v poštev, vsaj še 20 kg imam preveč. Verjamem, da bo tebi uspelo, samo vztrajaj! In poročaj kako ti gre, da bomo druge bolj motivirane za šport..

“spiritOfLife”, hvala za tvojo zgodbo…to se mi zdi super način za izgubljanje kilogramov Tek ti zleze pod kožo in ne moreš več brez. Eno leto, v mojih mlajših letih sem to doživela.. Prej mi na misel ni prišlo da bi mi lahko bil tek kdaj tako všeč, potem sem začela bolj redno laufat in sem “padla not” in je bilo super! Pa še kg kopnijo kar sami od sebe… Kot sem napisala zgoraj zame (ŽAL!) trenutno to ne pride v poštev, ko bom pa -20 (komaj čakam!) pa bom sigurno tudi laufala.

“championka”, sem zelo za! Dejmo se motivirat! Če nisi toliko za šport ti povem eno skrivnost 😉 Šport prinese 20% rezulata..ostalih 80% pa prehrana…
Veš, meni se zdi da je to, da ostajaš že nekaj mesecev na istih kg kar uspeh..pri meni gre gor ali dol, stoji nikoli :-))) Na kakšen način pa si prej shujšala?

Punce, veseli me, da nas je več, sem kar voljo dobila!

Danes sem bila pridna, sem telovadila uro in pol, malo ala crosfit treninga in malo aerobnega z orbitrekov. V fitnesu! Hrana ni bila popolna, ampak vsaj vem, kje imam prostor za izboljšave 🙂

lp,Bina

Lani sem shujšala z orbitrekom in precej pazila pri hrani. Letos pa sem bolj na hitri hoji v kombinaciji z tekom. Pri hrani premalo pazim, zato bom dala zdaj poudarek tudi na to.
Počasi bo šlo, se bom potrudila. Če bomo vztrajne nam bo uspelo, prej ali slej.

Tako je! Če bomo vztrajne se po poznalo…ponavadi je ravno to problem. Ampak tako kot pravi “spiritOfLife” se lahko telovadba na začetku sploh ne pozna, potem pa kar naenkrat…treba ja vztrajat. Moja šibka točka je ravno vztrajnost, takrat ob slabih dnevih in tudi ko ni pričakovanih rezultatov…Kako čmo to presežt?

Zdaj sem 4 dni (ojoj, šele!!) pridna, malo gledam na vnos kalorij s myfitnesspal.com pa je zanimiva igračka. Da malo dobiš občutek koliko res poješ in koliko kakšna telovadba prinese. Mene je presenetilo, brez problema zaužijem okoli 2000 kcal…sem mislila da manj. Je pa res odvisno od tega kaj ješ..zdrave hrane je težko toliko pojest, kakšna neumnost zraven pa prinese kar nekaj kalorij :-))

V eni stari temi sem videla, da so punce vsak teden/14 dni napisale kako je s kg, ne vem bi tudi nas to motiviralo? Ampak bi si morale obljubit, da res vnašamo in da ne obupamo, če kak teden ne bo šlo dol :-))
One so pisale
ZAPOREDNA ŠT. / IME / VIŠINA / ZAČETNI KG / TRENUTNI KG / MINUS SKUPAJ
1.uspelo mi bo / 170 cm / 88 KG / 86,4 KG / -1,6 KG

Jaz bom pisala, če je katera še za, naj skopira moje in doda še svoje “mere” :-)) Da bomo pohvalile ena drugo in se spodbujale, če ne bo šlo po planu 😉

Pozdravljene 🙂
“Uspelo mi bo” to vadbo mi je dala prijateljica mislim pa
da jo je s partisa dol potegnila.
Ne morem primerjati z insanity ker ga nisem probala.
Veliko je skokov, poskakovanja,… samo je ena od petih v skupini, ki
kaže za začetnike pa je bolj v izi, če ne zmorem več tempa pol prešaltam na njen tempo.
Preživite lep dan, lp 🙂

Ojla!
Tudi jaz se pridružujem temi in upam za vse, da nam uspe priti do željene postave. Sama telovadim veliko, vsak dan delam vaje z Fitnessblenderjem iz youtuba, tečem ali pa kolesarim. Delala sem tudi Insanity workout, ampak sem obupala po enem mesecu, saj se rezultati niso poznali.. Kriva je bila prehrana. Zdaj že malo več kot en teden jem zelo zdravo, brez belega kruha, sladkarij itd. Pijem samo vodo in zeleni čaj, privoščim si tudi kakšno kavo, a brez sladkorja. Kot sem rekla, telovadim vsak dan, za danes sem že končala kardio + moč, vse mišice me pečejo, ampak vsaj vem,da sem naredila nekaj zase!

Tkoda punce, potrudte se, ker občutek ko narediš nekaj zase je odličen!

Lep dan še naprej :))

Zdajle sem se vsedla za računalnik, slabe volje, ker sem pojedla že 2 kosa torte danes…ojoj! Ena je bila sicer zelo zdrava, presna z oreščki in datlji in kokosovo maščobo. Kalorično sta bili pa obe bombe :-O

No, danes je tak dan, ko bi normalno jaz obupala, ker sem “itak že zafrknila dan”. Ampak ko sem vas prebrala sem se odločila da “DANES NE BO TA DAN!”

Bom rajši naredila eno vadbo z youtuba, mogoče res fitnessblender, ko si ravno dala idejo Happy girl, hvala! Tega občutka si želim, ki ga omenjaš…da narediš nekaj zase. Poročam, če mi je uspelo…

”Uspelo mi bo”, nič ni narobe, če si si malo privoščila, samo pazi da boš zdaj jedla zdravo. Probaj fitnessblender, imajo zelo veliko različnih kardio vaj in vaj za moč. Jaz se ravnam po: ” Earn your shower” in dam med vsako vadbo vse od sebe 🙂

Happy girl hvala ti, res pomaga takale spodbuda! 😉

Sem naredila eno vadbo fitnesblender, kar takoj!! Pišuka sem se jezila, ko me je vse peklo, trebuh in noge, ampak sem si zaslužila tuš in počutim se precej bolje kot eno uro nazaj!

https://www.youtube.com/watch?v=eHUX2Gz_dhg%5B/url%5D

Telovadba ti res obrne dan na bolje…mogoče sem s tem rešila prvi krizni dan na moji poti do cilja.

Hvala še nekrat “happy girl”, danse si bila moj rešitelj 🙂 Lep dan tudi ostalim, upam da imate vse dober dan!

Oo super, sem vesela, da lahko pomagam in sem ponosna nate! Verjamem, da se bodo hitro poznali rezultati 🙂

Evo, lahko poročam, da sem včeraj res preživela tisti krizni dan, brez večje škode in danes nadaljujem s polno volje naprej.

Vesela sem, ker sem ustavila tist tok misli “če sem že tolk pojedla, bom pa še malo” in sem zmogla toliko volje, da sem naredila preobrat, šla in naredila en trenig in se do konca dneva prehranjevala zdravo.
Malo spodbude od “Happy girl” je prišlo ravno ob pravem trenutku.

To je bila lekcija zame, da ni treba, da gre vse po zlu, če se malo pregrešim. Včasih pač rabim kaj sladkega (ali pač kar komu paše)…bomo pa malo več potelovadili in se bo izravnalo :-)))
Telovadba ali pač neko miganje (hoja) je zame čudovit način za vzdrževanje volje. Tudi pri hrani sem (vsaj jaz) bolj pridna, če vsak dan naredim nekaj zase..zame je pač telovadba(ali sprehod) tist kvaliteten čas, ki ga posvetim sebi in ki mi da neko dodatno energijo.
Pa mislim da smo se kar zbrale take tukaj 😀 No, razen championke, ki se še malo “upira” da bi ji telovadba zlezla pod kožo 😉 Mogoče pa moraš samo najti ta pravo varianto zate? Si probala kakšne youtube telovadbe, ali to kar omenja “me mika”?

Danes že odhodila eno urico hitre hoje do trgovine in nazaj, zdaj pa v službo…juhu, lep je dan!

En teden je a mano! Zelo sem zadovoljna. Hecno, ampak predvsem zato, ker sem pregurala tist krizni dan.

Včeraj sem naredila en zanimiv trening 🙂 MOž me je nahecal

Reče se mu “Barbara”:
-10 dvigov na drogu (jaz seveda nisem to, sem modificirala, ker sem švoh)
-20 sklec (ženskih)
-30 trebušnjakov
-40 počepov

5 serij! Vmes 3 minute pavze. In delala sem s prekinitvami seveda. Včeraj sem bila še nekaj pametna, ker sem lahko vseh 5 serij naredila (mož je bil ziher da ne bom). Danes sem pa močno okorna…kaj šele bo.

Kako gre ostalim? Upam da se ne bom sama s sabo pogovarjala :-)))

lp vsem, Bina

čestitke 🙂 za vztrajnost in odločnost.
in hvala za tole barbaro…jaz moram tudi nekje začeti, ker zadnje dni samo še hodim, res je v službo in nazaj in po opravkih, vsaj 2 uri hoje na dan…časa imam zelo malo, pa mi kake vaje, ki ne vzamejo veliko časa zelo prav pridejo.

no ja, drog bo verjetno za na youtube, tam v rubriko “the craziest” :))) ampak bom poročala, ko mi bo prvi dvih uspel brez stola 🙂

ABBA,
Tole so vaje iz enega treninga crosfit. Najprej se malo ogrej, potem pa kar pocasi. Pazi pri pocepih, da se nagnes na pete in da kolena ne grejo cez stopala, da ne bos obremenjevala kolen prevec. Ce
mas drog, potem je ta varianta s stolom, da si pomagas in prevzames malo bremena, cist ok.
Tudi jaz se se dolgo ne bom dvignila sama. Sam tok da ves, tega je sposobna samo vsaka 20 zenska, ko bova to zmogle bova carice 🙂
Te vaje sem jaz delala 45 min, upam da bo tebi vzelo manj casa 😉
Ce rabis se kaksen tak trening ti kar povej, jih imam na zalogo, oziroma moj moz jih ima.

Smo na vezi, uspesno se naprej!

New Report

Close