Najdi forum

pokanje kože

Sem pet mesecev noseča – prvič. Ker imam občutljivo kožo, me zanima kako lahko preprečim pokanje kože – strije. Želela bi, da mi poleg dragih krem proti strijam priporočate še kaj drugega izprobanega.

DRaga Mojca,

žal čudežev ni! kreme proti strijam so tudi zelo močno obdavčene z davkom na “neumnost”, takorekoč 99%-no. Strije so namreč pogojene z občutljivostjo kože na glukokortikoidne in glukokortikoidni del učinka ženskih spolnih hormonov, ki jih je polno telo med nosečnostjo. V krvi imate namreč 500x in več višje vrednosti hormonov kot izven nosečnosti in če imajo le-ti le 1% glukokortikoidne aktivnosti siceršnjega kortizola, imate posledično vsaj 5x več tega delovanja hormonov kot je to običajno izven nosečnosti. Skratka, želim vam povedati, da v primeru, da imate konstitucijo kože, ki se na kortikoidne hormone odzove z močnim “pokanjem”, se temu v nosečnosti na noben način ne morete izogniti. ŽAL! za pokanje kože je namreč “kriva posteljica”.

Draga Mojca,

iz mojih izkušenj ti lahko svetujem, da je daleč najboljše sredstvo za “preprečevanje” strij na trebuhu uporaba olivnega ali šentjanževega olja (slednje je dražje).

LP, Marjana

Draga Mojca,

Kakšne izkušnje pa imate s pokanjem kože? Verjetno imate izkušnje le z uporabo predlaganih olj, ki sicer zagotovo koži nič ne škodijo, koliko pa koristijo preprečevanju “pokanja” pa ne morete trditi, ker s tem verjetno ne bi imeli problemov tudi, če olja ne bi uporabili.
Sicer pa uporabe olj ne morem odsvetovati, ker nimam informacije, da bi škodilo.

Mojca,
sama sem v 33. tednu nosečnosti in si trebuh 2 x na dan na debelo namažem in pri tem tudi rahlo masiram kožo z navadnim Mandljevim oljem. Potem dam čez plenico, da se olje dobro vpije. Do sedaj nimam še nobene strije, res pa je, da je verjetno bolj odvisno od strukture kože… Škoditi pa ne more.
Lp, Nastja

New Report

Close